Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jedna osoba zginęła, a 10 innych zostało rannych w wypadku kolejki linowej w południowej Turcji

Jedna osoba zginęła, a 10 innych zostało rannych w wypadku kolejki linowej w południowej Turcji

Agencja informacyjna Inspiracje/Reuters

Dziesiątki osób utknęło w wyniku zderzenia w południowej Turcji.Reutera

W piątek w południowo-tureckiej prowincji Antalya zginęła jedna osoba, a 10 innych zostało rannych w wyniku zderzenia kabiny kolejki linowej ze złamanym słupem – podało w sobotę tureckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W piątek o 17:23 (14:23 GMT) dwadzieścia cztery kabiny utknęły w powietrzu. Ministerstwo podało, że szesnaście godzin później w pozostałych dziewięciu pokojach w powietrzu nadal utknęło ponad 60 osób. Uratowano sto dwanaście osób.

Żadna z osób oczekujących na ratunek nie odniosła poważnych obrażeń ani nie była w złym stanie zdrowia – powiedział reporterom na miejscu Ukay Mimi, szef Urzędu Zarządzania Katastrofami i Kryzysami Kryzysowymi, dodając, że zamierzają zakończyć akcję ratunkową przed zachodem słońca.

W oświadczeniu na platformie społecznościowej X Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że akcję ratowniczą prowadzi siedem helikopterów i ponad 500 ratowników.

Na nagraniu wideo opublikowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych widać ratowników przywiązanych linami asekuracyjnymi podczas wchodzenia do kabin.

Według informacji na jej stronie internetowej kolejka ma 36 kabin, z których każda może pomieścić sześć osób, a wejście na pokład obiektu Tunektepe z panoramicznym widokiem na Antalyę zajmuje średnio dziewięć minut.

READ  Mężczyzna pada na śmierć, próbując odzyskać upadły telefon