Kanadyjska Brittany Hodak zdobywa złoto w biathlonie podczas Para Nordic World Cup w Canmore

Kanadyjska łyżwiarka figurowa, Brittany Hodak, kontynuowała swoją imponującą passę medalową, wygrywając swój pierwszy w tym sezonie biathlon Para Nordic World Cup w tym sezonie w Canmore Nordic Center Provincial Park w Canmore w Alta.

Prince Albert, Sask, zmierzył czas 19:46,4, aby stanąć na podium w sześciokilometrowym biathlonie kobiet i zdobyć trzeci złoty medal na otwarciu Pucharu Świata.

Emily Young z Kelowna w Kolumbii Brytyjskiej zajęła piąte miejsce z czasem 21:22.9.

Hodak rozpoczął sezon od zdobycia złotego medalu z koleżanką z drużyny Natalie Wilkie w klasyfikacji kobiet na dystansie 5 km, a następnie zdobył kolejny złoty medal w wyścigu przełajowym.

Paraolimpijczyk dwukrotnie zdobył brązowy medal w biathlonie na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich 2018.

OBEJRZYJ l Hudak wygrywa biathlonowe złoto w sprincie Canmore:

Brittany Hodak zdobywa złoto w biathlonie na Mistrzostwach Świata

Prince Albert, Sask, Bretania Hodak zajęła pierwsze miejsce w sprincie kobiet w 6-kilometrowym Biathlonie Stałym podczas Para Nordic World Cup World Cup w Canmore, Alta. 2:40

Hodak musiała przeskoczyć przez 150-metrowy pierścień karny po tym, jak chybił strzał w jej drugim biegu. Mimo to udało jej się oderwać od Julii Micheevy z Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego, która strzeliła czysto na srebrze (20:17,6) i Polki Iwety Varun, która zajęła trzecie miejsce (20:40,8).

„Sprint biathlon naprawdę faworyzuje szybszych łyżwiarzy. Nawet jeśli raz spudłujesz i musisz zrobić pętlę karną, wiesz, że jeśli jeździsz szybko, możesz nadrobić czas” – powiedział Hudak w komunikacie prasowym.

„Dzisiaj był dla mnie dzień testów. Naprawdę chciałem zobaczyć, jak szybko potrafię jeździć na łyżwach i zobaczyć, co się stanie. To zadziałało”.

Mark Arends z Hartsville na Wyspie Księcia Edwarda zajął czwarte miejsce w męskim biathlonie sprinterskim, a Colin Cameron z Sudbury w Ontario.

Kanadyjscy lekkoatleci zdobyli do tej pory 14 medali podczas Pucharu Świata w Narciarstwie Klasycznym.

READ  Christian Petraka, Melbourne, wolny agent, nowa umowa, wartość netto, ile pieniędzy