Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Korea Południowa i Polska zgadzają się na zwiększenie cotygodniowych lotów w ramach zacieśnienia więzi

Korea Południowa i Polska zgadzają się na zwiększenie cotygodniowych lotów w ramach zacieśnienia więzi

Seul, listopad 20 (Yonhap) — Korea Południowa i Polska zwiększą liczbę cotygodniowych lotów, aby wesprzeć wzmocnienie swoich powiązań w przemyśle obronnym i budowie fabryk, podało w poniedziałek ministerstwo transportu.

Seul i Warszawa zgodziły się zwiększyć liczbę tygodniowych lotów z Incheon, na zachód od Seulu, do siedmiu z pięciu, jednocześnie tworząc trzy tygodniowe loty z południowego miasta portowego Busan, podało w oświadczeniu Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury i Transportu.

„Porozumienie dotyczy rozszerzenia ich praw tranzytowych. Polska obecnie wysyła loty do Incheon, ale Korea nie obsługuje żadnych lotów do Polski” – powiedział urzędnik ministerstwa.

Polskie linie Lad Polish Airlines przewiozły pasażerów do Incheon, ale koreański przewoźnik narodowy Korean Air Co. A jego mniejszy rywal, Asiana Airlines Inc, nie ma obecnie żadnych lotów do Polski – dodał urzędnik.

Planowane rozszerzenie lotów ma zwiększyć popyt na podróże między obydwoma krajami, ponieważ koreańskie firmy mają zakłady produkcyjne w Polsce i prawdopodobnie eksportują do kraju produkty sektora obronnego – podało ministerstwo.

W zeszłym roku koreańskie firmy pozyskały duże kontrakty o wartości 17 bilionów wonów (13 miliardów dolarów) na dostawy dla Polski czołgów K2, haubic samobieżnych K9, lekkich samolotów szturmowych FA-50 i wyrzutni wielokrotnych rakiet Chunmoo.

LG Energy Solutions, wiodący w kraju producent akumulatorów, prowadzi swoją fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Polsce od 2017 roku wraz z SK Nexilis Co., największym na świecie producentem folii miedzianej. W oświadczeniu napisano, że buduje swój zakład w kraju Europy Wschodniej.

To zdjęcie do pliku wykonane 20 października 2021 r. przedstawia lekki samolot szturmowy FA-50 przelatujący nad Cheongnam, na południe od Seulu. (Yonhap)

[email protected]
(KONIEC)

READ  „Chcę śpiewać najlepiej jak potrafię na Eurowizji”