Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Raport wskazuje, że 2% z 1000 najpopularniejszych tytułów w App Store to oszustwa

Niedawno powiedział CEO Apple, Tim Cook Epicka próba Że bez rygorystycznego procesu oceny firmy App Store byłby”toksyczny bałagan. “Wydaje się jednak, że proces zatwierdzania nadal pozwala na przepuszczanie dużej liczby złych aplikacji. Spośród 1000 najlepszych aplikacji pod względem przychodów w Sklepie, prawie 2% to jakaś forma oszustwa, zgodnie z raportem Washington Post.

Niektóre z cytowanych złośliwych aplikacji obejmowały sieci VPN, które fałszywie informowały użytkowników, że mają wirusa, nakłaniając ich do zakupu niepotrzebnego oprogramowania. Na liście znajdują się również aplikacje randkowe, czytniki QR i aplikacje, które oszukańczo twierdzą, że pochodzą od dużych marek, takich jak Amazon czy Samsung. Niektórzy używali fałszywych recenzji klientów, aby awansować w rankingach sklepów z aplikacjami.

według PocztaJego szacunki, w tym Apple, obniżyły go nawet o 30 proc. Apple podobno usunęło 12 z 18 aplikacji po ich zgłoszeniu.

„Zobowiązujemy programistów do przestrzegania wysokich standardów, aby App Store był bezpiecznym i zaufanym miejscem, w którym klienci mogą pobierać oprogramowanie, i zawsze będziemy podejmować działania przeciwko aplikacjom, które wyrządzają szkody użytkownikom” – powiedział rzecznik Apple Fred Sainz. Poczta w obecnej sytuacji. „Apple jest liderem w branży dzięki praktykom, które stawiają bezpieczeństwo naszych klientów na pierwszym miejscu, a my nadal będziemy się uczyć, rozwijać nasze praktyki i inwestować niezbędne zasoby, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia klientów”.

jabłko niedawno powiedział Tylko w zeszłym roku zablokował 1,5 miliarda dolarów w potencjalnie nieuczciwych transakcjach, dodając, że zwykle wykrywa oszustwa w ciągu miesiąca od trafienia do sklepu. Jednak podczas ostatniego procesu firma Epic oskarżyła Apple o używanie zabezpieczeń jako pretekstu do naliczania do 30% opłaty za transakcje.

READ  O torach: Toyota udowadnia, że ​​samochody napędzane wodorem mogą dobrze wyglądać