Josh Geede zdobywa jeden z najszybszych triple-double w historii przeciwko Portland Trail Blazers, gole, wideo, reakcja

Josh Geddy mógł słyszeć rozmowy biznesowe.

W ostatnich tygodniach nasiliły się spekulacje, że Oklahoma City Thunder może być aktywny przed ostatecznym terminem transakcji, chcąc zapewnić sobie głęboki awans w fazie play-off.

Nazwisko Australijczyka odegrało kluczową rolę w tych dyskusjach.

Oglądaj na żywo średnio 9 meczów NBA w sezonie zasadniczym tygodniowo w ESPN, dostępnym za pośrednictwem Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Giddey wystrzeliwuje rakietę w celu uzyskania nierealnej pomocy | 00:32

W piątek Gedi zaliczył oszałamiający powrót, notując triple-double w zaledwie 20 minut przeciwko Portland Trail Blazers.

Prawie udało mu się to osiągnąć już w pierwszej połowie.

W zaledwie 16 minut pierwszej połowy 21-latek zdobył pięć punktów z gry, trafiając trzy z trzech z linii rzutów wolnych, co dało mu 13 punktów, czyli więcej niż jego średnia w sezonie.

Obejmowało to serię agresywnych podjazdów do obręczy, co byłoby zachęcającym znakiem dla trenera Thunder, Mike’a Daigneaulta

Jego podanie było równie imponujące, ponieważ wykonał serię laserowych podań, do których dołożył osiem asyst i zebrał osiem zbiórek, co ogólnie dominowało.

Często krytykowany za swoje wysiłki w obronie, Jedi również zanotował dwa bloki, gdy Thunder dręczyli Blazers w pierwszej połowie.

Jedi podjął pracę tam, gdzie ją przerwał po przerwie. Obejmowało to oszałamiającą grę, w której zebrał się, a następnie posłał kompletne podanie do Jalena Williamsa, zdobywając 10. asystę tego wieczoru.

Niedługo potem Gedi zdobył swój 10. wynik, co pozwoliło mu na osiągnięcie triple-double, dziewiątego w swojej karierze. Był jednym z najszybszych w historii NBA. Według Reutersa dołącza do Victora Wimpanyamy i Russella Westbrooka jako jedyni gracze, którzy w ciągu ostatnich 40 sezonów zanotowali triple-double w mniej niż 22 minuty.

Następnie Giddey i Thunder usiedli w połowie trzeciej kwarty, gdy Thunder pokonali Blazers 139-77.

READ  Phil Foden i Raheem Sterling przygotowują się do rozpoczęcia meczu Anglii z Chorwacją w grupie otwarcia Euro 2020 | wiadomości piłkarskie

Skończył z 13 punktami, 10 zbiórkami i 12 asystami, a także trzema blokami w 22 minuty.

To kontynuacja dobrej passy Jedi w dotychczasowej formie, który na początku sezonu miał problemy i stracił minuty.

Naturalnie było wiele reakcji ze strony świata NBA.

Donovan prowadzi Cavalier do zwycięstwa w Paryżu, a Bucks pokonują Celtics

Donovan Mitchell zabłysnął w Paryżu 45 punktami, gdy Cleveland Cavaliers pokonali Brooklyn Nets 111:102, a NBA wraca do Francji w czwartek.

Zwycięstwo Cavaliers było po prostu dominującym występem w dniu, w którym Milwaukee Bucks pokonali prowadzącego w lidze Boston Celtics 135:102, a Oklahoma City Thunder pokonali Portland Trail Blazers 139:77.

Mitchell, czterokrotny uczestnik All-Star NBA, dodał sześć asyst i cztery przechwyty i powiedział, że bardzo mu się podoba doświadczenie zdobyte w Paryżu i chciałby powtórzyć je na igrzyskach olimpijskich jeszcze w tym roku.

„Zdecydowanie bardzo chciałbym wrócić i zagrać na igrzyskach olimpijskich” – powiedział Mitchell. „To bardzo elektryzujące miasto koszykówki. Sama możliwość zobaczenia tego doświadczenia, bycia jego częścią i zrobienia tego z NBA, zrobienia tego z kolegami z drużyny – to niewiarygodne”.

„Świetnie się bawiłem i cieszę się, że również odnieśliśmy zwycięstwo”.

