Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Koło czasu, sezon 2: Jak to naprawdę wygląda za kulisami hitowej produkcji fantasy

Koło czasu, sezon 2: Jak to naprawdę wygląda za kulisami hitowej produkcji fantasy

Głęboko w Czechach, w opuszczonym, zniszczonym obszarze przemysłowym, zamarłam, gdy dwóch skulonych mężczyzn krzyczało, a kobieta tańczyła wokół siebie.

Ich miecze blokują się, wydając kakofonię metalowych dźwięków, gdy walczą o przewagę. Chwilę później inny mężczyzna woła z półki wysoko nad nami, po czym pada na ziemię, gwałtownie zatrzymując walkę.

Rozlegają się brawa. To pochodzi ode mnie.

Znajduję się w ogromnym magazynie – niegdyś w fabryce, obecnie w stałym studiu produkcyjnym – i mam wyłączny dostęp za kulisami tworzenia niezwykle pomysłowego, wartego wiele milionów dolarów serialu Prime Video, Koło czasu.

Film oparty na bestsellerowej serii Roberta Jordana opowiada historię skromnego chłopca z farmy Randa Al Thora (Joshua Stradowski), który odkrywa, że ​​jest odrodzonym smokiem, którego przeznaczeniem jest albo ocalić świat, albo go zniszczyć.

W serialu występują także Rosamund Pike jako mądra i tajemnicza Moiraine, członkini żeńskiego Aes Sedai, a także Daniel Henney jako Lan, Zoe Robins jako Nynaeve i australijska aktorka Madeleine Madden jako Egwene.

W epoce bezprecedensowej globalnej fikcji fanów, otaczająca je wymagana tajemnica zazwyczaj trzyma media na dystans.

ale nie dzisiaj.

Koło czasu Ma wielu wysokiej rangi rówieśników (Gra o Tron, Dom Smoków, Pierścienie Władzy) i mają wspólną płaszczyznę w swoich niesamowitych budżetach.

Ale biorąc pod uwagę zdumiewające 14 książek oryginalnej serii Roberta Jordana, może to być najbardziej ambitny serial w historii.

Mając to na uwadze, Prime Video podjął odważny ruch i utworzył stałą siedzibę dla serialu – zlokalizowaną około pół godziny drogi od Pragi – nazwaną na cześć samego człowieka: Jordan Studios.

Pierwszy sezon wyemitowano w 2021 r. i odniósł ogromny sukces pod względem oglądalności, przyciągając 1,16 miliarda minut oglądania w pierwszym tygodniu i stając się jednym z pięciu najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek wyemitowano w usłudze przesyłania strumieniowego.

Przejdźmy szybko do przodu, niecałe dwa lata później i zaledwie kilka dni przed premierą długo oczekiwanego drugiego sezonu, byłem w sali gimnastycznej wydziału kaskaderów i obserwowałem, jak wysoko wykwalifikowany zespół pracuje nad niektórymi akcjami, które wkrótce miały się rozegrać w serialu ekran.

grupy

Podobnie jak jego fikcyjni rywale, Koło czasu Zdjęcia do filmu kręcono na całym świecie, m.in. w Maroku, Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i Słowenii. Jej domem są jednak Czechy – do tego stopnia, że ​​ich gwiazda Rosamund Pike na stałe przeprowadziła się z rodziną z Londynu do Pragi.

Niecałą godzinę drogi od stolicy, na czymś, co wydaje się być odludziem, leży wioska The Two Rivers, gdzie cała akcja rozpoczyna się w Sezonie 1, Odcinku 1, po ataku przerażających stworzeń, Trolloków, na spokojnych mieszkańców miasta .

READ  Książę William robi niespodziankę gościom warszawskiej restauracji gejowskiej podczas swojej podróży do Polski

Co zaskakujące, spacerowanie po tej telewizyjnej wiosce jest bardziej realne, niż można sobie wyobrazić: składa się z prawdziwych konstrukcji, a nie fasad, co pozwala wchodzić i wychodzić z domów i łatwo wyobrazić sobie siebie jako jednego z… Koło czasuGłówni lokalni bohaterowie.

Było zimne, mgliste popołudnie, kiedy zaproszono mnie do odwiedzenia Dwóch Rzek, a przy płonących pochodniach i ciemnych chmurach wiszących na horyzoncie, wyobrażenie sobie trolloków znajdujących się na krawędzi zakłócania spokoju stało się aż nazbyt łatwe.

Tymczasem, około pół godziny drogi od centrum Pragi, w Letnány, specjalnie wybudowane Jordaens Studios zapewnia większość scenerii wnętrz – w tym Białą Wieżę – a także miasta Tar Valun i Shadar Logoth.

