Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Joel Selwood i Tom Hawkins w meczu tenisowym Draft Większość członków drużyny wygrywa NFL

Lil i Marsh, Burt i Ernie, Mulder i Scully, Jordan i Pippen – Hawkins i Selwood.

Batman i Robin Geelonga mogą nie pochwalić się takim samym globalnym urokiem jak inny słynny duet, ale ich wspólne osiągnięcia są równie znaczące na scenie AFL.

Zwycięski rzut Gary’ego Rohana po syrenie w zeszły piątek sprawił, że Tom Hawkins i Joel Selwood stali się najbardziej utytułowanym duetem w historii piłki nożnej VFL/AFL.

Streamuj wybrane programy Fox Footy w Kayo Freebies całkowicie za darmo w czerwcu, w tym AFL 360, On The Couch, Bounce i nie tylko. Nie ma karty kredytowej. bez myślenia. Zarejestruj się teraz za darmo>

W swoim 273. meczu razem odnieśli 194. zwycięstwo, wyprzedzając Kevina Bartletta i Francisa Burke’a z Richmond. Jest to stosunek wygranych do przegranych wynoszący 71 procent, gdy te dwie obręcze łączą się ze sobą.

Osiem duetów rozegrało razem więcej meczów od czasu powstania VFL w 1897 roku, ale żaden nie odniósł więcej zwycięstw jako para grubego chłopca z Finley i bardzo konkurencyjnego chłopca z Bendigo.

W epoce równości, wolnej agencji i coraz szybszej i często wymagającej fizycznie gry, ich osiągnięcie jest naprawdę niezwykłe. Mówi o dalszym sukcesie Geelong i ich odpowiednich rolach w nim.

Tom Hawkins i Joel Selwood odnieśli razem 194 zwycięstwa. Zdjęcie: Wayne LudbyŹródło: News Corp Australia

Selwood miał piątą największą liczbę wygranych ze wszystkich graczy grających w tę grę, podczas gdy Hawkins zajął 17. miejsce.

I jak wszystkie dobre związki partnerskie, ich przyjaźń zaczęła się od kilku drinków na początku listopada 2006 roku, według wspólnego przyjaciela Xaviera Ellisa.

– Pamiętam ich spotkanie – powiedział Ellis. foxfooty.com.au.

„Przyjaźniłem się z Joelem podczas jego młodszych dni w Vic Country i dzieliłem pensjonat z wielkim Tomem Hawkinsem.

Posłuchaj najnowszego FOX FOOTY PODCAST Tutajlub kliknij, aby zasubskrybować ITUNES lub spotify

„To było po moim egzaminie i ostatnim, który Tom zrobił przed internatem w Melbourne Grammar. Później śledziliśmy jako grupa.”

Ellis, który już 11 miesięcy wcześniej zaciągnął się do Hawthorn, był chętny do przeniesienia Selwooda do Hawks.

„Następnego ranka zabrałem Joela Selwooda do Hawthorne, aby sprawdzić jego kolano” – powiedział.

Byli nim zainteresowani, ale myśleli, że jego kolano nie wytrzyma. Zamiast tego wzięli Mitcha Thorpe’a (z Pick 6).

Hawkins pamięta, jak pewnego dnia spotkał Selwooda w pensjonacie, a Selwood pamięta, jak w połowie 2006 roku obserwował swojego przyszłego kolegę z dwuligi.

Joel Selwood i Tom Hawkins promują kampanię Big Freeze. Zdjęcie: Tim CarfaŹródło: News Corp Australia

„To był mecz Melbourne Grammer przeciwko Scotch i przyjaźniłem się wtedy z Xavierem Ellisem” – powiedział Selwood. foxfooty.com.au.

„Wiedziałem o wielkim Haku. Nie wiedziałem, jak potoczą się sprawy tego dnia. Cyril Ryoli był po drugiej stronie Szkocji, podobnie jak Nick Smith.

„Był duży i lubiany. Był postacią od samego początku. I zrozumiałem, że musiał być dobrym facetem, skoro Xav kręcił się wokół niego”.

współlokator

Na szczęście Hawkins i Selwood zostali wysłani do tej samej rodziny goszczącej, kiedy zaciągnęli się w 2006 roku.

To sprawiło, że Ellis poczuł coś więcej niż tylko odrobinę zazdrości.

„Osobiście pamiętam, jak byłem zazdrosny, ponieważ grali razem w piłkę nożną. To ja wycinałem ich jako kolegów z drużyny, a potem zostałem wyrzucony” – śmiał się.

