Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Jestem tutaj, aby grać w tenisa”: dosadna reakcja Nadala na Zvereva „Rafa przechodzi na emeryturę” | Wiadomości tenisowe

Z wielkiej trójki męskiego tenisa tylko legenda Szwajcarii Roger Federer i tylko Hiszpan zakończyli karierę Rafael Nadal i Serbii Novak Djoković pozostać. Nadal i Djokovic wezmą udział w Australian Open 2023, który rozpocznie się w poniedziałek. Obaj chcą dodać do swoich tytułów Wielkiego Szlema, aby zostać najwyższymi zwycięzcami w historii.

Nadal z łącznie 22 tytułami Wielkiego Szlema na swoim koncie jest obecnie liderem, podczas gdy Djokovic jest drugi z 21 tytułami. Obaj zawodnicy zbliżają się do końca swoich karier, ponieważ ich wiek się kończy. W związku z trwającym Australian Open pojawiły się spekulacje, że 36-letni Nadal może w tym roku zawiesić swoją rakietę. Rzeczywiście, światowy numer 13 Alexander Zverev przewidział to samo i powiedział, że Hiszpan ogłosi przejście na emeryturę po French Open 2023.

Przeczytaj także: uwolnienie Francisa Nganuu; Jon Jones i Cyril Jean walczą o tytuł wagi ciężkiej na UFC 285

Aby oczyścić atmosferę, Nadal powiedział, że nie ma obecnie takich planów przejścia na emeryturę i nie dokonał takich przyjęć do niemieckiego Zvereva.

„Mam dobre relacje ze Zverevem, ale przyznanie mu się do czegoś takiego nie wystarczy” – powiedział Nadal na konferencji prasowej w Melbourne.

Dodał: „Prawda jest taka, że ​​jestem tutaj, aby grać w tenisa, spróbować mieć wspaniały 2023 rok, walczyć o wszystko, z czym walczyłem przez całą moją karierę i nie myśleć o mojej emeryturze”.

Broniący tytułu Nadal zajmuje pierwsze miejsce w grze pojedynczej mężczyzn podczas Australian Open 2023, aw poniedziałek zmierzy się z brytyjskim Jackiem Draperem. Norweg Casper Ruud oraz Stefanos Tsitsipas i Djokovic z Grecji zajmują odpowiednio 2., 3. i 4. miejsce w rozgrywkach.

W grze pojedynczej kobiet Iga Świątek z Polski zajęła pierwsze miejsce, a Ons Jabeur z Tunezji i Amerykanka Jessica Pegula zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.


READ  Wycieczka po strefie: Oxford Hills trzyma się Bangor w ćwierćfinale północnej kategorii AA chłopców