Kanada pokonuje Republikę Dominikańską, aby zakończyć silną pozycję w światach siatkówki kobiet

Podróż Kanady na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 zakończyła się sobotnim zwycięstwem 3:2 nad Dominikaną.

Kanadyjczycy zakończyli drugi etap puli zwycięstwem nad regionalnymi rywalami, odrabiając straty po piątkowej rozczarowującej porażce w pięciu setach z gospodarzami Polski w Łodzi.

„Myślę, że pokazał wiele postaci, które wróciły z wczorajszego meczu” – powiedział trener Shannon Winzer. „Było nam trochę brakowało w pierwszym secie, ale podnieśliśmy się, a nasze serwery wykonały świetną robotę”.

– To był naprawdę dobry sposób na zakończenie tego turnieju. Graliśmy dobrą siatkówkę i zasłużyliśmy na to, by tak to zakończyć. Pokazaliśmy, że potrafimy grać z najlepszymi drużynami na świecie.

Kanadyjczycy przegrali pierwszego seta 25-18 z Dominikanami, a Winzer powiedziała, że ​​jej drużyna „przeprowadzała ruchy”, zamiast naciskać na zwycięstwo, jak to robili przez resztę turnieju.

Zajęło to dużo wysiłku, ale kanadyjska drużyna wygrała 25:23 w drugim secie, a Keira van Rijk z Surrey w Kolumbii Brytyjskiej zdobyła siedem punktów.

„Wywieranie większej presji od linii bazowej zawsze pomoże; mają bardzo silnych mediatorów, a im szybciej wyrzucimy ich z systemu, tym łatwiej nam będzie” – powiedział Winzer po drugim secie.

Dominujące zwycięstwo 25-17 w trzecim secie pozwoliło Kanadzie odzyskać pewność siebie i prowadzić w meczu 2:1, ale trudny czwarty set spadł 27-25 do Dominikanów.

Kanadyjczycy wygrali 15-7 w piątym i ostatnim secie, który ponownie zakończył się meczem z Dominikańczykami. Van Rijk zdobył trzy punkty, a Alexa Gray i Emily Maglio dodały po dwa punkty.

Kanadyjski zawodnik Ariel Palermo powiedział: – Myślę, że wierzyliśmy w siebie nawzajem i spotkaliśmy się dziś wieczorem. Prawie nie patrzyliśmy na wynik i po prostu graliśmy dla siebie. „Powiedzieliśmy, że chcemy zakończyć ten turniej wygraną i to właśnie zrobiliśmy dzisiaj”.

Oglądaj | Kanada wyprzedza Dominikanę w światach siatkówki kobiet:

II etap Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet: Kanada vs Dominikana

Zobacz, jak Kanada gra z Dominikaną w drugim etapie FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 z Łodzi.

READ  Portland kończy sezon zasadniczy zwycięstwem dziewcząt w lacrosse nad Sanford 9:7

Van Rijk zakończył mecz z 24 punktami, a Gila Gonzalez zdobyła 28 dla Dominikany.

Kanada zakończyła drugi etap z rekordem 5-4 i zajęła piąte miejsce w grupie F, nie dochodząc do ćwierćfinału. Ale zespół przeszedł do historii swoim najlepszym wynikiem na świecie – po raz pierwszy zakwalifikował się do drugiego etapu.

Kanadyjska drużyna pokonała we wtorek Tajlandię 3:1, aby rozpocząć kampanię od drugiego etapu, a w środę przegrała z Turcją 3:0 – pierwsza porażka od pięciu meczów.

W pierwszym etapie Kanadyjki wygrały z Niemcami, Bułgarią i Kazachstanem, odrabiając straty po wcześniejszych porażkach ze Stanami Zjednoczonymi i Serbią.

Serbia, Stany Zjednoczone, Turcja i Polska awansowały do ​​fazy pucharowej, gdy zakwalifikowały się cztery najlepsze drużyny z grupy F, podczas gdy Włochy, Brazylia, Japonia i Chiny awansowały z grupy E.