Spędzili prawie 12 miesięcy pod jednym dachem, rywalizując ze sobą w prawie każdym sporcie.

„Pochodzimy z różnych środowisk” – wyjaśnił Selwood.

Nowi debiutanci z 2006 roku: Joel Selwood, Tom Hawkins, Nathan Gerkora, Tom Koch.Źródło: News Limited

„Miałam rodzinę w Bendigo, a Hak był na farmie i w pensjonacie. Miło było się o siebie oprzeć. „

Nie zajęło Hawkinsowi dużo czasu, by uświadomić sobie, że jego nowy współlokator ma odrobinę gorączki białej.

„Wszyscy piłkarze mają instynkt rywalizacji”, powiedział, „ale Joel miał takie instynkty”.

„Graliśmy w bilard w domu rodziny goszczącej, dużo krykieta na podwórku, a w Geelong było małe boisko trzeciej klasy o nazwie Balyang i spędzaliśmy tam dużo czasu.

– Kręgle też. Joel nie był dobrym golfistą. Prawdopodobnie powiedziałby, że jest lepszy ode mnie w większości rzeczy, chociaż myślę, że technicznie to dostarczam. Po prostu znajduje sposób”.

GRA, ZESTAW, MECZ?

Foxfooty.com.au Rozmawiał osobno z Selwoodem i Hawkinsem, ale obaj wymienili jedną okazję, w której konkurencyjne soki Selwooda przyćmiły Hawkinsa.

W letni dzień wolny duet postanawia wziąć udział w tenisowym meczu zwycięzca bierze wszystko. Oba wskazywały na wzrost temperatury powyżej 40 stopni.

Hawkins wygrał seta w upalnym upale i pomyślałem, że to był mecz. było źle.

„W dniu tenisa graliśmy tylko jednego seta. Wygrałem pierwszego seta, a on powiedział: „Nie, gramy ponownie” – powiedział medalista Colemana.

A miał tylko butelkę wody. Po drugim secie – który wygrał – powiedziałem: „Hej kolego, jestem taki spragniony. Chodźmy do domu i nazwijmy to rzuceniem palenia.

Tom Hawkins i Joel Selwood – rywale na boisku i poza nim. Zdjęcie: Michael KleinŹródło: News Corp Australia

„Nie dawał mi nic ze swojej wody! Świetnie się bawiliśmy. Myślę, że mnie wyczerpał. Wierzcie lub nie, nie mogłem unieść 105 kg na trzy sety wokół kortu.”

Selwood żywo pamięta Today, ale kwestionuje Tale of Waters tak szybko, jak atakował Shereen w swoich piętnastu sezonach na najwyższym poziomie.

„to nie jest prawda!” Powiedział.

„Ale następnego dnia mamy główną sesję treningową w klubie. Wciąż byliśmy dwójką dzieci, które dobrze się bawiły. Zmusiłem go do gry w trzy sety, ponieważ myślałem, że zrobię więcej niż trzy zestawy. „

Najlepsza

Spośród 194 zwycięstw Selwood powiedział, że najlepszym meczem Hawkinsa był albo gol z 2012 roku po gwizdku syreny przeciwko Hawthorne, albo zwycięstwo w Wielkim Finale z Collingwood w 2011 roku.

„Był 2011, kiedy podarł to w ciągu ostatnich 50 minut, gdzie możemy mu na zawsze podziękować jako społeczności kotów” – powiedział Selwood.

„Tego dnia był niesamowity i zapamięta to do końca życia”.

Hawkins powiedział, że jego premiera w 2009 roku na St Kildzie była jego najmilszym wspomnieniem obok Selwooda, który grał już pod banderą dwa lata wcześniej.

Joel Selwood i Tom Hawkins z Pucharem Premier League 2009.Źródło: News Limited

„Z mojego punktu widzenia, Wielki Finał 2009 był najlepszym meczem, jaki zagraliśmy razem” – powiedział.

„Przepuściłem rok 2007. Po namyśle byłem tak daleko. Dopiero w 2009 roku byłem w stanie utrzymać się na boku bardziej stabilnie. Do tego czasu zbudowaliśmy bardzo silną więź. To był Joel i ja.

„Zasadniczo robisz wszystko razem jako młodzi chłopcy. Wspaniale było móc podzielić się z nim sukcesem w Wielkim Finale.”

szczotka ze sławą

Do 2010 roku obaj byli nierozłączni. Selwood jest uznanym graczem w NFL, podczas gdy Hawkins pokazał wystarczająco dużo, by zasugerować, że może zostać gwiazdą rozgrywek.

