Kontuzja Victora Wimpanyamy, dziwaczny wypadek, Detroit Pistons, Boston Celtics pokonują Los Angeles Clippers, gole, statystyki, wyniki z 23 grudnia, wiadomości z koszykówki, reakcja, Jayson Tatum

Debiutant San Antonio Spurs, Victor Wimpanyama, został sensacyjnie wykluczony z gry przed meczem swojej drużyny z Mavericks po dziwacznym wypadku podczas rozgrzewki.

Wembanyama właśnie wykonał rzut rożny i w kolejnej minucie nadepnął na stopę stojącego na boisku pracownika stadionu.

Oglądaj na żywo średnio 9 meczów NBA w sezonie zasadniczym tygodniowo w ESPN, dostępnym za pośrednictwem Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Wembanyama miał już ograniczoną liczbę minut ze względu na ból prawej kostki i grał przez to w ostatnich meczach.

Wiadomo, że Wembanyama był chętny do gry, ale trener Spurs Gregg Popovich zdecydował się zachować swoją gwiazdę nr 1 na wszelki wypadek.

Detroit dzieli jedna porażka od historii

Detroit Pistons wyrównali rekord największej liczby porażek z rzędu w jednym sezonie w historii NBA, po tym jak odnieśli 26. zwycięstwo z rzędu nad Brooklyn Nets 126-115.

W tym sezonie Pistons osiągnęli zawstydzający wynik ustanowiony przez Cleveland Cavaliers w sezonie 2010–2011, który Philadelphia 76ers osiągnęli także w sezonie 2013–2014.

W środę Detroit zmierzy się u siebie z Brooklynem, gdzie spróbuje zakończyć poślizg.

Seria porażek była szczególnie trudna dla nowego trenera Monty'ego Williamsa i jego zawodników.

Były selekcjoner numer 1 Cade Cunningham powiedział, że jest „chory”, ponieważ wie, że Pistons „w żadnym wypadku” nie są tak źli, jak sugeruje ich historia.

Celtics po zwycięstwie mają najlepszy wynik w lidze

Boston Celtics zostali nowymi właścicielami najlepszego rekordu NBA po miażdżącym 37-punktowym zwycięstwie nad Los Angeles Clippers.

Zespół Celtics, który w czwartej kwarcie w ogóle nie potrzebował gwiazdy Jaysona Tatuma (30 punktów), dzięki zwycięstwu poprawił swój bilans 22-6, jednocześnie ponosząc drugą z rzędu porażkę Clippers.

Tatum otrzymał okrzyki MVP od widzów na Crypto.com Arena po tym, jak w pierwszych dwóch i pół kwartach dał klinice punktacji, a Boston objął prowadzenie 92-62.

READ  Barbora Krejsikova zwycięża w finale turnieju singlowego French Open

Trzydziesty plakat Tatuma znajduje się w zestawie z najważniejszymi wydarzeniami poświęconymi byłemu celtyckiemu Danielowi Theisowi.

„Mamy najlepszych kibiców na świecie” – powiedział Tatum po meczu.

Przed krótką passą porażek Clippers wygrali osiem meczów z rzędu i zapewnili sobie miejsce w pierwszej czwórce rankingów Konferencji Zachodniej.

Jednak bez Kawhiego Leonarda Clippers nie byliby w stanie sprostać Celtics, którzy w pierwszej połowie prowadzili 17 punktami.

Bucks nadal wygrywają, a Portis wchodzi z ławki

Giannis Antetokounmpo zdobył 28 punktów i poprowadził Milwaukee do zwycięstwa nad Nowym Jorkiem 130:111, przedłużając passę Bucksów w NBA do siedmiu meczów.

Grecka gwiazda dodała siedem zbiórek i siedem asyst, a Bobby Portis wszedł z ławki rezerwowych, aby zdobyć 23 punkty i zebrać 11 zbiórek dla Bucks, którzy poprawili wynik do 22-7.

„W tej chwili nasz zespół się rozwija” – powiedział Portis. „Wszyscy grają z pewnością siebie i grają razem.

„Koszykówka jest piękna, jeśli gra się w nią we właściwy sposób – wystarczy świetnie podawać piłkę, ufać sobie nawzajem i trafiać we właściwe miejsca”.

Jalen Brunson zdobył 36 punktów, a Julius Randle dodał 26 punktów dla Knicks, którzy w poniedziałkowy bożonarodzeniowy rewanż w Madison Square Garden spróbują przerwać serię dziewięciu porażek z rzędu przeciwko Bucks.

„Od początku meczu graliśmy dołka” – powiedział trener Knicks Tom Thibodeau. „I stamtąd spadł śnieg.

„W każdym aspekcie gry byliśmy o krok z tyłu. To po prostu mecz o niskim zużyciu energii, więc musimy wrócić.

Bucks nadal wygrywają. Stacey Revere/Getty Images/AFPŹródło: Agence France-Presse

Khris Middleton dodał dla Bucks 20 punktów, a Damian Lillard i Malik Beasley zdobyli po 19 punktów dla Milwaukee.

Bucks pokonali Knicks 53:40.

„Po prostu próbowaliśmy uporządkować wojnę odbicia” – powiedział Portis.

„Ogółem to świetnie zbierający zespół. Nie straciliśmy wielu punktów drugiej szansy”. Bucks utrzymali drugie miejsce w Konferencji Wschodniej za Celtics, podczas gdy Knicks spadli do 16-12 na szóstym miejscu w Konferencji Wschodniej.

READ  Rafael Nadal pokazał, że mistrzów z doświadczeniem nie można liczyć

Antetokounmpo, który zajmuje trzecie miejsce w NBA z 30,9 punktami na mecz, przezwyciężył początkowe problemy i dał Bucksom prowadzenie w drugiej połowie, którzy utrzymali prowadzenie w czwartej kwarcie i oddalili się w ostatnich minutach.

Brunson zdobył 21 punktów w pierwszej połowie, wliczając w to stratę po sygnale sygnalizującym przerwę, a Knicks podwyższyli na 62-54.