Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Krótka wymiana zdań między Putinem a ochroniarzami Xi wywołuje ogień w Internecie

Krótka wymiana zdań między Putinem a ochroniarzami Xi wywołuje ogień w Internecie

Para przeciwnych sobie ochroniarzy pokazała światu, że niezależnie od tego, jak formalna jest Twoja praca, ważne jest, aby od czasu do czasu pokazać swoje człowieczeństwo.

Krótki fragment spotkania chińskiego przywódcy Xi Jinpinga z Władimirem Putinem pokazał, że nawet najtwardsi ludzie, którym powierzono ochronę dwóch najpotężniejszych ludzi na Ziemi, mogą złamać charakter.

Na nagraniu widać, jak jeden z popleczników Putina niezdarnie stoi przed jednym z ochroniarzy Xi, po czym rzuca mu spojrzenie, uśmiech i skinienie głową, które zostały odwzajemnione.

Internet zrobił furorę, gdy klip rozprzestrzenił się w mediach społecznościowych, niektórzy żartowali, że chwilowy grymas zrobił więcej dla stosunków międzynarodowych niż wielomilionowe podróże dyplomatyczne.

Bezczelny

„To powinno znaleźć się na karcie walki z Furią” – napisał jeden z użytkowników.

„Chiński ochroniarz wydaje się twardszy, dam mu to” – napisał inny.

Inny zasugerował, że klip jest idealną receptą na wielki hit w Hollywood.

„Niektórzy dyrektorzy Hollywood zatwierdzili wartą 100 milionów dolarów komedię akcji opartą na klipie przedstawiającym spotkanie ochroniarzy Putina z ochroniarzem Xi” – napisał dziennikarz Truong Van w X.

Z drugiej strony szeroko nagłośnione objęcie Putina i Xi wywołało gorzką reakcję Stanów Zjednoczonych, a Zachód w dalszym ciągu wyrażał obawy dotyczące współpracy Chin z Rosją, która kontynuuje wojnę na Ukrainie.

Putin przybył w czwartek do Chin na spotkanie z Xi, aby omówić to, co według niego tworzy siłę stabilizującą w coraz bardziej napiętym krajobrazie geopolitycznym.

„Wymiana uścisków? Cóż, to dla nich dobre” – powiedział na konferencji prasowej rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby, zapytany o znaczenie zdjęć przedstawiających przytulających się dwóch amerykańskich rywali.

„Nie jestem dobry w mówieniu o ludzkich uczuciach fizycznych w ten czy inny sposób. Myślę, że pozostawię tę dwójkę facetom, aby porozmawiali o tym, dlaczego uważają, że dobrze jest się przytulać” – powiedział Kirby, znany z marynarki admirał. jego suche uwagi z trybuny.

READ  Kampania Nikki Haley może zakończyć się w ciągu miesiąca, gdy zajmie trzecie miejsce za Donaldem Trumpem i Ronem DeSantisem.

Stany Zjednoczone zajęły zdecydowane stanowisko wobec chińskich firm dostarczających Rosji technologię potrzebną do jej wysiłków wojennych.

Urzędnicy twierdzą jednak, że nie wydaje się, aby oba supermocarstwa poczyniły w tym zakresie znaczący postęp.

„Nie widzieliśmy nic, co by nas zaskoczyło po tym spotkaniu” – dodał Kirby.

Dodał jednak: „Nie posunąłbym się do stwierdzenia, że ​​nie martwimy się tym związkiem i jego rozwojem. „Oglądamy.”