Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kristina Tsimanoskaya zabrana na lotnisko wbrew swojej woli, Białoruś, biegaczka, azylantka, najnowsze wiadomości

Białoruska biegaczka olimpijska powiedziała, że ​​została zabrana na lotnisko wbrew swojej woli i boi się wrócić do domu i ubiegać się o azyl.

Kristina Tsimanskaya, która startowała w biegach na 100 metrów i miała wystartować w biegach na 200 metrów w poniedziałek, powiedziała Reuters Sztab szkoleniowy przyszedł do jej pokoju w niedzielę i poprosił ją, żeby się spakowała.

Następnie została przewieziona na lotnisko Haneda w Tokio w celu powrotu na Białoruś.

kołnierz: “On może wygrać złoto!” 53 lata jako Australijczyk w finale na 800m; Starcowi po prostu brakuje medalu

Zszokowany zwycięzca: Włoch został najszybszym człowiekiem świata po oszałamiającym zwycięstwie na 100 m

wybielanie: Marzenie olimpijskie australijskiej gwiazdy sprintu skończyło się po pół skwierczenia – ale do Paryża „zaledwie trzy lata”

obręcze: Niepokonani Boomers zremisowali w ćwierćfinale, gdy czekają na nich USA Giants

“Powinniśmy iść?” Skoczkowie wzwyż wybierają jako pierwsi udział w 109-letnim zdobyciu złota olimpijskiego

Kraj Europy Wschodniej jest obecnie pogrążony w chaosie, a przywódca Aleksander G. Łukaszenka przejmuje władzę za pomocą brutalnej taktyki, pomimo masowych protestów. ten New York Times Opisał go jako „ostatniego dyktatora Europy”.

Łukaszenko wysłał myśliwiec, aby przechwycił lot komercyjny w maju zeszłego roku, zmuszając go do lądowania w stolicy, Mińsku, aby opozycyjny dziennikarz mógł zostać zatrzymany.

„Próbują wydostać mnie z kraju bez mojej zgody” – powiedziała Tsimanskaya w filmie opublikowanym w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram.

„Proszę o udział Międzynarodowy Komitet Olimpijski”.

Wcześniej powiedziała na Instagramie, że białoruscy oficjele w krótkim czasie wprowadzili ją do sztafety na 400 metrów po tym, jak jej koledzy z drużyny zostali zdyskwalifikowani, mówiąc, że została następnie usunięta z drużyny z powodu „faktu, że na moim Instagramie mówiłem o zaniedbaniu naszego trenerzy.”

„Niektóre z naszych dziewczyn nie przyjechały tutaj, aby wziąć udział w sztafecie 4×400 m, ponieważ nie miały wystarczającej liczby testów antydopingowych” – powiedziała Tsimanoskaya. Reuters.

READ  Nowa Zelandia tnie imigrację dla osób o niskich kwalifikacjach, skupiając się na bogatych | Nowa Zelandia

“A trener dodał mnie do sztafety bez mojej wiedzy. Mówiłem o tym publicznie. Trener podszedł do mnie i powiedział, że jest rozkaz z góry, aby mnie usunąć. “

Tsimanoskaya rozmawiała z japońską policją, kiedy rozmawiała z reporterem Reutera, a od tego czasu białoruski reporter napisał na Twitterze, że chce ubiegać się o azyl w Austrii.

Białoruska drużyna olimpijska twierdziła, że ​​została wydalona z drużyny z powodu jej „stanu emocjonalnego i psychicznego”.

Tsimanoskaya zdobyła srebro na 100 metrów na Mistrzostwach Europy do lat 23 w 2017 roku oraz złoto na 200 metrów na Letniej Uniwersjada 2019.