Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kathleen Riethmueller udała się do Bunnings, żeby kupić linę, po czym zniknęła z powierzchni ziemi.  Policjanci natychmiast założyli najgorsze, ale jej dziennik-niespodzianka rozwiała sprawę

Kathleen Riethmueller udała się do Bunnings, żeby kupić linę, po czym zniknęła z powierzchni ziemi. Policjanci natychmiast założyli najgorsze, ale jej dziennik-niespodzianka rozwiała sprawę

Autor: Tita Smith dla Daily Mail Australia

13:58 26 stycznia 2024, aktualizacja 14:39 26 stycznia 2024

  • Kathleen Riethmuller zaginęła w październiku 2021 r
  • Uważana jest za osobę zaginioną od dawna
  • Policja ujawniła nowe informacje w tej tajemniczej sprawie
  • Aby uzyskać poufne wsparcie, zadzwoń pod numer Lifeline 13 11 14 lub Beyond Blue 1300 22 4636

Ponad dwa lata temu Kathleen Riethmuller, prywatna uczennica z Brisbane, która została pracownicą, w tajemniczy sposób zniknęła z Sydney bez śladu.

Na nagraniu z telewizji przemysłowej udostępnionym przez policję widać 28-letnią Riethmuller spacerującą po sklepie Bunnings w Artarmon na północ od miasta, ubraną w dżinsową sukienkę około godziny 11:00 28 października 2021 r.

Kilka godzin później jej rzeczy, w tym dowód osobisty i karty bankowe, znaleziono porzucone 7 kilometrów dalej w plecaku na ulicy Lane Cove.

Dalsze dochodzenie wykazało, że widziano analityka, jak wysiadał z samochodu na stacji benzynowej o 14:30. To był ostatni raz, kiedy ją widziano.

Po trzech miesiącach jej zaginięcia australijska policja federalna uznała, że ​​Riethmuller zaginęła od dawna i do dziś znajduje się ona na tej liście.

Teraz wyszły na jaw nowe szczegóły dotyczące ostatnich dziwnych i chaotycznych ruchów pani Riethmuller na kilka godzin przed jej zniknięciem.

Kathleen Riethmuller, 28 lat (na zdjęciu po prawej) w tajemniczy sposób zniknęła z północnych przedmieść Sydney ponad dwa lata temu

Policja ujawniła również, że chociaż początkowo uznano przypadek badaczki danych za samookaleczenie, obecnie śledczy uważają, że zniknęła ona z własnej woli i może nadal żyć w ukryciu wśród australijskiej społeczności.

Nowe szczegóły pojawiają się po tym, jak Daily Mail Australia ujawniło wcześniej, że pani Riethmuller próbowała Publikuj artykuły na Gumtree Na kilka tygodni przed jej zniknięciem i jednym z niej Facebook Konta zostały później w tajemniczy sposób wyłączone.

W pierwszym odcinku śledztwa w sprawie osób zaginionych emitowanego przez Channel Nine detektyw sierżant Gavin Franklin powiedział, że desperackie poszukiwania pani Riethmuller rozpoczęły się, gdy ktoś z publiczności odkrył jej porzuconą walizkę.

Wewnątrz policja znalazła jej paszport, akt urodzenia, telefon komórkowy, okulary do czytania, suszarkę do włosów, bieliznę, przybory toaletowe i portfel, w którym znajdowały się jej karty bankowe, karty Medicare i inne ważne dokumenty.

READ  10 najlepszych filmów zdobywców Nagrody Nobla

Niepokojące jest to, że śledczy znaleźli także paragon na dwa 50-metrowe wiązki liny, które kupiła tego ranka w sklepie z narzędziami.

Funkcjonariusze natychmiast odnaleźli matkę pani Riethmuller, która powiedziała im, że od miesiąca nie miała kontaktu z córką.

W noc poprzedzającą zniknięcie pani Riethmuller spędziła noc w hotelu The Sydney Boulevard (na zdjęciu) w Woolloomooloo z nieznajomym.
Na nagraniu z monitoringu widać, jak opuszczała budynek 28 października o godzinie 8:00, czyli w dniu zaginięcia
„Zdenerwowana” pani Riethmueller zameldowała się w Elephant Backpacker (na zdjęciu) w śródmieściu Woolloomooloo w dniu jej zniknięcia

Jej matka dodała, że ​​Riethmueller czuła się odizolowana, cierpiała z powodu braku przyjaciół i niedawno straciła pracę.