Ellis, który grał przeciwko Selwoodowi w Wielkim Finale 2008, zorganizował trio udział w gali U2 na stadionie Etihad w grudniu tego roku.

Żaden z nich nie wiedział, że przez dwie godziny byli u boku Entertainment Kings.

Hawkins i Joel Selwood w Geelong 2007 Walkie w środę.Źródło: News Limited

– Jay-Z otworzył dla U2 – powiedział Ellis.

„To było w Docklands, a Beyoncé tańczyła w środku Etihadu, gdzie komora dźwiękowa znajdowała się nie dalej niż dwa metry od nas.

„Przez większość nocy nie mieliśmy pojęcia! Miała na sobie kaptur z dwoma ochroniarzami.”

szósty seans

Selwood przypomniał sobie mecz z Collingwood na początku tego roku, kiedy Jordan Rugged grał na Hawkins.

Bez względu na to, gdzie był Hawkins, Selwood najwyraźniej go znalazł, co sprawiło, że Roughhead śmiał się z niego po meczu, gdy obie drużyny uścisnęły sobie ręce.

dane bohatera Statystyki pokazały, że Hawkins dostał trzy stopnie z kopnięć Selwooda tego popołudnia.

„Właśnie zbudowaliśmy wspaniałą relację, w której rozumiemy, że kiedy zabraknie mu paczki, wiem, dokąd zmierza i gdzie chce tego bardziej niż inni” – powiedział Selwood.

Obaj szukają siebie na ziemi.Źródło: News Limited

„Jestem pewien, że nie miałby nic przeciwko powiedzeniu tego, ale kiedy kilka tygodni temu graliśmy w Collingwood, Jordan Roughhead nie mógł uwierzyć, że kopałem go nawet w sytuacjach, w których się znajdował. zdenerwowany, ponieważ był tego dnia na haku.

„Po prostu powiedział, że nie może go powstrzymać, ponieważ znajdę sposób, aby go kopać, nawet gdy był bez pozycji. Nie sądził, że kopnął go komukolwiek innemu.”

wzajemna miłość

Hawkins i Selwood byli częścią swojego ślubu. Selwood mocno wierzy, że jego kolega z drużyny jest najcenniejszym graczem Geelonga, który „był niesamowity w swoich poprzednich 170 grach”, podczas gdy Hawkins uważa Selwooda za najodważniejszego gracza wszechczasów.

„Czasami uważam zdolność Joela za pewnik” – powiedział Hawkins.

Wydaje się, że robi to co tydzień. Są chwile w jego karierze. Cofnął się w jazdę, gdy Brad Miller jechał w drugą stronę. To było niesamowite.

– Nawet nie zerknął, żeby zobaczyć, że może tam ktoś być lub że może się trochę zabezpieczyć.

Poza boiskiem Hawkins najbardziej docenia rolę, jaką Selwood odegrał w jego życiu.

– Przez większość czasu miałem szczęście – powiedział.

Scott broni swojego pana | 03:50

„Nie miałem wielu kontuzji, a nawet kiedy moja mama zmarła, zawsze pamięta rocznice i tego typu rzeczy. Jego dbałość o szczegóły i zawsze cię sprawdza.

„Czasami myślę, że nie jestem świetnym przyjacielem niektórych moich kolegów z drużyny tylko dlatego, że Joel jest dobry w sprawdzaniu i czytaniu ciebie jako osoby. Dlatego jest świetnym kapitanem w klubie piłkarskim. Ludzie mnie znają i rozumieją.”

„Jak większość facetów, nie mówimy sobie nawzajem! To dobry sposób na zrobienie tego.”

Selwood dodał: „Jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Nie jest tajemnicą, że lubimy spędzać ze sobą czas i tak samo cieszymy się czasem spędzonym w klubie.

„Mieliśmy również szczęście, że mieliśmy w pobliżu tak wielu dobrych graczy, którzy nauczyli nas tej metody i doceniamy to”.

Większość wygranych jako para w historii VFL/AFL (Za sirwarmpthing)

194 – Joel Selwood i Tom Hawkins (z 273 meczów)

193- Francis Burke i Kevin Bartlett

190 – Joel Corey i Jimmy Bartle

188 – Joel Selwood i Harry Taylor

177 – Craig Bradley i Stephen Sylvani

176 – Lee Matthews i Calvin Moore

READ  Urban Meyer kopnął Josh Lambo kopnął luz Jacksonville Jaguary Trevor Lawrence aktualizacje wiadomości