Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ostrzeżenie dotyczące podróży ze względu na śnieg i lód obejmujące całą Szkocję

Ostrzeżenie dotyczące podróży ze względu na śnieg i lód obejmujące całą Szkocję

Skomentuj zdjęcie,

Operatorzy zajmujący się konserwacją poinformowali, że w całej szkockiej sieci drogowej zainstalowano maszyny do mulczowania

W związku z tym, że w całej Szkocji wchodzi w życie żółte ostrzeżenie dotyczące lodu i śniegu, podróżnych prosimy o dokładne planowanie i przestrzeganie zaleceń dotyczących transportu.

Temperatury mogą spaść do -4 stopni Celsjusza, a na wyżej położonych terenach może spaść śnieg o grubości do 20 cm.

Poprzednie prognozy Met Office dotyczące śniegu w pasie centralnym w godzinach porannego szczytu zostały przełożone na późniejszą porę dnia.

Utrzymująca się pasmo śniegu może powodować problemy w transporcie w godzinach szczytu wieczornego.

Jak dotąd nie zgłoszono żadnych poważnych problemów na drogach, wszystkie główne drogi są otwarte, a Transport for Scotland stwierdził, że ma obecnie „ugruntowane plany” mające na celu zminimalizowanie zakłóceń.

Wieloagencyjny zespół reagowania będzie pracował nad koordynacją zasobów, powiedział Stein Connelly, dyrektor ds. odporności transportu.

Powiedział: „To nagłe ochłodzenie już powoduje trudne warunki na drodze, a w ramach bieżących ostrzeżeń spodziewane są poważniejsze skutki we wtorek.

„Ważne jest, aby każdy, kto musi podróżować w okresie ostrzegawczym, zaplanował swoją podróż z wyprzedzeniem i zapewnił sobie dodatkowy czas.

„Jeśli musisz podróżować, jedź zgodnie z warunkami. Mogą również wystąpić zakłócenia w innych środkach transportu, dlatego sprawdź przed wyruszeniem w podróż”.

Skomentuj zdjęcie,

We wtorek pracownicy w Lerwick odśnieżają

Grupa zajmująca się utrzymaniem dróg, Amy North East, podała, że ​​we wtorek rano na drogi napłynęło 19 szlamów, ale w miarę upływu dnia prawdopodobne były „większe zakłócenia”.

Na południu kraju Bear Scotland oświadczył, że ma plany leczenia dla wszystkich tras.

  • Wszystkie szkoły na Szetlandach są zamknięte.
  • W Aberdeenshire zamknięto niewielką liczbę szkół, ale oczekuje się, że liczba ta wzrośnie, a dziesiątki innych szkół otwarto z opóźnieniem lub nie były w stanie zapewnić transportu.
  • Ponad 60 szkół i 40 przedszkoli na obszarze Highlands Council zostało zmuszonych do zamknięcia swoich drzwi.
  • Zamki śnieżne zostały zamknięte na autostradzie A939 w Corgarve na Moray pomiędzy Tomintoul i Cook Bridge. Oraz na B974 Cairn o Mount Road w Aberdeenshire pomiędzy Banchory i Fettercairn.
  • Występują opóźnienia lub odwołania niektórych pociągów kursujących do i z Inverness do Glasgow i Edynburga.
  • Kierowcom zaleca się omijanie autostrady A87 ze względu na zimową pogodę.
Skomentuj zdjęcie,

Owce w South Uist nie pozwoliły, aby śnieg przeszkodził im w jedzeniu

Rada Fife oświadczyła, że ​​spodziewa się, że śnieg opadnie do dzisiejszego wieczora, ale „znaczne i powszechne ryzyko oblodzenia” będzie się utrzymywać do środy.

Hilary Sloan, szefowa policji drogowej Szkocji, nalegała, aby kierowcy zastanowili się, czy ich podróże są niezbędne.

„Jeśli musisz podróżować, jedź zgodnie z warunkami, przygotuj się na opóźnienia i zarezerwuj dodatkowy czas na podróż” – powiedziała.

„Prosimy nie przejeżdżać zamkniętymi drogami. Decyzja o zamknięciu dróg nie jest podejmowana lekko i jest podejmowana w interesie bezpieczeństwa publicznego”.

Traffic Scotland radzi kierowcom, aby korzystali z życia Mapa sprawdzania trasy Aby sprawdzić zakłócenia, które mogą mieć wpływ na podróż.

Skomentuj zdjęcie,

We wtorek śnieg pokrył miasto Cunningsburg na Szetlandach

Skomentuj zdjęcie,

Małżeństwo na Hebrydach Zewnętrznych

Network Rail Scotland poinformowała, że ​​wyspecjalizowani meteorolodzy, zespoły ds. infrastruktury i operatorzy pociągów odbyli w poniedziałek „spotkanie dotyczące ekstremalnych warunków pogodowych”, aby zaplanować usługi kolejowe w Szkocji.

Stwierdzono, że zastosowany zostanie płyn odladzający, aby utrzymać otwarte skrzyżowania, a „proaktywne zmiany” na głównej linii Highland już zabezpieczyły zdalne łącza przed awarią sygnału.

ScotRail podał, że usługi na tej linii z Perth do Inverness będą przez cały wtorek opóźnione o około 30 minut.

We wtorek spodziewane są również zakłócenia w innych usługach kolejowych, ale ogólny wskaźnik wydajności (PPM) operatora kolejowego przez cały poranek utrzymywał się na poziomie 90%.

Wyjaśnienie wideo,

Sprawdź prognozę pogody dla Szkocji. Alarm śnieżny i lodowy obejmuje cały kraj

Oczekuje się, że fala zimna utrzyma się przez kilka dni, a ostrzeżenia pogodowe w dużych częściach kraju zostaną wydane aż do czwartku.

Nastąpiło to po tym, jak ponad 180 szkół w północnej Szkocji zamknęło w poniedziałek swoje drzwi z powodu śniegu.

Met Office podaje, że temperatury w tym tygodniu były o 5–6 stopni Celsjusza niższe niż zwykle o tej porze roku.

Andy Page, główny meteorolog Met Office, powiedział: „Lokalizacja i ilość opadów śniegu będą się zmieniać w ciągu tygodnia, a ostrzeżenia pogodowe mogą szybko się zmieniać”.

„Będzie bardzo zimno z niskimi temperaturami w ciągu dnia, w wielu miastach temperatury w nocy spadną do -3 lub -4, a na wielu obszarach wiejskich będzie znacznie chłodniej”.

Jak na Ciebie wpłynęła mroźna pogoda? Podziel się swoimi doświadczeniami, zdjęciami i filmami e-mailem [email protected].

Jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC, podaj numer kontaktowy. Możesz także skontaktować się w następujący sposób:

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu proszę podać swoje imię i nazwisko, wiek i lokalizację.

READ  Miesiąc po tym, jak wulkan i tsunami zniszczyły wyspę na Pacyfiku, Tonga musi zapłacić 125 milionów dolarów