Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Korea Północna potwierdza pierwszą epidemię COVID-19, mówi, że „największy incydent kryzysowy” ma miejsce w Pjongjangu

Państwowe media Korei Północnej poinformowały, że kraj stoi w obliczu „największego incydentu nadzwyczajnego” po tym, jak oficjalnie po raz pierwszy potwierdził wybuch COVID-19.

Państwowe media doniosły, że w Pjongjangu odkryto Omicron BA.2.

„Doszło do największego incydentu awaryjnego w kraju, z dziurą na froncie kwarantanny awaryjnej, która była bezpiecznie utrzymywana przez ostatnie dwa lata i trzy miesiące od lutego 2020 r.” – czytamy w raporcie.

Nie podano szczegółowych informacji na temat liczby przypadków lub możliwych źródeł zakażenia.

Koreańska Centralna Agencja Informacyjna (KCNA) poinformowała, że ​​przywódca tego kraju Kim Dzong Un zwołał posiedzenie biura politycznego rządzącej Partii Robotniczej Korei.

Agencja poinformowała, że ​​spotkanie wezwało urzędników do ustabilizowania transmisji i jak najszybszego wyeliminowania źródła infekcji.

Kraj ten miał wcześniej doskonałe wyniki w unikaniu COVID-19, co jest szeroko kwestionowane przez zewnętrznych ekspertów.

Uważa się, że 26 milionów ludzi w Korei Północnej jest w większości nieszczepionych, po tym jak rząd uniknął szczepionek dostarczanych przez program dystrybucji COVAX wspierany przez ONZ.

Więcej nadchodzi.

Reuters/Associated Press

opublikowany I zaktualizowany

READ  Tkacze przetwarzają torby na zakupy, aby chronić hiszpańską wioskę przed słońcem