Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Krytyczny powód, dla którego ceny mieszkań nie spadły

Krytyczny powód, dla którego ceny mieszkań nie spadły

Liczba niewypłacalnych aukcji w Sydney spadła o 4 procent. Zdjęcie: NCA NewsWire/Christian Gilles


Miasta w całej Australii odnotowały spadek liczby ofert nieruchomości mieszkalnych, ponieważ sprzedający przygotowują się na skutki ostatniej podwyżki cen.

Dane zebrane przez SQM Research za kwiecień ujawniły, że krajowe listy spadły o 9 procent w porównaniu z marcem, a nowe listy spadły o 20,2 procent.

Badanie zbiega się z raportem PropTrack dotyczącym wynajmu z marca 2023 r., który ujawnił drugi co do wielkości roczny spadek liczby ofert wynajmu w Sydney na realestate.com.au, który wyniósł 18,2 procent.

Pierwsi nabywcy domów

Notowania krajowe w całym kraju spadły o 9 procent. Zdjęcie: NCA NewsWire/David Swift


Pojawia się, gdy popyt, oparty na liczbie zapytań na ofertę, wzrósł o 16,7 procent, powodując wzrost czynszów w całym Sydney o 11,3 procent.

Ceny domów na żądanie wzrosły o 0,6 procent w Melbourne i Sydney, podczas gdy ceny mieszkań spadły o 0,3 procent w Nowej Południowej Walii.

Poziom pustostanów w całym Harbour City również odnotowano na rekordowo niskim poziomie, z mniej niż 1,7 procent wynajmowanych nieruchomości.
więcej:
W obliczu kryzysu handlowego rośnie liczba podejrzanych miejsc pracy dla majsterkowiczów
110 milionów dolarów w rekordowym tygodniu na sprzedaż domów pamięci
„Zniszczony”: wysypisko Paddington trafia na rynek po 30 latach

zapasy nieruchomości

Ceny domów na żądanie w Sydney wzrosły o 0,6 proc. Zdjęcie: NCA NewsWire/David Swift


Dane SQM wykazały spadek całkowitej liczby ofert mieszkań o 12,9 procent, przy czym największy spadek liczby nowych ofert w całym kraju wyniósł 23,8 procent w kwietniu.

Lewis Christopher, dyrektor zarządzający SQM Research, powiedział, że chociaż kwiecień jest zwykle spokojniejszym miesiącem ze względu na wakacje szkolne, spadki odnotowane w danych wydają się być większe niż zwykle.

„Odpowiednio duży spadek nowych ofert w połączeniu z nietypowym spadkiem starych aukcji sugeruje, że niektórzy sprzedawcy obawiają się sprzedaży w tym momencie.

„A ci sprzedawcy, którzy są na rynku, chcą więcej swoich nieruchomości, ponieważ ceny ofertowe ponownie wzrosły w tym miesiącu, chociaż zauważamy słabość w tych obszarach”.

Dane są pozytywne, ponieważ w całej Australii liczba nieruchomości sprzedanych w trudnych okolicznościach spadła o 6,9 procent od marca 2023 r.

W Nowej Południowej Walii nastąpił 4-procentowy spadek liczby niewypłacalnych ofert z 843 nieruchomościami na rynku.

Christopher uważa, że ​​powinno to uspokoić kupujących, którzy obawiają się, że na horyzoncie pojawi się poważny reset hipoteczny.

Idąc dalej, prawdopodobnie zobaczymy odbicie w nowej aktywności w maju. Kluczem byłoby, gdybyśmy odnotowali kolejny spadek starych zapasów, ponieważ zapewniłoby to nas o większej aktywności kupujących.”

Więcej: Kupujący podzieleni w sprawie „Hideout Ninja”

Facet z Lambo płaci rekordową kwotę 39 milionów dolarów za niesamowity penthouse

Houso 3 Homes ujawnia ogromny błąd, który popełniają zwykli kupujący