Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jessica Chastain mówi o znaczeniu bycia niewygodnym

Pierwszy raz przeprowadziłem wywiad z Jessicą Chastain na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2011 roku. W wieku 34 lat była wschodzącą gwiazdą, która właśnie pojawiła się w filmie.

schronić się

u boku Michaela Shannona w Terrence Malik

Drzewo życia

; i w

Pomoc

, co przyniosłoby jej nominację do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

„Zawsze staram się czuć nieswojo” – powiedziała mi tego wrześniowego dnia na tylnym siedzeniu bezczynnej limuzyny. „Wiem, że jeśli gram rolę, w której odczuwam dyskomfort, jest to coś, co zmusza mnie do rozwoju i sprostania wyzwaniu”.

Od tego czasu wiele się zmieniło, ale Chastain trzymał się tej mantry. „To, co robię, to stawiam się w sytuacjach, w których nie czuję się komfortowo”, mówi podczas rozmowy Zoom (mniej krzykliwe) podczas omawiania swojego nowego filmu,

355

.

Wyjście ze swojej strefy komfortu obejmuje grę w wymagającego agenta CIA

355

, ale zawiera również

George i Tammy

Mini-seria muzyczna, która ukaże się w tym roku, która łączy Chastain z nią

schronić

Costar Shannon. Występuje jako Tammy Wynnett, znana również jako Pierwsza Dama Muzyki Country. „Jest dużo stresu” – mówi. „Czuję się bardzo niespokojny i na pewno nie czuję się komfortowo”.

Ale to wszystko. „Słuchaj, kiedy zadziwiasz niepowodzeniem, dużo się uczysz” – mówi. „Najlepszym sposobem na rozwój jako istoty ludzkie jest porażka, a nie sukces. Im bardziej stawiasz się w sytuacjach, w których możesz ponieść porażkę, wierzę, że będziesz lepszym artystą. Jestem zdumiewająco otwarty na porażkę w każdym z moich projektów.”

Jakieś przykłady, którymi chciałbyś się podzielić? „Nie chcę nikogo wrzucać pod autobus” – mówi ze śmiechem. „Zdecydowanie zrobiłem kilka filmów, w których byłem: Och, ten ton jest trochę mocny. Zdecydowanie tam poszedłem, przeszedłem długą drogę i to po prostu nie pasuje do filmu. Zadziwiająco wiele razy zawiodłem”.

READ  Kanye West legalnie zmienia nazwisko z powodów osobistych

Nie nazwałbyś filmu, ale myślę, że to albo 2016 T

Łowca: Wojna zimowa

, w którym zaadaptowała szalony szkocki akcent, czyli rok 2017

Żona dozorcy zoo

, który przez wielu był mylony z kiepskim posługiwaniem się polską gwarą.

355

Nie ma problemów z dźwiękiem – Chastain mówi w swoich naturalnych kalifornijskich barwach – ale film nie spodobał się krytykom (

Ten jest wliczony w cenę

), z zapomnianym schematem i nijakim tempem. „Najlepszy ze wszystkich złych filmów o Jamesie Bondzie” — mówi jedna rzadka, półpozytywna recenzja. Film ma 25% oceny na rottentomatoes.com.

Jest mało prawdopodobne, aby przesłoniło to fortunę producentki i gwiazdy, która w zeszłym roku wciąż przewodzi w swoich występach jako Tammy Faye Packer.

Oczy Tami Faye

. oboje i

355

Wyprodukowany przez Freckle Films, firmę producencką Chastain, założoną w 2016 roku.

Jak sama mówi, Freckle Films wywodzi się z nieoczekiwanej uwagi, którą wygłosiła podczas Critics Choice Awards w 2015 roku, kiedy to została nagrodzona inauguracyjnym tytułem MVP grupy. To po gwiezdnym roku, który obejmował role w

Rok bardziej brutalny, międzygwiezdny, panno Julie

i

Zniknięcie Eleanor Rigby

. Podczas przemówienia akceptacyjnego powiedziała, że ​​Hollywood powinno zrobić więcej, aby promować różnorodność. Nieco później reporter powiedział jej na konferencji prasowej: „Bardzo mi się podobało twoje wystąpienie; co zamierzasz z tym zrobić?”

„A ja powiedziałem: Racja! To więcej niż tylko słowa.”

355

Różnorodna obsada obejmuje Diane Kruger, Lupita Nyong’o, Penelope Cruz i Fan Bingbing, wszyscy grają nieco przeciwko temu gatunkowi jako potężni agenci rządowi z różnych krajów.

„Pomysł zobaczenia tych kobiet w rolach, które nigdy wcześniej nie były im dane – byłem podekscytowany wszystkimi tymi aktorami, szczególnie, aby zobaczyć je fizycznie w naszym filmie.”

Ma wielki szacunek w szczególności do Kruegera, po tym, jak oboje nakręcili długą sekwencję walki na początku produkcji filmu. „Ona jest w tym naprawdę dobra” – mówi Chastain. „Musi być gwiazdą akcji. Ta jest na motocyklu na paryskich alejach. Robi wszystkie swoje rzeczy do walki. Jest niesamowita. Bardzo mnie bolało po zrobieniu z nią tej sceny”.

Żartuję, że mogła zatrudnić Bryce’a Dallasa Howarda do swojego sobowtóra. Rude są często mylone ze sobą przez fanów, a nawet przyjaciół.

„numer!” Ona dyszy. „Twój podwójny wyczyn pochłania wszystkie ciosy, a ja kocham Bryce. Nie chcę, żeby została zraniona”. Dodaje: „Musimy coś zrobić, ona i ja, musimy zrobić

Pułapka rodziców

, dorosła wersja

Pułapka rodziców

Albo coś szalonego”.

Producent/gwiazda to niewygodna kombinacja, nawet dla kogoś, kto lubi dyskomfort. podczas robienia

Oczy Tami Faye

Wspomina: „Produktywna strona mnie była taka:„ Powinniśmy zrobić ten film ”, a strona aktorska próbowała to sabotować, ponieważ chciałam mieć więcej czasu na trening i pracę nad postacią. To jedyny raz, kiedy byłam aktywnie podzielić na pół”.

Przygotowanie

355

Poczułem niewielką różnicę. „Dla mnie kapelusz producenta był bardziej popularny w tym filmie niż aktor, ponieważ zawsze chciałem mieć pewność, że wszyscy są w porządku, wszyscy czuli się pod opieką i wszyscy czuli się wysłuchani”.

I choć film kończy się notatką sugerującą możliwą kontynuację, ona nie kontynuuje tego

355 dwa

. „Prawda jest taka, że ​​nie zrobiłem tego, by być gwiazdą akcji. Naprawdę nie chcę być gwiazdą akcji. Mam inne rzeczy, na których mi zależy, wiele aspektów naszej branży”.

Jest też w porządku, jeśli film bierze drugie życie bez jej zaangażowania jako aktorki. „Jestem otwarta na każdą możliwość, która celebruje i honoruje kobiety, które wykonują tę pracę, i postrzegam je jako coś więcej niż tylko ich pożądanie seksualne, postrzegam je jako wykwalifikowane, inteligentne i wykwalifikowane kobiety”.

355 spektakli od 7 stycznia do czasu otwarcia teatrów.

Prawa autorskie Postmedia Network Inc. , 2022