Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kiedy i gdzie rozgrywa się akcja Demon Slayer?

Kiedy i gdzie rozgrywa się akcja Demon Slayer?

Główne piękno serii Demon Slayer tkwi w błyskotliwych scenach i barwnych technikach oddychania.

Dodają anime bezprecedensowego stylu, który odróżnia je od konkurencji jako jedno z najbardziej atrakcyjnych anime na rynku.

Egzotyczne krajobrazy i lokalizacje schodzą na drugi plan w stosunku do błyskotliwych scen walki, ale nawet ona znajduje się w centrum uwagi w kluczowych momentach całej serii.

W krótkiej karierze Zabójcy Demonów Tanjiro Kamado odwiedził kilka pamiętnych miejsc, od jego skromnego domku na śniegu i niebezpiecznych terenów treningowych po krzykliwy teren rekreacyjny, w którym prawie stracił życie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, kiedy i gdzie rozgrywa się akcja ukochanego anime.

Kiedy akcja Demon Slayer?

Pogromca demonów.

Akcja serialu jest wyraźnie osadzona w japońskim okresie Taisho, prawdziwie globalnej epoce, w której przesunął się środek władzy politycznej narodu imperialnego. Jest to oczywiste dla widzów ze względu na obecność norek, pagód i kwiatów wiśni, ale rzeczywiste otoczenie służy jako inspiracja dla ciągle zmieniających się „kluczowych obszarów” łuków Zabójcy demonów.

Ta epoka jest jedną z najkrótszych w historii Japonii, trwa tylko od 30 lipca 1912 do 25 grudnia 1926. Historia Pogromcy Demonów toczy się w ciągu tych 14 lat i zawiera realistyczne porównanie do tego, jak wyglądało życie – odkładając demony na bok.

Japońska moda w tamtym czasie była nadal zakorzeniona w jej historii, ale wpływy Zachodu powoli torowały sobie drogę. W całej serii większość postaci nosi tradycyjne stroje, z wyjątkiem Muzana, który nosi czarny garnitur w stylu amerykańskim. Wraz z rozwojem mody w latach dwudziestych XX wieku ich ubrania czerpały coraz więcej inspiracji z kultury Zachodu, co zaowocowało wspólną garderobą, którą noszą Hashira i Kizuki.

READ  Michelle Bridges przyznaje, że jej komentarze dotyczące płodności w 2015 roku były „naiwne”

W Demon Slayer wyraźnie polegano na elektryczności, jakby była to forma nowej energii. Ziemia jest podzielona na pokolenia stare i nowe, bez obszarów wiejskich oraz rozległych i gęsto zaludnionych miast, które w pełni wykorzystują źródła energii. Niektóre z bardziej historycznych elementów obejmują systemy kolejowe i architekturę, z bardziej wyszukanymi aspektami bezpośrednio inspirowanymi kulturą zachodnią, w tym centra handlowe i obiekty rekreacyjne.

Gdzie rozgrywa się akcja Demon Slayer?

Natagomo i górę Fujikasane

Góra Fujikasane Zabójca Demonów

Góra Fujikasan w Demon Slayer.

Oprócz szerszych krajobrazów Tanjiro napotyka kilka popularnych obszarów. Jednym z najstarszych epizodów bitewnych jest Mount Natagomo, gdzie musi doskonalić swoje umiejętności przeciwko rodzinie pająków w pierwszym pełnym łuku.

Bardziej tak

Opuszczone pasmo górskie jest pełne pajęczyn i wysokich włosów, które utrudniają manewrowanie.

Nie mylić z Górami Fujikasan, obszarem treningowym, który nowi wojownicy muszą zdobyć, zanim zostaną przyjęci do Korpusu Zabójców Demonów. Okolica jest pełna demonów gotowych do zabicia, a przy życiu pozostało bardzo niewiele.

Pełen nadziei pogromca demonów musi przetrwać siedem nocy bez pomocy na szczycie góry Fukigasan, zanim otrzyma miecz wraz ze specjalistycznymi rudami i innymi materiałami szkoleniowymi. Wisteria Flower Forest to jeden z najmniejszych i najmniejszych obszarów w górach, piękna lawendowa kraina wypełniona zaklęciami odstraszającymi demony.

Pociąg Mugen

Pociąg do Mugen Zabójcy Demonów

Trenuj Mugena w Pogromcy Demonów.

Mugen Train ustawia scenę dla pierwszego tytułowego filmu Demon Slayera. Sam samochód to klasyczna lokomotywa parowa z bogatym wnętrzem, które wkrótce zostaje zniszczone przez demoniczną rzeź.

Mugen Train niekoniecznie jest oszałamiającym widowiskiem wizualnym, ale jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć obszarów w całej serii Demon Slayer. Jest klaustrofobiczny, biorąc pod uwagę bezpośrednie niebezpieczeństwo i duże prędkości, których nie można odtworzyć na twardym podłożu.

Widz nie może doświadczyć pociągu Mugen i jego wystroju tak bardzo, jak chce, ale obecnie służy on jako centralny punkt całej serii.

READ  Kobieta sfałszowała swój ślub, żeby jej były chłopak napisał do niej

strefa rozrywki

Rozrywka Strefa pogromcy demonów

Teren rekreacyjny w Demon Slayer.

Tanjiro wita widzów w dzielnicy rozrywki – ale uczucie jest słodko-gorzkie. Przybywamy na podstawie zbadania kilku niewyjaśnionych zniknięć, ale zanim grupa zabierze się do pracy, w okolicy wybuchają migoczące światła i piękne kolory.

Jego japońska nazwa, Yukaku, oznacza dzielnicę czerwonych latarni, inspirowaną prawdziwą dzielnicą Yoshiwara z okresu Edo. Dziś jest jednym z najpiękniejszych w wiejskiej Japonii, pozwalając Demon Slayerowi dodać aspekty fantasy i anime do już ugruntowanej i oszałamiającej placówki.

Sprawdź więcej naszych relacji Fantasy lub odwiedź naszą stronę internetową Przewodnik telewizyjny lub przewodnik telewizyjny, aby zobaczyć, co jeszcze jest grane.

Wypróbuj magazyn Radio Times już dziś i otrzymaj 12 numerów za jedyne 1 GBP z dostawą do domu – Zapisz się teraz. Oglądaj więcej największych gwiazd telewizji Podcast w Radio Times.