Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Król przedmieść dla inwestorów: eksperci sprawdzają wszystkie pola

Król przedmieść dla inwestorów: eksperci sprawdzają wszystkie pola

Eksperci przeanalizowali liczby ze wszystkich przedmieść Australii, aby znaleźć te, które spełniają oczekiwania inwestorów i uzyskały zaskakujące wyniki w pierwszej dziesiątce.

Małe miasteczko, w którym połowa domów jest warta mniej niż 350 000 dolarów, oraz przedmieście, w którym wskaźnik pustostanów wynosi 0,1%, znalazło się wśród pięciu regionów Queensland, czterech w Australii Zachodniej i jednego w Australii Południowej, które znalazły się na elitarnej liście inwestorów.

Eksperci ds. konsumpcji Washington Brown i firma zajmująca się analizą nieruchomości Hotspotting poszukiwali najlepszych obszarów oferujących dobre warunki ekonomiczne, przystępne lokalizacje i połączenie warunków obejmujących „święty Graal inwestowania w nieruchomości – silny wzrost kapitału i wysokie zyski”.

więcej: Tylko jedna czwarta przedmieść Brisbane jest obecnie dostępna w przystępnej cenie

Penthousy z bliźniaczymi wieżami wieńczą wspaniałe Sky Homes

Rolnictwo pozostaje podstawą Dalby, ale przemysł surowcowy ma również wpływ, w tym CSG i wytwarzanie energii elektrycznej. Fot. Komitet Pola Gazowe


Dalby'ego

Miasto Dalby w Queensland, na zachód od Brisbane – liczące nieco ponad 12 000 mieszkańców, które stawiło czoła sezonowym powodziom, gdy wezbrał Mill Creek – znalazło się w pierwszej dziesiątce miejsc w kraju pod względem liczby inwestycji w nieruchomości – dzięki dobrze prosperującej bazie rolniczej i otaczający go boom gazowy.

Tyrone Hyde, dyrektor Washington Brown, powiedział, że pomimo znacznych zmian na rynku, są miejsca, które w dalszym ciągu spełniają wszystkie wymagania inwestorów, którzy jednocześnie mogli ubiegać się o wielotysięczne świadczenia z tytułu deprecjacji waluty.

W przypadku Dalby „przy niemal zerowej liczbie pustostanów czynsze wzrosły o 24 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a średnia stopa zwrotu z wynajmu wzrosła z 6,6 procent do 7,2 procent w ciągu ostatnich trzech miesięcy” – powiedział Hyde. Wzrosła również wartość nieruchomości, a średnia cena domu wzrosła w ciągu ostatniego roku o 15 procent do 350 000 dolarów.

READ  Ujawniono ceny Toyoty Tundra 2022 (w większości), zaczynają się od 37 645 USD | Aktualności

Menedżer hotspotów, Terry Ryder, powiedział, że wskaźnik pustostanów w Dalby spadł do zaledwie 0,1%, a obszar ten jest w regionie węzłem gazu ziemnego, węgla i energii elektrycznej, oferującym „dużą liczbę możliwości pracy dla mieszkańców”.

Eka

Ogromne tłumy na corocznym pokazie Ekka Royal Queensland Show w Brisbane Showgrounds w Bowen Hill. Zdjęcie: Richard Walker


Jednostki w Bowen Hills i Woodridge – Brisbane

Dwie z 10 najlepszych lokalizacji znajdowały się w Greater Brisbane – na przedmieściach Bowen Hills w centrum miasta i na południowych przedmieściach Woodridge. Czynsze w obu miejscowościach wzrosły w ubiegłym roku o 15 procent, przy czym w Bowen Hills wskaźnik pustostanów wyniósł 1,2 procent, a w Woodridge niższy – 0,6 procent.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy stopy zwrotu z wynajmu wyniosły odpowiednio 6,6% i 7,1%, ale tam, gdzie ceny jednostkowe w Bowen Hills wzrosły o 7,1% do 455 000 dolarów, w Woodridge wzrosły o 24% do 298 000 dolarów.

„Rośnie zapotrzebowanie na nieruchomości, zwłaszcza mieszkania, w Bowen Hills i okolicach ze względu na bliskość projektów infrastrukturalnych i lokalizację w jednym z 30 miast na świecie, w których najlepiej się mieszka” – stwierdził Hyde w oświadczeniu. Biorąc pod uwagę, że populacja będzie nadal rosła, rynek mieszkań będzie się rozszerzał, aby przyjąć nowych mieszkańców.

„Woodridge, zlokalizowany w dzielnicy Logan Council w Greater Brisbane, jest dobrze położony, dobrze skomunikowany i oferuje przystępne ceny dla nabywców domów i inwestorów” – powiedział Ryder.

Ceny domów w Murray Bridge w Australii Południowej wzrosły w zeszłym roku o 22%.


Jednostki znajdują się w Yorkeys Knob, Qld

Wskaźnik pustostanów w tej lokalizacji w pobliżu Cairns spadł z 1% do 0,7% w ciągu zaledwie trzech miesięcy, przy wzroście czynszów o 11% w zeszłym roku, stopie zwrotu z czynszów wynoszącej obecnie 6,5% i cenach o 15% do 340 000 dolarów.

