Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Król Willem-Alexander skrytykował swoją wizytę u fanów podczas Euro 2020

Holenderski król Willem-AlexanderWizyta na pomarańczowej ulicy w Hadze podczas Mistrzostw Europy spotkała się z krytyką za jej bliskie kontakty z fanami piłki nożnej.

Szef House of Orange odwiedził ulicę w czwartek, gdy Holandia grała z Austrią w spóźnionych mistrzostwach Euro 2020.

W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych i na zdjęciach z wizyty król ściskał dłoń co najmniej jednej osobie i nie przestrzegał zasady dystansu społecznego 1,5 metra.

„Nie bez powodu wprowadziliśmy 1,5-metrową odległość społeczną” – mówi Minister Opieki Społecznej i Sportu Tamara van Ark.

„Widzisz, że czasami coś idzie nie tak. Myślę, że to z entuzjazmu” – mówi.

W poście w mediach społecznościowych holenderska rodzina królewska opublikowała zdjęcia z wizyty króla w Marktweg w Hadze.

Zauważyli, że dzielnica została nagrodzona Najpiękniejszą Pomarańczową Ulicą w Holandii, konkursem mającym na celu zwiększenie poczucia wspólnoty podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Po tym, jak burmistrz Hagi Jan van Zaanen dostrzega króla, zostaje przedstawiony braciom Dannym i Raymondowi Zwens, którzy zajmują się dekoracją targu.

Król Willem-Alexander (z lewej) i jego żona Queen Maxima (w środku) zajmują miejsca przed meczem Euro 2020 Football Championship Group C pomiędzy Holandią a Ukrainą na Johan Cruyff Arena w Amsterdamie, Holandia, w niedzielę 13 czerwca 2021 r. (AP) B)

Następnie król Willem-Alexander odwiedził ogród domu w Marktweg, gdzie mieszkańcy mogli oglądać mecze podczas Mistrzostw Europy.

to jest To nie pierwszy raz, kiedy holenderski monarcha został skrytykowany podczas pandemii COVID-19.

W zeszłym roku przeprosił za zabranie rodziny na wakacje do Grecji. Rodzina pobiegła do domu po protestach ludowych.

Święto nie naruszyło ograniczeń związanych z koronawirusem, ale nadeszło zaledwie kilka dni po tym, jak holenderski rząd wdrożył coś, co nazwał „częściową blokadą”, próbując powstrzymać wzrost liczby infekcji.