Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Jedyny sposób”: Australijczycy utknęli w Nowej Zelandii czarterują prywatne odrzutowce, aby wrócić do domu | Nowa Zelandia

Australijczycy desperacko potrzebują powrotu do domu Nowa Zelandia Zrobią co w ich mocy, przeznaczając dziesiątki tysięcy dolarów na czarter prywatnych odrzutowców.

Nowa Zelandia zawiesiła podróże bez kwarantanny z Australii w lipcu, po tym, jak Nowa Południowa Walia i inne stany walczyły o powstrzymanie epidemii w Delcie. Rząd zwrócił uwagę, że bańka na Tasmanie Mało prawdopodobne, aby ponownie otworzyć w najbliższym czasie.

Następnie 18 sierpnia rząd australijski zawiesił wszystkie wolne od kwarantanny loty z Nowej Zelandii, podczas wybuchu delty w Auckland.

Postój pozostawił Australijczyków i Nowozelandczyków po obu stronach rowu, a ponieważ „czerwone loty” zostały zarezerwowane w ciągu kilku minut, niektórzy wynajmują prywatne odrzutowce po wygórowanych kosztach.

Sharon Russell była na dwutygodniowej wycieczce do Queenstown, która zmieniła się w osiem tygodni, gdy rząd Australii nagle zamknął podróż z Nowej Zelandii, Wspomniałem o rzeczach.

Po tym, jak odwołano sześć lotów, a ona i jej mąż spóźnili się na dwa loty z czerwonymi oczami dla Air New Zealand, spakowała grupę i zarezerwowała prywatny odrzutowiec z Auckland do Sydney w poniedziałek.

„Po prostu powiedziałam do mojego męża:„ Musimy iść, musimy się stąd wydostać ”- powiedziała Stuffowi.

– To jedyna droga do domu.

Russell otrzymał około 50 wiadomości od osób zainteresowanych wynajęciem lotu, po opublikowaniu ich w mediach społecznościowych, ale wielu wycofało się, jeśli chodzi o pieniądze. 14-miejscowy samolot przyniósłby grupie 85 000 NZ $.

Ostatecznie został zredukowany do ośmiomiejscowego odrzutowca za łączny koszt 40 000 USD, przez australijskie prywatne linie lotnicze Airly.

Dyrektor generalny Airly, Luke Hampshire, powiedział, że odkąd bańka spekulacyjna ustała, nastąpił „nienormalnie wysoki” wzrost zapytań o usługi czarterowe samolotów. Hampshire powiedział, że chociaż wspaniale jest mieć dostęp do usługi, która pozwala zabrać ludzi do domu, sytuacja jest „niesamowicie niesprawiedliwa”.

Powiedział, że chociaż wiele osób pytało o usługę, większości nie stać na dalsze koszty.

“Niestety, w sektorze prywatnym nie ma taniego sposobu, aby to zrobić. Ale ustawiamy wszystko dla nich, więc kiedy dotrą na ziemię, kwarantanna jest pod opieką” – powiedział Hampshire.

Firma zaoferowała jeden lot z Nowej Zelandii i ma jeszcze dwa.

Aby zarządzać pojemnością kwarantanny, Australia wprowadziła ograniczenie liczby osób, które mogą podróżować, z limitami zarezerwowanymi dla komercyjnych linii lotniczych. Jednak mniejsze samoloty, takie jak prywatne odrzutowce, nie podlegają tym kontyngentom, chociaż pasażerowie nadal muszą zostać poddani kwarantannie.

inny podróżnik, Kto rozmawiał z RNZTim Nollman powiedział, że wraz z żoną i dzieckiem wyczarterowali lot po tym, jak ich planowana przeprowadzka do Australii została udaremniona przez blokadę.

Rodzina miała opuścić Nową Zelandię dwa dni po ogłoszeniu zamknięcia i już wysłała swoje rzeczy do Brisbane. Jesteś uwięziony bez pracy, domu lub lotów.

„Firma (wynajmu) bardzo jasno powiedziała, że ​​po naszym przyjeździe zorganizują wszystkie rezerwacje MIQ w Australii, a proces z firmą czarterową okazał się bardzo łatwy.

„Kiedy zdecydowaliśmy, że to zrobimy, przełknęliśmy naszą dumę i zapłaciliśmy ogromną sumę pieniędzy”.

“Cały proces z odwołanymi lotami, odwołanymi testami i czarterem samolotu. Powiedziałbym, że suma prawdopodobnie zbliży się do 40 tysięcy NZ.”

READ  Bitcoin spada, ponieważ kac Coinbase wpływa na aktywa kryptograficzne