Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kobieta umiera po upadku z jadącej przyczepy kempingowej

Kobieta umiera po upadku z jadącej przyczepy kempingowej

Kobieta zginęła po upadku z jadącej ciężarówki, wciąż trzymając klamkę, zanim wylądowała na ruchliwej autostradzie.

Jak podaje NPR, Kalifornijski Departament Pojazdów Silnikowych wstrzymał 24 października pojazdy autonomiczne ze względów bezpieczeństwa. „W przypadku nadmiernego ryzyka dla bezpieczeństwa publicznego DMV może natychmiast zawiesić lub cofnąć zezwolenia. Nie ma określonego czasu na zawieszenie” – oznajmił w oświadczeniu rzecznik DMV z Kalifornii.

Monica Woronica, wybitna lekarka z Long Island, podróżowała srebrną przyczepą Airstream 2024 z innymi członkami rodziny, kiedy w wyniku dziwacznego wypadku wypadła przez drzwi na ulicę – poinformowała policja i jej rodzina.

Doktor Monica Woronica zginęła podczas rodzinnej podróży. Foto: Facebook/Monika Woroniecka

Z komunikatu prasowego wynika, że ​​58-letni mąż pani Woroniki, 59-letni Robert, jechał w tym czasie szarym Ram Utt 2019, ciągnąc przyczepę.

Kierowcy, którzy byli świadkami przerażającego, śmiertelnego upadku, twierdzili, że drzwi pasażera Airstreama otworzyły się pod wpływem wiatru, gdy lekarz trzymał za klamkę – podała policja.

58-letnia kobieta zginęła, gdy drzwi rodzinnej przyczepy Airstream otworzyły się na autostradzie, a ona upadła. Zdjęcie: Troopers.ny.gov

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku. Zdjęcie: WWNY

Bezradna kobieta upadła na pobocze autostrady i uderzyła się w głowę.

Przewieziono ją do pobliskiego szpitala, gdzie stwierdzono zgon.

Do wypadku drogowego doszło, gdy pani Woronika wraz z innymi krewnymi wsiadła do przyczepy podczas ostatnich 20 minut podróży ze Stony Brook w Nowym Jorku, gdzie mieszka rodzina.

Z jej dokumentacji medycznej wynika, że ​​ofiara pracowała w Stony Brook Medicine od początku XXI wieku jako specjalista alergologii i immunologii dziecięcej.

„Lubi pracować z dziećmi i ich rodzinami oraz rozwijać długoterminowe relacje z rodzinami, prowadząc je przez przewlekłe choroby związane z alergiami” – czytamy w profilu. „Językiem ojczystym dr Woroniki jest język polski (i) przyciąga ona rodziny polskojęzyczne z dużej odległości.

READ  Nigella Lawson przerywa milczenie po śmierci polityka Abi Nigela Lawsona

„Dr Woroniecka uwielbia podróżować, wędrować, ćwiczyć i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi” – czytamy w poście.

Jej pogrążona w żałobie rodzina przyznała w niedzielę dziennikowi „The Washington Post”, że ofiarą był lekarz na wyspie, podobnie jak policja stanowa, ale obie strony odmówiły dalszych komentarzy. Urzędnicy Stony Brook nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz.

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na Poczta nowojorska Zostało powielone za zgodą