„Yorkies Knob od dawna jest popularnym przedmieściem wśród najemców, a około 50% jego mieszkańców to najemcy” – stwierdził Ryder w oświadczeniu. „Na przedmieściach jest więcej mieszkań i kamienic niż domów, co gwarantuje, że inwestorzy kupują mieszkania, na które jest największe zapotrzebowanie ze strony ludzi, którzy chcą tam mieszkać”.

READ  Zaloguj się do Flybuys przed Świętami


Bundaberg Południe, Queensland

W zeszłym roku średnia cena domów wzrosła tutaj o 6% do 370 000 dolarów, ale czynsze wzrosły o 20%, podnosząc rentowność wynajmu do 7% z poziomu pustostanów wynoszącego 0,8%, powiedział Ryder.

„Bundaberg ma zróżnicowaną gospodarkę, która obejmuje trzy szpitale, a także kampusy szkolnictwa wyższego, w tym Central Queensland University”.

„Oczekuje się, że w ciągu najbliższych dwóch dekad populacja Bundaberg, licząca ponad 100 000 osób, również wzrośnie o około 15%”.

Dyrektor zarządzający Hotspotting Terry Ryder.


Zobacz najnowszy indeks cen domów PropTrack

Most Murraya, SA

Hyde powiedział, że inwestorzy mogli każdego roku finansowego ubiegać się o odpisy z tytułu utraty wartości swoich nieruchomości o wartości tysięcy dolarów, w tym około 5200 dolarów w Murray Bridge w Australii Południowej i ponad 4000 dolarów w Armadale w Australii Zachodniej – obie spółki znalazły się na liście 10 najlepszych.

Czynsze za mieszkania w Murray Bridge wzrosły w zeszłym roku o 27%, przy wskaźniku pustostanów wynoszącym zaledwie 0,4%, średniej stopie zwrotu z wynajmu na poziomie 5,5%, a cenie domu o 22% do 415 000 dolarów.

„Do najważniejszych branż w Murray Bridge należą opieka zdrowotna i pomoc społeczna – które zatrudniają około 15 procent siły roboczej – a także handel detaliczny, produkcja i rolnictwo”.

Armadale Balga, Cary Park, Geraldton – Waszyngton

Ryder powiedział, że Armadale było czwartą najszybciej rozwijającą się gminą LGA w Australii Zachodniej i 15. najszybciej w Australii, przy czym ceny domów wzrosły o 31% do 420 000 dolarów, czynsze wzrosły o 26%, rentowność czynszów wyniosła 6,3%, a wskaźnik pustostanów wyniósł 0,4%.

„W ciągu ostatniego roku rynek nieruchomości w Armadale rósł w siłę, częściowo ze względu na duży popyt ze strony inwestorów, a także przystępne ceny zakupu. Populacja wynosi około 91 000 i oczekuje się, że do 2036 r. wzrośnie do 141 000” – powiedział. „.

READ  Z Qantasem skontaktowali się niezadowoleni australijscy klienci po ogłoszeniu zysku w wysokości 1 miliarda dolarów

Balga na północnych przedmieściach Perth, oddalona o 42 minuty jazdy samochodem, również znalazła się na liście z absurdalnym wskaźnikiem pustostanów wynoszącym 0,1%, średnim czynszem o 22% wzrostem i cenami o 22% w ciągu 12 miesięcy do 465 000 dolarów. Rentowność wynajmu wynosi 6,4%.

„Jednym z głównych projektów infrastrukturalnych Bałgi jest modernizacja Balga TAFE o wartości 47,9 mln dolarów, której zakończenie zaplanowano na koniec tego roku”.

Około dwóch godzin drogi od Perth znajduje się Cary Park w Bunbury, gdzie ceny domów wzrosły o 23% do 370 000 dolarów, czynsze wzrosły o 15%, wskaźnik pustostanów wynosi 0,6%, a rentowność czynszów 7%.

Washington Brown, reżyser Tyrone Hyde.


„Oprócz zróżnicowanej gospodarki Bunbury czerpie korzyści ze swojego strategicznego położenia jako głównego węzła transportowego i bramy do południowo-zachodniego regionu Australii Zachodniej. Bunbury, położone dwie godziny na południe od Perth, czerpie również korzyści z wpływów gospodarczych większego miasta region metropolitalny.

Położone cztery i pół godziny na północ od Perth miasto Geraldton – ważny węzeł usług wydobywczych i logistycznych – znalazło się w pierwszej dziesiątce w kraju, odnotowując wzrost cen o 11,6% do 355 000 dolarów w ostatnim kwartale, czynsze wzrosły o 23% i rentowność najmu na poziomie 6,7%. Wakaty na poziomie 0,8%.

„Oczekuje się, że w nadchodzących latach populacja Geraldton będzie rosła, a przystępne ceny będą szczególnie atrakcyjne dla nabywców pierwszego domu i inwestorów” – powiedział Hyde.

Śledź Sophie Foster na X