Niegdyś była to siedziba firmy transportowej i tak wygląda na powierzchni 350 000 stóp kwadratowych. Teraz jest to odległa lokalizacja w Hollywood, ze scenami i wydziałami dźwiękowymi wielkości boiska do piłki nożnej, a wszystko to pod jednym dachem.

Pod ręką są wózki golfowe, które przewożą mnie z jednej sekcji do drugiej. jest niezbędne.

Akrobacje

Powrót do ekscytującej siłowni.

Zlokalizowane na terenie Jordan Studios to prawdziwy plac zabaw dla mistrzów branży.

Na hakach zwisają misterne uprzęże, a z sufitu zwisają niekończące się przewody i zaciski („Ponieważ mamy dużo magii”, jak zwięźle podsumował mi pokaz koordynator kaskaderów Jan Petrina), a także rozległa ściana wspinaczkowa i krawędź balkonu są ustawione na jedną stronę. Poniżej oczywiście kilka ogromnych mat piankowych, które amortyzują wiele (planowanych) upadków.

Broń – miecze, włócznie i topory – zdobi ściany, zapewniając mnóstwo możliwości brutalnej kreatywności.

Jak nauczyłem się z osobistych testów, niektóre są bardzo lekkie (tylko do „treningu”, jak wyjaśnia Petrina), a inne są naprawdę świetne, ciężkie i nieporęczne.

Było już dużo pracy Koło czasu. Z tego, co widziałem z pierwszej ręki – wkrótce wzniesie się to na inny (ekstremalny) poziom.

„W dużych walkach mamy dużo„ trafień ”. [individuals stunt moves]„Podzieliliśmy film na sekcje” – wyjaśniła Petrina, która wcześniej grała podwójną główną rolę w Kapitanie Ameryce Chrisa Evansa i Thorze Chrisa Hemswortha w filmach Marvela.

Proces tworzenia długich, wielopostaciowych scen akcji jest wyczerpujący.

„Przynosimy pomysły, rozmawiamy z nimi [showrunner Rafe Judkins]„Zdobywamy tyle informacji, ile się da” – mówi mi Petrina.

„Robimy kawałki i zaczynamy na tym budować. Dobrym przykładem jest walka pod koniec drugiego odcinka sezonu 2 – mamy od 8 do 10 członków w walce… i zajęło to około ośmiu tygodnie.” [start to finish]„.

READ  Pierwszy w Waszyngtonie Festiwal Filmów Polskich prezentujący najnowsze polskie filmy

„To bardzo długo, ponieważ dla każdej postaci trzeba stworzyć walkę, a potem, kiedy pojawi się właściwa obsada, można sprawdzić, czy im odpowiada, czy też trzeba ją dostosować” – dodał.

Zdaniem Petriny prawdziwy test następuje, gdy ekipa filmowa faktycznie znajduje się na planie i ma na sobie kostiumy.

„Czasami musimy dostosować stałe fragmenty gry, bo oczywiście na siłowni – jest to łatwe. Jest płaski teren. Ale będąc na planie, może być mokro i może być nierówno.

Moda

Na potrzeby naszej wycieczki ekstrawaganckie kostiumy noszone w sezonie 2 są wystawione wzdłuż korytarzy właściwej lokalizacji Szlachetnej Białej Wieży, w której mieszczą się potężne mieszkanki Aes Sedai.

Jeśli chodzi o tapety displayowe, ta jest absolutnie oszałamiająca.

Brytyjska projektantka kostiumów Sharon Gillham prowadzi mnie przez swoje najbardziej znane kostiumy – w tym kostiumy szlachetnego Shunshana, Wielkiej Damy Suroth, przebiegłego Liandrena i kapryśne kostiumy mieszkańców Caerhien.

Każda kolekcja jest wyjątkowa – a mimo to w jakiś sposób wydaje się znajoma, nawet tym, którzy nigdy wcześniej nie czytali książek.

Jest ku temu sprytny powód.

„Każdy naród to ma”. Koło czasu „W naszym świecie jest to mieszanka dwóch kultur” – wyjaśnia Gilham, przeglądając luksusowe tkaniny.

„Na przykład plemię Seanchen to cesarskie Chiny i Ameryka Środkowa. I w [the show]Możesz także czerpać inspirację z dowolnego okresu.

Dodaje, że najbardziej „skomplikowaną” postacią do ubioru jest Lady Soroth.