Trener Cavaliers J.B. Bickerstaff powiedział, że agresywny styl Mitchella „nadaje ton każdemu” w drużynie.

„Uważałem, że Donovan wyjątkowo potrafił pokazać kibicom i nam to, co chcieli zobaczyć i czego potrzebowaliśmy, aby wygrać mecz” – powiedział Bickerstaff.

Mikal Bridges i Cam Thomas zdobyli po 26 punktów dla Brooklynu, ale Nets nie stawiali większego oporu w meczu prowadzonym przez Cleveland od początku do końca.

Donovan Mitchell zabłysnął w Paryżu, zdobywając 45 punktów i poprowadził Cleveland Cavaliers do zwycięstwa 111-102 nad Brooklyn Nets.Źródło: Getty Images

U siebie Bucks byli jeszcze bardziej dominowani, miażdżąc Celtics w Milwaukee.

Rezerwowy Bobby Portis i najcenniejszy zawodnik NBA, Giannis Antetokounmpo, strzelili z Bucksami dwie pary, przy czym Portis zdobył 28 punktów, a Antetokounmpo 24 punkty i każdy z nich miał po 12 zbiórek.

READ  Nick Kyrgios „Devastation” odchodzi z US Open po kaskaderskim występie z Karen Khachanov | 2022 US Open Tenis

Portis i Antetokounmpo łącznie zdobyli 20 punktów z rzędu, a Bucks prowadzili 25-0 w pierwszej i drugiej kwarcie, zwiększając prowadzenie do 56-23.

Damian Lillard dodał 21 punktów, dzięki którym Bucks odnieśli drugie zwycięstwo w sześciu meczach.

Któregoś wieczoru, po wyczerpującej wygranej po dogrywce z Minnesota Timberwolves w bitwie najlepszych drużyn ligi, drużyna Celtics zaczęła grać ospale i już nigdy nie odzyskała sił.

Boston trafił tylko jeden z dziewięciu rzutów za trzy punkty w pierwszej połowie, prezentując skuteczność na poziomie 32%.

Oshai Brissett z Bostonu podwyższył prowadzenie Milwaukee na 31-21 na 2:14 przed końcem pierwszej kwarty.

Celtics nie zdobyli jednak gola przez ponad sześć minut, a Jaylen Brown zakończył porażkę wsadem.

Trener Bostonu Joe Mazzola pomachał białą flagą i rozpoczął drugą połowę. Brown zakończył wieczór z 10 punktami, a Jayson Tatum z siedmioma punktami.

Payton Pritchard prowadził zespół pod względem punktacji z 21 punktami.

„Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, grając razem” – powiedział Antetokounmpo o drużynie Bucks, która przegrała cztery z pięciu ostatnich meczów.

„Myślę, że dzisiaj mogliśmy tu wyjść, zagrać mocno i sprawnie operować piłką” – dodał Antetokounmpo. „Byliśmy agresywni w obronie. Nadaliśmy ton już w pierwszej minucie. Trener Celtics Joe Mazzola powiedział, że jest pewien, że mecz był wyjątkowy. „Ufam naszemu charakterowi, ufam naszemu zespołowi” – ​​powiedział Mazzola. „Takie rzeczy się zdarzają .”

To była kolejna porażka w Los Angeles, gdzie Bradley Beal zdobył 37 punktów, a Devin Booker dodał 31 i poprowadził Phoenix Suns do zwycięstwa nad Lakers 127-109.

Gwiazda LeBron James zdobył zaledwie 10 punktów, a Anthony Davis dołożył 13 punktów dla Lakers, którzy byli nieobecni na początku czwartej kwarty i mecz wymknął się spod kontroli.

W Dallas Kyrie Irving zdobył 44 punkty i zaliczył 10 asyst, dzięki czemu Dallas Mavericks zwyciężyli 128-124 z New York Knicks.

READ  Europejskie organy władzy skrytykowały plany rozgrywania co dwa lata mistrzostw świata ze względu na dobro graczy

Dallas, pod nieobecność Luki Doncicia ze względu na skręconą kostkę, prowadzące na początku czwartej kwarty 20 punktami, było w stanie odeprzeć wściekły atak Knicks, którzy na 1:08 minuty przed końcem zmniejszyli deficyt do jednego.