Kanadyjka Katie Vincent zdobywa srebro w regatach Pucharu Świata

Katie Vincent, biegaczka kajakowa z Mississauga w Ontario, rozpoczęła swój sezon Pucharu Świata srebrnym medalem w finale C1 kobiet na 200 metrów A w niedzielę w Raices w Czechach.

Mistrz świata przekroczył linię mety w 45,19 sekundy, obok Chin Wenjun Lin za zwycięzcą Kuby Yarislides Dubois (45,08).

Sofia Jensen z Edmonton zajęła szóste miejsce na dziewięć z czasem 46,12, a także trzecie (1:48,91) w finale C2 mix 500 z Alexem Plumtoux z Lac-Pauporte w Kew, za Chinami i Ukrainą.

Vincent przygotowuje się do obrony swojego tytułu mistrza świata na tegorocznej imprezie, która odbędzie się w dniach 3-7 sierpnia w Dartmouth, NS

„Naprawdę czuję, że to początek” – powiedział Vincent po zeszłorocznych Mistrzostwach Świata. „Przede mną jeszcze długa droga. Naprawdę nie mogę się doczekać przyszłorocznych ojczystych światów, bycie mistrzem świata dodanym do krajowych mistrzostw świata byłoby bardzo ekscytujące”.

We wrześniu ubiegłego roku zawodniczka z Halifax pokonała Hiszpankę Anteę Jacomi i Polkę Dorotę Poroskę w Kopenhadze w Danii o swój pierwszy tytuł mistrza świata.

Oglądaj | Vincent podąża za brązem olimpijskim z tytułem mistrza świata:

Brązowa medalistka z Kanady Katie Vincent wygrywa mistrzostwa świata ICF

Olympia i Mississauga, Ontario. Urodzona w USA Katie Vincent zajęła pierwsze miejsce, zdobywając pierwszy indywidualny tytuł mistrza świata kobiet w C1 200m na ​​Mistrzostwach Świata ICF Canoe Sprint w Kopenhadze.

Połączyła siły z emerytowanym obecnie Lawrencem Vincentem Lapointe, aby miesiąc temu zdobyć swój pierwszy brązowy medal olimpijski.

W wilgotny, duszny dzień w Tokio Vincent i Vincent Lapointe nie wyglądały dobrze na środku 500-metrowej autostrady.

Usiedli na piątym miejscu, zaledwie 250 metrów od nich, ale znaleźli magię na wodzie i zdobyli 23. medal Kanady na Letnich Igrzyskach w Tokio, rekord kraju na lato poza zbojkotowanymi igrzyskami w 1984 roku.

Vincent i Vincent Lapointe zatrzymali zegar o 1:59 041, aby zdobyć brązowy medal w swoim debiucie olimpijskim w regatach kobiet.