W obawie o bezpieczeństwo pani Riethmuller funkcjonariusze pośpieszyli do jej mieszkania, aby sprawdzić, czy jest w domu, po czym spędzili noc na przeszukiwaniu schronienia w ogromnym krzaku w pobliżu jej ostatniego znanego miejsca obserwacji.

Kolejny ważny przełom w sprawie nastąpił kilka dni później, kiedy zwykły obywatel Shane zgłosił się na policję i powiedział policji, że widział panią Riethmueller biegnącą nieregularnie ulicą na przedmieściach Riverview, i zaproponował jej podwiezienie.

Jednak podczas podróży pani Riethmueller, nie niosąc już torby ani liny, nagle wyskoczyła z jadącego samochodu – na cztery pasy ruchu – i zniknęła w krzakach.

Później wysiadła i wróciła do jego samochodu, zanim wysadził ją na stacji benzynowej.

Sheen powiedziała, że ​​jej zachowanie sprawiło, że poczuł się, jakby miała kłopoty lub „przed czymś ucieka”, ale kiedy ją zapytał, odpowiedziała, że ​​wszystko jest w porządku.

Na podstawie innego raportu policja dowiedziała się później, że Riethmueller po opuszczeniu Bunnings przejechała 27 kilometrów do Parramatta na zachodzie miasta, gdzie została uchwycona przez kamerę CCTV wewnątrz sklepu McDonald's.

Zgłosił się także inny mężczyzna i ujawnił, że spędził noc z panią Riethmueller, zanim zniknęła.

Na nagraniu z telewizji przemysłowej uchwycono panią Riethmuller wychodzącą z Bunnings Artarmon z dwoma wiązkami lin około godziny 11:40.
Następnie skierował się 27 km na zachód do Parramatta, gdzie o godzinie 12:30 uchwycił go system monitoringu w restauracji McDonald's (na zdjęciu).
Na zdjęciu: Centennial Street w Lane Cove, gdzie między 13:00 a 14:00 jakiś przechodnia znalazł jej plecak
Wewnątrz plecaka śledczy znaleźli paszport pani Riethmueller (na zdjęciu), a także telefon, dowody osobiste, karty bankowe, ubrania, przybory toaletowe i suszarkę do włosów, co sugeruje, że mieszkała poza tym plecakiem.

26-latek powiedział, że poznali się, gdy on był w King's Cross, szukając miejsca na nocleg, zanim para poszła gdzieś na drinka.

Wylądowali w hotelu Sydney Boulevard, gdzie spędzili razem noc w pokoju.

Powiedział, że para nie utrzymywała ze sobą intymnych kontaktów i następnego ranka opuścił hotel, aby udać się do pracy. Widziano panią Riethmueller wychodzącą z hotelu o 8 rano tego ranka z ogromną czarną walizką i plecakiem.

READ  WWE jest na sprzedaż, ponieważ Vince McMahon wraca po zarobieniu „cichych pieniędzy”

Policja sprawdziła jej wyciągi bankowe i odkryła, że ​​wkrótce po wyjściu z hotelu wypłaciła z pobliskiego bankomatu 2200 dolarów – prawie wszystkie swoje oszczędności.

To odkrycie wywróciło sprawę do góry nogami, ponieważ policja zaczęła wychodzić z założenia, że ​​pani Riethmuller nie groziło niebezpieczeństwo, lecz zdecydowała się zniknąć z własnej woli.

W świetle nowych informacji detektyw sierżant Franklin wrócił do mieszkania pani Riethmueller, aby zebrać rzeczy, w tym komputer i kilka czasopism, próbując znaleźć wskazówki dotyczące jej stanu psychicznego.

Było jasne, że pani Riethmuller nie przebywała na oddziale zbyt długo, ponieważ w lodówce znajdowała się przeterminowana żywność, a na blacie kuchennym leżał worek na śmieci, który przyciągał muchy.

Po powrocie na komisariat śledczy przeszukali pamiętnik pani Riethmueller i odkryli szereg wnikliwych wpisów wskazujących, że chciała „zniknąć z sieci” i „zatrzeć wszelkie ślady po sobie”.

„Wygłaszała szereg komentarzy na temat nie pozostawiania śladów, zamykania starych rachunków bankowych, konieczności ukrywania adresów IP, płacenia za dokumentację, płacenia gotówką, [having] Żadnych przyjaciół wcześniej, [and that] „Nikt nie może nic wiedzieć” – powiedział detektyw sierżant Franklin.