„Chcieliśmy, żeby to było przerażające i piękne. Potrzebowaliśmy [the Seanchen] Aby mieć konsystencję przypominającą owada. „Mają ten dziwny rodzaj szczypiec, a Soroth ma złożoną maskę na oczy… Jest wiele czynników wywołujących zachwyt”.

Sezon 2 zapowiada wiele znaczących zmian, ale jedna z najbardziej oczywistych zmian dotyczy postaci Moiraine – która jest zdruzgotana utratą mocy.

„Musiało wyglądać radykalnie inaczej, szokująco inaczej” – mówi Gillham.

„Dlatego jej pierwszy kostium [in season two]Odsączono z niego wszystkie kolory. Widzicie więc tę osobę, która była kiedyś niebieską Aes Sedai w jakimś bladym, neutralnym kolorze… ale na jej kostiumie jest małe jajko wielkanocne, coś, co przypomina wam, że nadal jest Aes Sedai.

Wskazówki dotyczące „jajka wielkanocnego” ukryte w strojach różnych postaci to jeden z ulubionych aspektów pracy Gillhama nad serialem.

„To niesamowite, ta praca, ten program – to prawdziwy dar dla projektantki mody” – mówi.

„Uwielbiam pisanki. Świat jest tak bogaty, jest tak wiele informacji – jest tak wiele do zrobienia, ale naprawdę fajnie jest dodawać rzeczy, o których wiesz, że fani będą się nimi interesować. „

READ  David Beckham dziko patrzy na śpiew swojej żony Victorii podczas pieczenia kasztanów

Włosy i makijaż

Jestem zszokowany, kiedy przechodzę przez wystawę peruk i masek protetycznych używanych w Sezonie 2.

Łysa, biała, pozbawiona oczu głowa, z ustami zamrożonymi w niemym krzyku, z rzędami małych, ostrych zębów skierowanymi w moją stronę, z zakrwawionego gwoździa w głowie wystający ogromny gwóźdź.

To tylko jedno z wielu przerażających stworzeń, które pojawią się w sezonie 2, a ja nieprzyjemnie jestem blisko Koszmarnej Twarzy – ale być może najstraszniejszą rzeczą jest świadomość, że ktokolwiek to nosi, ma całkowicie zakryte grube oczy. gumka do mazania.

Ale dla Koło czasuProjektantka fryzur i makijażu Davina Lamont pracuje normalnie. Wcześniej pracował przy filmie Monster-Heavy Petera Jacksona Władca Pierścieni Trylogia, myślę, że nie jest to zaskakujące.

„dużo [the prosthetics] „To może zająć wiele godzin. Brałem udział w występach, w których zajmowało to około pięciu godzin” – wyjaśnia Lamont.

„Ale jest to maska ​​wysuwana, więc może być szybka, chociaż w przypadku niektórych elementów może to zająć również cztery godziny”.

W przeciwieństwie do większości innych ofert, na Koło czasu – Dzięki ciągłemu poszerzaniu swojego świata, społeczności i postaci – Lamont dzieli swoje dni zdjęciowe pomiędzy segment fryzjerski i makijażowy a swój warsztat.

„Normalnie jako projektantka… przyczepa do makijażu byłaby moją domową przestrzenią. Jednak ze względu na skalę tej produkcji mamy ogromny warsztat – 400 peruk!”

„Kiedy obsada będzie już gotowa” – dodaje [in the morning]Wracam do warsztatu z ogromnym zespołem, robiąc peruki, splatając włosy.

Szeroka gama dostępnych peruk podkreśla wyszukane style i dążenie zespołu produkcyjnego do wydajności.

„Mam pod ręką ogromny repertuar peruk — szybciej jest nam zbudować peruki z głowy, dlatego minimalizuję ilość czasu spędzanego w fotelu” – mówi Lamont.

„W przeciwnym razie, żebym mógł to zrobić [on an actor] Na krześle może to zająć do 2,5 godziny… skróciliśmy ten czas do 45 minut do 1,5 godziny. Jest tak przyjazny dla produkcji, jak to tylko możliwe.

Od dawna mówi się, że fryzjerzy i charakteryzatorzy z branży rozrywkowej wiedzą, gdzie są pochowane wszystkie ciała, ponieważ aktorzy lubią rozmawiać w fotelu.

Czy to jest poprawne?

„Wiem wiele rzeczy” – śmieje się weteran branży, który, co nie jest zaskakujące (ale rozczarowujące), odmawia ujawnienia czegokolwiek więcej.

Warte spróbowania.

Pierwsze trzy odcinki Koło czasu Sezon 2 można już oglądać w Prime Video, a nowe odcinki ukazują się co tydzień.