Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Katastrofa samolotu na autostradzie w Malezji: 10 osób zginęło, gdy lekki samolot rozbił się na drodze

Katastrofa samolotu na autostradzie w Malezji: 10 osób zginęło, gdy lekki samolot rozbił się na drodze

Dziesięć osób zginęło, gdy lekki samolot uderzył w czwartek w czteropasmową drogę w pobliżu stolicy Malezji.

Lokalna policja poinformowała, że ​​osiem osób na pokładzie samolotu, który leciał z tropikalnej wyspy Langkawi, zginęło, a dwie spadły na ziemię.

Filmy z miejsca zdarzenia pokazały, że samolot eksplodował w kuli ognia po uderzeniu, a z miejsca unosił się gęsty czarny dym.

„Obecnie mogę powiedzieć, że co najmniej 10 osób zginęło w katastrofie lotniczej. Dwóch przejeżdżających kierowców – jeden w samochodzie, a drugi na motocyklu – zginęło wraz z ośmioma osobami na pokładzie” – powiedział agencji AFP Muhammad Iqbal Ibrahim. .

Policja poinformowała, że ​​wśród zabitych pasażerów był Johari Harun, członek zgromadzenia stanowego w środkowym stanie Pahang odpowiedzialny za mieszkalnictwo i środowisko.

Urząd Lotnictwa Cywilnego Malezji poinformował w oświadczeniu, że na pokładzie samolotu Beechcraft Model 390, który się rozbił, znajdowało się sześciu pasażerów i dwóch członków załogi.

Samolot wystartował z wyspiarskiego kurortu Langkawi i zbliżał się do lotniska Sultan Abdul Aziz Shah w stanie Selangor, na zachód od stolicy Kuala Lumpur, szefa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Norzmana Mahmuda.

– Nie wysłano żadnego wezwania pomocy – powiedział.

Powiedział, że Biuro Badania Wypadków Lotniczych przeprowadzi dochodzenie w sprawie wypadku.

Mohd Syahmi Mohd Hashim, były członek malezyjskich sił powietrznych, powiedział, że widział samolot lecący nieregularnie.

„Krótko potem usłyszałem głośny huk” – powiedział dziennikarzom. Pospieszyłem w stronę miejsca i zobaczyłem szczątki samolotu. Widziałem też (a) palone ludzkie zwłoki. Nie mogłem nic zrobić.

– Odchylenie od toru lotu –

Sekretarz transportu Anthony Locke powiedział, że samolot został dopuszczony do lądowania, ale przed rozbiciem „skręcił w prawo od toru lotu do lądowania”.

Powiedział, że głównym zadaniem śledczych będzie odnalezienie czarnej skrzynki samolotu zawierającej dane lotu.

W tej chwili nie możemy ustalić przyczyny katastrofy, ponieważ śledztwo jest w toku. „Nie chcemy w tej chwili prognozować” – powiedział na konferencji prasowej.

READ  Pogoda na Bali: Turyści powinni trzymać się z daleka od plaży ze względu na ryzyko fal tsunami

„Urzędnicy medycyny sądowej zidentyfikowali szczątki wszystkich ofiar”.

Naoczni świadkowie powiedzieli, że samolot zapalił się, gdy uderzył w drogę prowadzącą do autostrady w rejonie El Mina, w pobliżu dzielnicy Shah Alam, która obejmuje domy mieszkalne i fabryki.

Słychać było też eksplozję.

Użytkownik X, wcześniej znany jako Twitter, udostępnił krótki film pokazujący ogień i czarny dym kłębiący się z miejsca katastrofy, które było pokryte ciemną sadzą.

Gruzy były usiane domami w tle. Inne nagranie z kamery samochodowej przedstawiające kierowcę krążące w mediach społecznościowych pokazało kulę ognia eksplodującą, gdy samolot uderzył w ziemię.

We wrześniu 1977 roku samolot Japan Airlines lecący do Singapuru rozbił się w pobliżu miejsca czwartkowej katastrofy. 45 osób przeżyło, a 34 zginęło