Pani Reithmueller stwierdziła, że ​​pracuje w „nauce danych, innowacjach i rozwoju rynku”, a na swoim profilu internetowym ma „doświadczenie w konsultingu, finansach i start-upach”.
Zdjęcia na jej laptopie pokazywały, jak pani Riethmueller często zmieniała swój wygląd – śledczy uważają, że mogła to być umiejętność wykorzystywana do ukrywania swojej tożsamości.

„Zanotowała tam też, że chce jechać do Melbourne”. Chce rozpocząć nowe życie.

Detektyw sierżant Franklin powiedział, że policja uważa, że ​​Riethmuller może nadal mieszkać w tej społeczności pod przybraną tożsamością.

„Wiemy, że Kathleen czuła się odizolowana i że miała pewne trudności, może po prostu chciała się oczyścić i zacząć od nowa” – powiedział.

„Może się ostrzyc i kupiła nowy dowód osobisty”. Może gdzieś tam jesteś… i pracujesz dla kogoś pod innym nazwiskiem.

Policja zawęziła zakres poszukiwań i monitoruje wszelkie nowe tropy dotyczące nowej tożsamości pani Riethmuller.

Według notki AFP dotyczącej rejestru osób zaginionych, wiadomo, że pani Riethmueller używa pseudonimów Amy Monroe, Kate Riethmueller, Margaret Riethmueller i Kate Mueller.

Detektyw sierżant Franklin powiedział, że jeśli pani Riethmuller tam była, chciał, aby wiedziała, że ​​zniknięcie nie stanowi przestępstwa, i nalegał, aby udała się na komisariat policji i przekazała funkcjonariuszom, że jest bezpieczna.

READ  Kapil Sharma żartuje z Madhu, z którym Arvind Swami trzymał się dłużej niż „prawdziwa żona” i zostawia Juhi Chawlę w podziałach

Każdy, kto posiada informacje, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu pani Riethmueller, proszony jest o kontakt z Crime Stoppers pod numerem 1800 333 000.

Aby uzyskać poufne wsparcie, zadzwoń pod numer Lifeline 13 11 14 lub Beyond Blue 1300 22 4636

Kalendarium ostatnich znanych ruchów Kathleen

Środa 27 października

Pani Riethmuller jest w mieście i rozmawia z dziwnym mężczyzną. Umówili się, że tej nocy spędzą razem hotel w mieście, w hotelu Sydney Boulevard, na przedmieściach Woolloomooloo. Powiedział policji, że spotkanie nie miało charakteru seksualnego, a następnego ranka opuścił hotel i poszedł do pracy.

Czwartek 28 października

8:00: Pani Riethmueller jest widziana, jak wychodzi z hotelu Sydney Boulevard na przedmieściach Woolloomooloo, niosąc ogromną czarną walizkę i plecak.

9:00: Pani Reithmüller melduje się w Elephant Backpackers, 550 metrów od hotelu i przed wyjazdem dokonuje rezerwacji noclegu w recepcji. Pracownik poinformował później, że wyglądała na zdenerwowaną.

11:00: Pani Riethmuller dokonuje czterech wypłat gotówki – na łączną kwotę 2200 dolarów – z bankomatu w Woolloomooloo.

11:40: CCTV przyłapało ją na kupowaniu dwóch 50-metrowych wiązek liny od Bunnings w Artarmon, około 10 km dalej, na północnych obrzeżach miasta.

12:30: Reithmuller był widziany przez CCTV w oddziale McDonald's w Parramatta, 27 km na zachód od miasta.

Między 13:00 a 14:00: Mieszkaniec miasta znalazł jej plecak w Lane Cove i przekazał go policji. Zawiera wiele ważnych dokumentów tożsamości i przedmiotów osobistych. Wewnątrz policja znalazła paragon na dwa wiązki lin i natychmiast rozpoczęła poszukiwania pani Riethmuller ze względów socjalnych.

14:20: Shane spotyka panią Riethmuller biegnącą gorączkowo ulicą Riverview i proponuje jej podwózkę. W trakcie podróży nagle wyskoczyła z jadącego samochodu, wbiegła w pobliskie krzaki, a później wróciła do samochodu. Shane podrzuca ją dalej, na stację benzynową w North Sydney. To ostatni raz, kiedy widziano panią Riethmueller.