Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Zbrodniarz wojenny”: Wstydliwe pytanie dla kasjera

„Zbrodniarz wojenny”: Wstydliwe pytanie dla kasjera

Jim Chalmers podczas wystąpienia telewizyjnego myślał, że nadwyręży swój budżet, ale potem zadano mu żenujące pytanie dotyczące izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu.

poniedziałek, 20 maja | Najważniejsza wiadomość | Z Newsroom Sean Diddy Combs przeprosił po tym, jak ukazało się wideo z 2016 roku, mężczyzna został porażony paralizatorem i aresztowany po dźgnięciu policjanta, dziewczyna z Portugalii uchwyciła moment, gdy meteor rozświetlił niebo, a zawodnik Panthers Jack Cole pokazał, jak trudna jest liga NFL . Przetwarzanie trafień.

To niezręczne pytanie zostało zadane panu Chalmersowi podczas wystąpienia w programie pytań i odpowiedzi stacji ABC w poniedziałkowy wieczór po ujawnieniu, że prokurator MTK ubiegał się o nakazy aresztowania Netanjahu i przywódców Hamasu w związku z rzekomymi zbrodniami wojennymi.

Główny prokurator MTK, Karim Khan, stwierdził, że ma uzasadnione podstawy, aby sądzić, że Netanjahu i izraelski minister obrony Yoav Gallant ponoszą odpowiedzialność za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości podczas toczącej się wojny w Gazie.

Prokurator MTK stara się o wydanie nakazów aresztowania izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu i przywódców Hamasu w związku z rzekomymi zbrodniami wojennymi. Zdjęcie: Newswire/David Swift

Wydano także nakazy aresztowania przywódców Hamasu Yahyi Al-Sinwara, Ismaila Haniyeha i Muhammada Diaba Ibrahima Al-Masry’ego pod zarzutem popełnienia zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości.

„Jest jasne, że ta sprawa będzie podlegać jurysdykcji sądu międzynarodowego” – powiedział Chalmers.

„Nie jesteśmy stroną w tym procesie.

„Nie zamierzam brać udziału w procesie, w którym uczestniczy Międzynarodowy Trybunał Karny. Nie jesteśmy w nim stroną”.

Mówiąc szerzej o wojnie w Gazie, Chalmers oświadczył, że chce położyć kres zabijaniu niewinnych cywilów.

Dodał: „W Gazie zginęło wielu niewinnych ludzi”.

„Chcemy humanitarnego zawieszenia broni. Chcemy uwolnienia zakładników.

„Chcemy, aby nadeszła pomoc i chcemy trwałego pokojowego rozwiązania w postaci dwóch państw w tej części świata”.

Skarbnik federalny Jim Chalmers twierdzi, że Australia nie jest zaangażowana w decyzję ICC. Zdjęcie: NewsWire/Martin Ullmann

Jeśli chodzi o budżet federalny, kilka osób przesłuchiwało pana Chalmersa w związku z kryzysem mieszkaniowym.

READ  Organizatorzy śmiercionośnego ultramaratonu 2021 w Chinach zostali skazani na karę więzienia

Powiedział: „Za dużo ludzi śpi w samochodach, za dużo ludzi śpi w namiotach… Nie mamy wystarczającej liczby domów… Nie mamy wystarczającej liczby pracowników budowlanych”.

„Po dziesięciu latach zaniedbań mamy wiele do zrobienia”.

Skarbnik zgodził się, że posiadanie domu stało się poza zasięgiem wielu osób.

Dodał: „Nie ma alternatywy dla budowy większej liczby domów”.

„Chcemy wybudować 1,2 miliona nowych domów w ciągu pięciu lat, począwszy od lipca tego roku”.

Skarbnik zgodził się, że posiadanie domu stało się poza zasięgiem wielu osób. Zdjęcie: NewsWire/Jay Gerrard

Część społeczeństwa proponowała inne rozwiązania, ale Chalmers stwierdził, że jedyną rzeczą, która jednocześnie rozwiąże problemy na rynku wynajmu i skłoni ludzi do zakupu pierwszego domu, będzie budowa większej liczby domów.

„Jedną z najbardziej szalonych rzeczy, jakie można zrobić, jest pozwolenie ludziom na posiadanie własnej nieruchomości mieszkalnej, ponieważ oznacza to, że na każdej aukcji biorą udział dwie lub trzy dodatkowe osoby” – powiedział.

„Ani przez sekundę nie zgadzam się z faktem, że brakuje zaangażowania lub entuzjazmu w celu poprawy sytuacji na rynku mieszkaniowym dla wszystkich, ale szczególnie dla młodych ludzi.

„Wskaźnik pustostanów jest zbyt niski, czynsze zbyt wysokie, ceny dla wielu osób nieosiągalne, mamy też problem z bezdomnością.

„Jedyne, co rozwiąże to wszystko, to budowa większej liczby mieszkań i na tym polega budżet”.