Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kiedy zobaczysz „truskawkowy księżyc”, ostatni superksiężyc 2021 roku?

Ilustracja do artykułu zatytułowanego

obrazek: Chrismir Rajaković (walka o akcje)

Jeśli jesteś fanem gwiazd, sam czerwiec był pracowitym miesiącem w roku pełnym niebiańskich wydarzeń. za zaćmienie Słońca, za koniunkcja planetarna, A schodząca asteroida Rozsądnie blisko planety, dodał niezłą ilość kosmicznej intrygi, gdy dni stają się cieplejsze i dłuższe.

Jeśli chodzi o gigantyczny dysk, książka kończy się wkrótce w 2021 roku, ponieważ ostatni gigantyczny księżyc roku przygotowuje się do rozświetlenia nieba jeszcze w tym tygodniu przez trzy dni, od 24 czerwca do 26. Proporcjonalnie do nadejścia lata i ogólnej praktyki nadawania nazw księżycom, ten konkretny księżyc nazywany jest truskawkowym wielkim księżycem, chociaż niestety nie będzie miał koloru truskawkowego.

Jak widzisz truskawkowy super księżyc?

Jest to albo ostatnia pełnia wiosny wiosny, albo pierwsza pełnia lata, w zależności od twojej sezonowej lojalności. Według Almanachu Farmera, księżyc ten wywodzi swoją nazwę od różnych plemion indiańskich, które kojarzą tę porę roku z owocami „rodzącymi czerwiec”, takimi jak truskawki (przynajmniej w niektórych częściach Ameryki Północnej). Co 20 lat truskawkowy księżyc zbiega się z letnim przesileniem, co jest miłym kosmicznym zbiegiem okoliczności.

Istnieją inne nazwy czerwcowej pełni księżyca, które odzwierciedlają szerszą obfitość plonów, które zwykle zbiera się, gdy wiosna przechodzi w lato.

Jak na przykład Notatki rolnika:

Kwitnący Księżyc (Anishinaabe) oznacza okres kwitnienia, podczas gdy Zielony Księżyc Kukurydzy (cherokee) i księżycowa suka (Western Abenaki) wskazuje, że czas zająć się młodymi uprawami.

Ten księżyc ma przydomek „super”, ale nie powinien być tak dramatyczny ال Wielki Różowy Księżyc na kwiecień, bo tak się nazywa. Pojęcie „super księżyca” to rodzaj pseudonaukowego terminu, który ma na celu spełnienie pewnej przewidywalności, ale technicznie występuje tylko wtedy, gdy księżyc znajduje się w granicach 90% perygeum, czyli najbliższego Ziemi punktu na jego orbicie . Superksiężyce są znacznie jaśniejsze i większe niż zwykłe księżyce.

Jak mówi NASA:

W najbliższej pełni Księżyc w pełni wydaje się o około 17 procent większy i 30 procent jaśniejszy niż najsłabszy księżyc roku, który pojawia się, gdy znajduje się najdalej od Ziemi na swojej orbicie.

Strawberry Moon będzie w perygeum o 5:56 rano EDTT w środę 23 czerwcaA Według NASA. Agencja kosmiczna twierdzi, że księżyc pojawi się następnego dnia 24 czerwca June Jest 14:40 czasu wschodniego i trwa do soboty.

Księżyc jest stosunkowo łatwy do zobaczenia, po prostu spoglądając w niebo, ale masz do dyspozycji wirtualne zasoby, jeśli chcesz spojrzeć na niego z ekranu komputera lub urządzenia mobilnego. Projekt Wirtualnego Teleskopu Ma transmisję na żywo z księżyca szybującego nad Rzymem, co jest prawdopodobnie bardziej romantycznym widokiem niż patrząc przez własne okno.

READ  Obawy przed dalszym rozprzestrzenianiem się potencjalnie śmiertelnego wirusa u małych dzieci