Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Juventus pozyskał polskiego Milika wypożyczonego z Marsylii ▷ SportsBrief.com

Polski napastnik Arkadiusz Milik został wypożyczony do Juventusu. Zdjęcie: Nicholas Tokat/AFP/Plik
Źródło: Agencja France-Presse

Juventus wypożyczył polskiego napastnika Arkadiusza Milika z francuskiego klubu Marsylia z opcją zakupu za 7 mln euro (6,9 mln USD), ogłoszono w piątek.

Włoski klub zapłaci Marsylii za sezon 900 tys. euro, które może wzrosnąć do 1,7 mln euro w zależności od osiągniętych celów.

Milik będzie miał okazję zagrać z wielkimi rywalami Marsylii Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów, ponieważ Juventus w czwartek znalazł się w tej samej grupie.

Ma duże doświadczenie w Lidze Mistrzów, rozegrał 19 meczów i strzelił osiem bramek.

Serbski młodzieniec Dusan Vlahovic weźmie udział w ataku, by zastąpić Hiszpana Alvaro Moratę, którego wypożyczenie z Atletico Madryt się skończyło.

Milik nie jest obcy Serie A, grał w Napoli przez cztery i pół sezonu i strzelił 38 goli w 93 występach, zanim dołączył do Marsylii w styczniu 2021 roku.

Przeczytaj także

Silva „zostanie” w Manchesterze: Guardiola

Ekscytująca funkcja: Sprawdź dokładne wiadomości dla Was ➡️ Znajdź blok „Polecane dla Ciebie” i ciesz się!

Jego pobyt w Neapolu został zepsuty przez dwie poważne kontuzje kolana, a on został wyłączony z drużyny na ostatnie sześć miesięcy swojej kadencji z powodu odmowy podpisania nowego kontraktu.

Milik wszedł na boisko dla Marsylii i strzelił 20 goli we wszystkich rozgrywkach w zeszłym sezonie, ale jego relacje z ówczesnym trenerem Jorge Sampaolim były napięte.

„Dziękuję za powitanie, dziękuję za wspaniałych fanów, dziękuję za piękne miasto” – powiedział Milik w mediach społecznościowych później w piątek.

„Dziękuję zespołowi, celom, emocjom i wynikom”.

Odejście Sampaoli i przybycie na stanowisko trenera Chorwata Igora Tudora nie wystarczyły, by przekonać go do pozostania w klubie, mimo że mają także futbol Ligi Mistrzów, na które czekają.

Źródło: Agencja France-Presse

READ  NRL 2022, Brisbane Broncos v Cronulla Sharks, zapowiedź rundy 8, składy drużyn, kontuzje, aktualizacje, kluczowe mecze