Kanadyjka Laila Fernandez odpadła z National Bank Open po prostej przegranej z Haddadem Maya

Kanadyjka Leila Fernandez została wyeliminowana z Narodowego Banku Anglii Women’s Single Open po przegranej 7:6 (4) 6:1 z Brazylijką Beatriz Haddad Mayą w drugiej rundzie w środę.

Fernandes, rozstawiona z numerem 13 w Toronto, grała w swoim pierwszym turnieju po dwumiesięcznej nieobecności, aby wyzdrowieć po złamaniu prawej stopy, którego doznała podczas French Open.

Podczas gdy Fernandes pokazała dużo walki w pierwszym secie, w końcu wydawała się nosić potężny atak swojego coraz bardziej pewnego przeciwnika.

Po zachęcającym początku Fernandez poddał się w pierwszej połowie meczu, przegrywając 3-2 w secie otwierającym.

ZOBACZ l Fernandez odpada Haddad Maya w drugiej rundzie:

Fernandez pokonuje Haddada Mayę w Open National Bank

Leila Fernandez z Montrealu przegrała 7:6 (4) 6:1 z Brazylijką Beatriz Haddad Maya w drugiej rundzie turnieju National Bank Open w Toronto w środę.

Prowadząc 5-4, Haddad obrócił czwartego asa Mayi w meczu, aby dać jej punkt wyjścia. Ale Fernandez sparowała, aby dać wynik Szatanowi, a następnie zamieniła swój pierwszy breakpoint, aby zremisować seta.

Haddad Maya odzyskała prowadzenie w następnym meczu, w końcu wykorzystując swoją czwartą szansę na przerwę w meczu, by awansować 6-5.

Ale znowu Brazylijczyk nie mógł pozbyć się grupy. Podwójny błąd Haddada Mayi przełamał słaby punkt Fernandesa, a Kanadyjczyk po długim biegu wyszedł na prowadzenie, aby zdobyć kolejny punkt i wymusić dogrywkę.

Haddad Maya okazał się za dużo dla Fernandesa w dogrywce, używając potężnych kopnięć, aby wytrącić Kanadyjczyka z równowagi i prowadząc 6:3 w dogrywce.

Fernandez uratował kolejny set point, zanim Haddad Maya chwycił go potężnym bekhendem, aby zakończyć krótką serię.

Haddad Maya wykorzystał tę dynamikę w drugim secie, zamieniając wczesną przerwę na prowadzenie 3-0.

Haddad umieścił Mayę w drugiej przerwie seta 5-1, a następnie wypracowała swoją miłość w ostatnim meczu, aby wziąć udział w meczu.

READ  Dzień 2, harmonogram, wydarzenia, Australijczycy w akcji, wyniki, aktualizacje na żywo, pływanie, tenis stołowy, jazda na rowerze, rugby na wózkach

W deblu kobiet Fernandez i jej młodsza siostra Bianca Joli zmierzą się w środę z ósmym duetem Alexa Guracci z Chile i Andrea Klepas ze Słowenii.

Nr 1 Świątek płynie w trzeciej rundzie

Haddad Maya zmierzy się następnie z numerem jeden na świecie Igą Świątek, która zakwalifikowała się do trzeciej rundy po zwycięstwie 6:1, 6-2 nad Australijczykiem Ają Tomljanovic.

Świątek swoją zwycięską passę na twardym boisku powiększyła do 20 meczów dzięki klinicznemu występowi, pokonując Tomljanovic w zaledwie godzinę i cztery minuty.

Polska gwiazda wykorzystała do przerwy sześć z dziewięciopunktowej przerwy z 26 z 37 punktów (70,3 proc.).

W innych wczesnych wynikach, amerykańskie rozstawienie Coco Gauff pokonało kazachską Elenę Rybakinę 6-4, 6-7 (8), 7-6 (3). Broniąca tytułu mistrzyni Włoch Camila Giorgi pokonała Belgijkę Elise Mertens 6:3, 7:5. Siódma rozstawiona Jessica Pegula pokonała rodaczkę Azję Muhammad 6-2, 7-5.

Ostatnia lewica z Kanady w losowaniu singli, Bianca Andreescu z Mississauga w Ontario, miała zmierzyć się z Alize Cornet z Francji w finale na korcie centralnym. Andreescu wygrał turniej w 2019 roku, kiedy Serena Williams wycofała się z finału.

Williams miał zmierzyć się ze Szwajcarką Belindą Bencic, aby rozpocząć wieczorną rozprawę w Sądzie Okręgowym. Williams, 23-krotny główny zwycięzca, gra w Toronto po raz ostatni, po czym odchodzi na emeryturę po US Open.

Kyrgios pokonuje Miedwiediewa. Paul zakłóca karaz

Australijczyk Nick Kyrgios pokonał najlepiej rozstawionego Rosjanina i obrońcę Daniila Miedwiediewa 6-7 (2) 6-4 6-2 w środę podczas National Bank Open.

Miedwiediew zdominował pierwszy set dogrywki po tym, jak każdy z graczy grał w pierwszych 12 meczach. Kyrgios otworzył drugiego seta z przerwą i nie stracił tej przewagi przed przejęciem kontroli nad decydującym setem.

READ  - Dlaczego więc jesteś kapitanem? Ricky Bunting dodaje do krytyki Joe Roota | Prochy 2021-22

Craigios, zajmując 37. miejsce na świecie, zdobył tytuł ATP w zeszłym tygodniu w Waszyngtonie, a Miedwiediew wygrał w Los Cabos w Meksyku.

Wcześniej Amerykanin Tommy Paul zrobił pierwszą wielką niespodziankę w turnieju, posyłając drugiego rozstawionego Carlosa Alcaraz z Hiszpanii 6-7 (4), 7-6 (7), 6-3.

Paul, 34. miejsce na świecie, uratował piłkę meczową w dogrywce i zamienił swój piąty punkt w decydującym meczu. Mecz drugiej rundy trwał trzy godziny i 20 minut.

Alcaraz, który debiutował w Kanadzie, spadł w tym sezonie do 15-3 w Masters 1000. To było jego pierwsze profesjonalne spotkanie z Paulem, który w dogrywce zmagał się z piłką meczową.

W innych wcześniejszych wynikach, czwarty rozstawiony Norweg Casper Ruud pokonał Słowaka Alexa Mulkana 7:6 (3), 6:3, a ósmy zawodnik z Polski pokonał Fina Emila Rosovori 6:3 6:7 (4). , 6-2.

Czternasty rozstawiony Roberto Bautista Agut z Hiszpanii pokonał Amerykanina Jensona Broxby’ego 7:5, 6:1 i Hiszpana Pablo Carreno Bustę nad Duńczykiem Holgerem Ronem 6:0, 6:3.

Szósty rozstawiony Felix Auger-Aliassime z Montrealu miał zagrać tego wieczoru z Yoshihito Nishioka z Japonii. Auger-Aliassime jest jedynym Kanadyjczykiem, który pozostał w 56-osobowym losowaniu gry pojedynczej.

W deblu mężczyzn Włosi Jannik Sinner i Vasek Pospisil, pochodzący z Vernon w Kolumbii Brytyjskiej, mieli otworzyć mecz z francuskim duetem Benjamin Ponzi i Gael Monfils.

Clive Harper William Draxel z Newmarket w Calgary miał spotkać się z Włochami Simone Bolelli i Fabio Fognini.

Gra trwa do niedzieli w turnieju $6,57 miliona.