Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

King dokonuje wielkich zmian w obliczu dramatu

King dokonuje wielkich zmian w obliczu dramatu

Po kilku miesiącach trudnych dla starszych członków rodziny królewskiej pałac ogłosił poważną zmianę.

Komentator królewski Josh Romm mówi, że „wielką niespodzianką” związaną z wielkanocną trasą koncertową króla Karola jest to, że miał on „bliski i osobisty” kontakt z publicznością. Król Karol III po raz pierwszy od czasu diagnozy raka po raz pierwszy na poważnie pojawił się, kiedy w niedzielę rano (czasu lokalnego) uczestniczył we mszy wielkanocnej w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. „To była całkowita niespodzianka” – powiedział Roome, prezenterce cyfrowej Sky News, Gabrielli Power. Ale największą niespodzianką było, gdy opuścił kościół św. Jerzego. „I to, co zrobił, to nie poszedł na zwykły spacer… był z bliska i osobiście, nie tylko uścisnął kilka dłoni, był w dobrym kształt, śmiał się, wydawał się wesoły.”

Od połowy lipca do końca sierpnia możliwe będzie 45-minutowe zwiedzanie wschodniego skrzydła rezydencji królewskiej, w tym słynnej Sali Balkonowej zwróconej w stronę centrum handlowego, gdzie rodzina gromadzi się podczas najważniejszych okazji.

W ciągu całego swojego panowania zmarła królowa kilkakrotnie pojawiała się na balkonie podczas ważnych okazji. ZDJĘCIE: AFP PHOTO/POOL/LEON NEIL

Kate i William pocałowali się po ślubie. Zdjęcie: AFP Photography/Basen/John Stillwell

To tutaj książę William i Kate Middleton całowali się w dniu ślubu w 2011 r., gdzie zmarła królowa Elżbieta machała do tłumów podczas uroczystości jubileuszowych oraz gdzie król Karol i królowa Camilla stali po koronacji w maju zeszłego roku.

Księżniczka i książę Walii w maju ubiegłego roku. Zdjęcie: Leon Neal/Pool/AFP

Decyzja o otwarciu skrzydła zapadła po ponad pięciu latach renowacji, która stanowi część trwającego dziesięć lat projektu modernizacji pałacu o wartości 700 milionów dolarów.

Rodzina królewska zmaga się obecnie z podwójnym ciosem, jaki zadali 42-letnia księżna Walii i 75-letni król Karol po tym, jak zdiagnozowano u nich raka, a później wycofali się z centrum uwagi podczas leczenia.

READ  Adriana wyparowuje, gdy niewidoma strona Ariego wysyła paczkę

Pałac potwierdził, że król cierpi na nieznany rodzaj raka, a Kate w emocjonalnym filmie nakręconym w zeszłym miesiącu ujawniła swoją własną walkę.

Ponieważ książę Walii tymczasowo zmniejsza swoje obciążenie pracą, aby opiekować się żoną, monarchię reprezentuje obecnie znacznie zmniejszony zespół, w skład którego wchodzą jedynie Camilla, księżna Anna, książę Edward i jego żona Zofia, księżna Edynburga.

W zeszłą niedzielę monarcha na krótko i „słodko” powrócił do wystąpień publicznych, aby wziąć udział w corocznej mszy wielkanocnej organizowanej przez rodzinę królewską, ale nie zostało jasne, co to oznacza w kontekście przyszłych wydarzeń.