Kanada zdobyła srebro w sprincie drużynowym i brąz w drużynie na dochodzenie w Pucharze Narodów UCI Track w Milton, Ontario.

Kanadyjscy kolarze torowi zapewnili sobie dwa miejsca na podium pierwszego pełnego dnia rywalizacji w UCI Track Nations Cup w piątek w Milton w Ontario, zdobywając srebro w sprincie drużynowym kobiet i brąz w biegu drużynowym kobiet na dochodzenie.

Medalistki olimpijskie Kelsey Mitchell i Lauren Genest wraz z Sarą Urban zdobyły srebro w sprincie drużynowym, kończąc ze stratą 0,413 sekundy do Meksyku (47,001).

„To jest bardzo blisko naszej najlepszej godziny. W pogoni za złotym medalem nie mieliśmy nic do stracenia i naprawdę daliśmy z siebie wszystko” – powiedział Genest w oświadczeniu. „Punkty, które zdobyliśmy dzisiaj, są przydatne do zakwalifikowania się do igrzysk olimpijskich. Nie byliśmy w najlepszej formie na Pucharze Narodów w Dżakarcie, więc naprawdę dobrze jest wrócić do miejsca, w którym byliśmy w zeszłym roku i wrócić do domu”.

Polska wyprzedziła Wielką Brytanię i zdobyła brązowy medal z notą 47,569.

oglądać | Kanada kończy ze srebrnym medalem w sprincie drużynowym kobiet:

Kanada zdobywa srebro w wyścigu sprinterskim Pucharu Narodów

Laureen Genest, Kelsey Mitchell i Sarah Urban przegrały z Meksykiem w finale sprintu drużynowego kobiet podczas Pucharu Narodów w kolarstwie torowym UCI w Milton w Ontario.

Kanadyjki Sarah Van Damme, Maggie Coles-Lester, Arianne Bonhomme i Erin Atwell ścigały się razem po raz pierwszy w wyścigu drużynowym, zdobywając brązowy medal w piątek w Matami National Cycling Center.

Kanadyjka stanęła na podium z czasem 4:15,961 – 3,144 sekundy, wyprzedzając Amerykanów.

„To daje nam pewność siebie. Jesteśmy nowym zespołem i od igrzysk w Tokio staramy się odbudować nasz program” – powiedział Bonhomme. „Wiedzieliśmy, że możemy to zrobić, ale wszystko musiało się zgrać w dniu wyścigu. Próbowaliśmy przez ponad rok i dzisiaj wszystko się udało. Wiemy, że to początek czegoś wyjątkowego”.

Złoto wywalczyła Wielka Brytania z czasem 4:12,539, wyprzedzając Niemcy (4:13,511).

oglądać | Kanada zdobywa brązowy medal w biegu drużynowym kobiet na dochodzenie:

Kanada zdobywa brązowy medal Pucharu Narodów

Sarah Van Dam, Maggie Coles-Lester, Erin Atwell i Arianne Bonhomme zdobyły brązowy medal Pucharu Narodów w przełajach przełajowych w drużynowym dążeniu do zwycięstwa nad Stanami Zjednoczonymi w Milton w Ontario.

READ  Mistrzostwa Świata 2023: Shakari Richardson zdobywa złoto na 100 m, Dina Asher-Smith zajmuje ósme miejsce

Kanadyjczycy Mathias Guillemmit, Carson Mattern, Dylan Bebech i Michael Foley stracili miejsce na podium, zajmując czwarte miejsce w wyścigu drużynowym mężczyzn po ustanowieniu rekordu życiowego w rundzie kwalifikacyjnej. Francja wyprzedziła Kanadyjczyków o brązowy medal, a Wielka Brytania zdobyła złoty medal przed Włochami.

Kanadyjska męska drużyna sprinterska również była czwarta, a Tyler Rourke, Nick Wams i James Hedgecock finiszowali za Wielką Brytanią. Australijski zespół zdobył złoto, wyprzedzając Chiny.

Bebec, Van Damme i Guillemette również rywalizowali w wyścigu eliminacyjnym, zajmując odpowiednio siódme, dziesiąte i dwunaste miejsce.

Oglądaj relację na żywo z akcji dnia 2 w CBCSports.ca, aplikacji CBC Sports i CBC Gem, począwszy od soboty o 17:55 ET.