Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kino Warszawskie pokazuje transmisję na żywo z obrad Sejmu w związku ze zmianą rządu

Kino Warszawskie pokazuje transmisję na żywo z obrad Sejmu w związku ze zmianą rządu

W tym tygodniu kino w centrum Warszawy pokaże na żywo transmisję z parlamentu, przedstawiającą wydarzenia, które prawie na pewno będą oznaczać koniec ośmioletnich rządów PiS i nadejście nowej koalicji. Rząd złożony z trzech ugrupowań opozycyjnych.

Organizator wydarzenia Michał Marszal twierdzi, że tysiące ludzi wyraziło zainteresowanie biletami – znacznie więcej, niż są w stanie pomieścić – i że na koncercie obecne będą także polskie i międzynarodowe ekipy informacyjne.

W momencie pisania tego tekstu Mateusz Morawiecki z PiS – nominowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na premiera po wyborach 15 października – miał rozpocząć prezentację programu swojego rządu Sejmowi, izbie niższej parlamentu, o godzinie 10:00.

Następnie o godzinie 15:00 zostaną udzielone odpowiedzi od każdej grupy w parlamencie. Ponieważ po wyborach PiS nie miał już większości parlamentarnej – a wszystkie inne partie wykluczyły wejście do jego rządu – stało się to prawie niemożliwe. Z pewnością przegra to głosowanie.

Jeśli tak się stanie, Izba Reprezentantów wystawi własnego kandydata na premiera, którym niemal na pewno będzie stojący na czele koalicji planującej przejęcie władzy Donald Tusk. O 20:00 odbędzie się głosowanie nad jego nominacją, którą Tusk niemal na pewno wygra.

We wtorek rano Tusk przedstawi proponowany rząd i program Izbie Reprezentantów, która po południu przeprowadzi wotum zaufania dla jego rządu. Oczekuje się, że Tusk wygra wybory, a następnie on i jego ministrowie mają zostać zaprzysiężeni przez Dudę, prawdopodobnie w środę.

W obliczu niespotykanego dotąd zainteresowania wydarzeniami parlamentarnymi Kinoteka – kino mieszczące się w słynnym warszawskim Pałacu Kultury i Nauki – będzie transmitować wydarzenia na żywo. Wszystkie bilety, które były oferowane bezpłatnie, zostały zarezerwowane w ciągu kilku minut od wejścia do Internetu.

READ  „Bones and Everything” i „She Said” warto zobaczyć w kinach? - Zrób dwie serie filmów - Termin

„Pierwsza sala, na około 250 miejsc, szybko się zapełniła” – powiedziała reżyserka kina Karolina Fornal portalowi Wirtualna Polska. Powiedziała, że ​​badają możliwość przeprowadzenia dodatkowych pokazów. Strona wydarzenia na Facebooku informuje, że bilety na dziś zostały wyprzedane, ale nadal będą dostępne na wtorek i środę.

Dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć na dużym ekranie, wydarzenia będą transmitowane na żywo na kanale YouTube Sejmu. Od czasu wyborów nowego parlamentu i przybycia Simona Holonii, prezentera telewizyjnego, który stał się politykiem, na stanowisko spikera Izby Reprezentantów – kanał cieszy się niespotykanym zainteresowaniem.

Ma obecnie ponad 440 000 abonentów, o około 400 000 więcej niż zanim Hołownia została prelegentem, a niektórzy nazywają kanał „Sejmflix”. Kiedy objął tę funkcję, Holonia radziła Polakom, aby „zaopatrzyli się w popcorn, bo myślę, że będzie dużo emocji”.


Notatki z Polski są zarządzane przez niewielki zespół redakcyjny i publikowane przez niezależną organizację non-profit utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Główny autor obrazu: Cancellaria primara/Flickr (pod CC BY-NC-ND 2.0)