Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kolejna generacja Intela Alder Lake-K może zostać uruchomiona z systemem Windows 11 w październiku

Jeszcze w tym roku Intel pracuje nad rodziną procesorów 12. generacji „Alder Lake”, zapowiadając technologie nowej generacji, takie jak standardy DDR5 i PCIe 5.0… w tym samym czasie, gdy Microsoft rozwija system operacyjny nowej generacji System operacyjny Windows 11 .

Pośrodku znajduje się Tom z Moore’s Law is Dead, który napisał na Twitterze, że Microsoft i Intel wydadzą swój nowy system operacyjny i procesory ”W przerażającej porze rokuWskazówka na Halloween… które przypada 31 października. Obie firmy ściśle ze sobą współpracują, jak zawsze, wprowadzając ulepszenia dla Alder Lake wbudowane w następną generację systemu Windows 11.

Windows 11 będzie zawierał ogromne ulepszenia harmonogramowania, a także kilka zmodyfikowanych sztuczek, które będą idealne dla nowych procesorów Intel Alder Lake. Procesory 12. generacji Intela pozwalają firmie przejść na nową hybrydową konstrukcję, która będzie miała dwie różne architektury w tym samym pakiecie.

Tom mówi, że nowa wersja systemu Windows jest dostarczana z „ogromnym harmonogramem aktualizacji i wygląda na to, że pojawi się wkrótce po uruchomieniu Alder Lake K”, dodając, że „nie jest to przypadek…” Windows 11” (czy jakkolwiek to nazywają) 24 czerwca. Nowe okna”.

Nie oczekuj nocnych aktualizacji z ulepszeniami planowania w systemie Windows 11, ponieważ minie kilka miesięcy, zanim oprogramowanie zacznie korzystać z nowych możliwości planowania. Procesory następnej generacji 12. generacji firmy Intel osiągną wzrost wydajności nawet o 20%, a także ogromny, dwukrotny skok w zadaniach wielowątkowych. .

Zobacz galerię – 2 zdjęcia

Nowe procesory Intel Alder Lake będą pierwszymi, które Intel zbuduje na nowym i ulepszonym węźle procesowym SuperFin 10 nm. Procesory Tiger Lake są obecnie zbudowane na węźle Intel 10 nm SuperFin, ale nowy ulepszony węzeł procesowy 10 nm SuperFin + nowa architektura hybrydowa + DDR5 + PCIe 5.0 + Windows 11 + 100% aktualizacja wydajności wielowątkowej = O rany, o rany , o chłopie.

READ  Asus twierdzi, że to pierwszy na świecie czterozakresowy router do gier Wi-Fi 6E

Nowy Alder Lake Die ma prostokątny rozmiar, co oznacza, że ​​podstawka LGA 1700 będzie się bardzo różnić od podstawek LGA poprzedniej generacji, w tym nowoczesnych procesorów Rocket Lake-S z flagowym procesorem Core i9-11900K.

Oznacza to, że będziesz potrzebować nowego układu chłodzenia procesora do nowego procesora Alder Lake-S, ale jest to ruch, który podejmuje Intel, aby lepiej dostosować się do AMD i jego neutralnego dla platformy ruchu gniazd. To może się zmienić, ale na razie nowe plotki sugerują, że Intel zmierza w tym kierunku.

Spodziewamy się konfiguracji rdzeni z maksymalnie 16 rdzeniami i 24 wątkami, podzielonymi na 8 rdzeni i 16 wątków w oparciu o Golden Cove, podczas gdy pozostałe 8 rdzeni i 8 wątków będzie oparte na Gracemont.

Następna generacja Intel Alder Lake-K może zostać uruchomiona w systemie Windows 11 2 października | TweakTown.com
 • Możliwości wyświetlania eDP/4DDI (DP, HDMI)
 • Obsługa pamięci 2 kanałów (do DDR5-4800 / do DDR4-3200)
 • Linie x16 PCIe 5.0 / x4 PCIe 4.0 (procesor)
 • Obsługa PCIe Express 4.0 i PCIe Express 3.0 (chipset z serii 600)
 • SATA 3.0
 • Wbudowany Wi-Fi 6E
 • Oddzielny port Thunderbolt 4 (zgodny z USB 4)
 • USB3 (20G) / USB3 (10G) / USB3 (5G) / USB 2.0
 • Intel® LAN PHY
 • Pamięć Intel Optane H20 (za H10)