Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kryptowaluta: wyciekł rozkaz wykonawczy Joe Bidena dotyczący kryptowalut

Kryptowaluta: wyciekł rozkaz wykonawczy Joe Bidena dotyczący kryptowalut

Długo oczekiwany plan prezydenta USA, który ma ogromne implikacje dla kryptowalut, został ujawniony wcześnie przez przypadek.

Według doniesień rząd USA przypadkowo ujawnił swoje plany dotyczące kryptowalut na dzień przed oficjalnym ogłoszeniem.

Po raz pierwszy w historii USA prezydent Joe Biden był w trakcie wydawania dekretu wykonawczego dotyczącego kryptowaluty i sposobu jej uregulowania w USA 9 marca czasu lokalnego (później dzisiejszej nocy czasu australijskiego).

Entuzjaści kryptowalut z niecierpliwością czekali, a od miesięcy krążą pogłoski, że w momencie pisania przepisy zmierzają w kierunku 1,76 biliona dolarów (2,42 biliona AU).

Jednak tuż po godzinie 13:00 czasu wschodniego oficjalny komunikat prasowy o nakazie wykonawczym wydanym przez sekretarz skarbu USA Janet Yellen pojawił się w Internecie, zanim został szybko usunięty, Zgłoszono CoinDesk.

Możesz wyświetlić zarchiwizowaną wersję wersji tutaj.

Zrzut ekranu z wydania został również udostępniony na Twitterze przez komentatora kryptowalut Jacoba Kinga, który ma 23 000 obserwujących.

Zgodnie z ujawnionym komunikatem, nakaz wykonawczy ma na celu ułatwienie innowacji w przestrzeni kryptograficznej, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony konsumentom i inwestorom.

Pani Yellen powiedziała, że ​​kierownictwo będzie „wspierać odpowiedzialne innowacje”, a także upewni się, że istniejące plany dotyczące regulacji przemysłu zostaną „zaktualizowane”.

„Na mocy rozporządzenia Departament Skarbu będzie współpracował z kolegami z różnych agencji, aby opracować raport na temat przyszłości systemów pieniężnych i płatniczych” – powiedziała Yellen.

„Ponieważ pytania, które stawiają zasoby cyfrowe, często mają istotny wymiar transgraniczny, będziemy współpracować z naszymi międzynarodowymi partnerami w celu promowania silnych standardów i równych szans”.

Dodała później: „Departament Skarbu będzie promował bardziej sprawiedliwy, integracyjny i skuteczny system finansowy, opierając się na naszych bieżących pracach nad zwalczaniem nielegalnego finansowania i zapobieganiem zagrożeniom dla stabilności finansowej i bezpieczeństwa narodowego”.

Pani Yellen ujawniła również, że departament będzie kontynuował współpracę z Radą Nadzoru Stabilności Finansowej, która w zeszłym roku opublikowała raport dotyczący stablecoinów i zdecentralizowanych finansów.

READ  Volkswagen ujawnia szczegóły zaktualizowanego T-Roc

W raporcie tym stwierdzono, że oba stanowią potencjalne ryzyko dla gospodarki USA, jeśli nie są odpowiednio regulowane.

Oczekuje się, że prezydent Biden podpisze dekret wykonawczy w środę czasu lokalnego.

„Jezu Chryste, to byłoby naprawdę złe lub bardzo złe”, podsumowała jedna osoba na kilka minut przed ujawnieniem informacji.

Pojawiły się obawy, że sprawa zbliża się do szczytu kontroli nad kryptowalutami, z obawy, że Rosja obchodzi sankcje gospodarcze nałożone przez Zachód po inwazji na Ukrainę, wykorzystując kryptowaluty jako sposób anonimowego handlu pieniędzmi.

Jednak do tej pory ogólny sentyment w Internecie był taki, że to zarządzenie wykonawcze jest dobrą wiadomością dla inwestorów kryptowalutowych.

„Badamy kryptowaluty”, powiedziała jedna osoba, zauważając, że uważa, że ​​ograniczenia są minimalne.

„Bullsh**” powiedział inny.

Trzeci skomentował: „Pump it”.

Jeden z użytkowników Twittera dodał: „Wszystkie te słowa i nic nie zostało powiedziane”, podczas gdy inny powiedział podekscytowany: „Um. Tonik! W żaden sposób nie brzmi źle”.

W chwili pisania tego tekstu kryptowaluta znajduje się w lekkim trendzie spadkowym.

Tylko czas pokaże, czy blockchain wzrośnie, czy spadnie z tyłu rozkazu wykonawczego.

Za każdym razem, gdy pojawia się więcej regulacji i ograniczeń dotyczących kryptowalut, rynek reaguje, zwykle obniżając cenę.

Ale Tommy Hunan, szef ds. Partnerstwa korporacyjnego w australijskiej giełdzie kryptowalut Swyftx, Wcześniej powiedział news.com.au Nie bój się przepisów.

„Wiemy, że wiele pieniędzy czeka na uboczu, aby dostosować przepisy” – powiedział.

Ogólne wrażenie jest takie, że są pozytywne. Wiele z nich pochodzi ze środowiska ochrony konsumentów i daje większej liczbie osób pewność uczestnictwa”.

W zeszłym roku australijski skarbnik federalny Josh Frydenberg powiedział, że chce chronić inwestorów, którzy handlują kryptowalutami na giełdach, na wypadek gdyby giełdy załamały się, jak to miało miejsce dwukrotnie wcześniej.

Przeczytaj powiązane tematy:Kryptowaluta Joe Biden