Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kevin Rudd jest tutaj, aby pomóc Australii z COVID

„Wykorzystałem tę rozmowę jako okazję, by zapytać dr Borla, czy istnieje jakikolwiek możliwy sposób, biorąc pod uwagę istniejące międzynarodowe zobowiązania umowne firmy Pfizer, jak najszybsze dostarczenie znacznych ilości szczepionki firmy Pfizer do Australii w trzecim kwartale tego roku” – powiedział Rudd. pisał, przemawiając nie w imieniu rządu, ale jako „zatroskany Australijczyk”.

Ładowanie

Tydzień później Morrison ogłosił, że jego rząd przekonał firmę Pfizer do dostarczenia dawek szczepionki do Australii. Rząd zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom między inicjatywami Rudda a radosnymi wiadomościami o wczesnej dostawie.

„Chociaż jesteśmy świadomi podejścia pana Rudda, nie jesteśmy świadomi, że ma ono jakikolwiek wpływ na wynik” – powiedział ABC sekretarz zdrowia Greg Hunt. Później opisał raport ABC jako nieprzypisany, niezweryfikowany i niezweryfikowany.

Pfizer też zdystansował się W którym pomógł zarzut Rudd: „Jedynymi stronami zaangażowanymi w te umowy są Pfizer i rząd australijski” – powiedziała jej rzeczniczka.

Bez względu na prawdę kryjącą się za tajemnicą, policzek Rudda i zabawny sposób opowiadania tej historii w mediach – jak to często bywało w przypadku byłego premiera – były zabawne. Wywołało to skuteczność Rudda jako lidera opozycji przeciwko Johnowi Howardowi, a może nawet przywołać smutne wspomnienie liczby mandatów, które zdobył dla Partii Pracy w wyborach 2007 r. (83, huśtawka 23 mandatów PLP).

Ilustracja: Reg Lynch przypisane mu:Zwiastun Słońca

Lubię myśleć, że była premier Julia Gillard siedzi z tonikiem w Londynie, śmiejąc się do siebie, ciesząc się ulgą, że Rudd jest teraz problemem kogoś innego.

Były premier Malcolm Turnbull, który odmówił poparcia kandydatury Rudda na stanowisko sekretarza generalnego ONZ, z pewnością ucieszyłby się, że Kevin był w stanie przynajmniej w tym zakresie wykorzystać swoje dyplomatyczne zdolności.

Być może historia szczepionki Rudd-the-help zostanie zapomniana w bezkształtnej zupie czasu na ostatnie osiemnaście miesięcy. Kto już pamięta, co się stało i kiedy? Pamiętam kontrowersje związane z samolotami przylatującymi z Chin, reszta jest niejasna.

READ  Australia zajmuje drugie miejsce w rankingu importu żywności do Chin

Większość ludzi śledzi codzienne numery przypadków COVID, ale niewiele więcej, na pewno nie zawiłości politycznych bitew. Pojawiają się jednak pewne wiadomości, ponieważ są zabawne, oburzające lub zawierają zaskakujące szczegóły, które mówią o charakterze i osobowości graczy.

To smutne dla polityków. Mogą spędzić dziesięciolecia poświęcając się życiu publicznemu, ale często są pamiętani na migawkach, często w ich najgorszych momentach, na przykład w mediach.

Ładowanie

Premier Tony Abbott zostanie zapamiętany z wielu rzeczy, ale wiele z nich zostanie zapamiętanych przez księcia Filipa. Bronwyn zadzwoniła do Bishopa i przyszło mu na myśl coś o helikopterze. Kevin Rudd – Czy nie wpadł kiedyś w złość z powodu suszarki do włosów? (Zgłoszenie odrzucone). Julia Gillard i zakrwawiona miska na owoce.

Pamiętamy Morrisona w marcu 2020 roku, kiedy powiedział, że idzie do piłki nożnej, zaraz po ogłoszeniu ogólnokrajowego zakazu masowych zgromadzeń. (Później zmienił zdanie.) Pamiętamy jego wakacje na Hawajach podczas pożarów buszu w 2019 roku, o których powiedział John Stanley z 2GB: „Nie noszę węża, przyjacielu”.

I podejrzewam, że będziemy pamiętać interwencję Rudda, aby przyspieszyć bardzo potrzebny proces szczepień rządu federalnego, aby podnieść poprzeczkę. Rząd twierdzi, że nawet jeśli kopnięcie Kevina nie przyniosło efektu.

Albo może nie. Być może ta historia jest tylko kolejną rozrywką. Wszyscy tego potrzebujemy teraz.

Twitter: @JacquelineMaley