Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kryzys ukrytego miasta kryje się w cieniu Olimpiady

Miasto-gospodarz olimpijski Tokio W środę zarejestrowano 3177 przypadków nowego koronawirusa (czasu lokalnego), władze ogłosiły, ponieważ rosnące infekcje wywierają presję na szpitale w związku z fanfarami gier.

Wzrost potęguje obawy związane z zakończeniem igrzysk, które odbywają się w niespotykanych dotąd warunkach sanitarnych, w tym zakazu widzów w większości obiektów.

To również oznacza kłopoty dla premiera Yoshihide Sugi, którego poparcie spadło do najniższego poziomu od czasu objęcia urzędu we wrześniu ubiegłego roku, przed wyścigiem o przywództwo partii rządzącej i wyborami parlamentarnymi w tym roku.

W całym kraju liczba nowych przypadków Covid-19 po raz pierwszy przekroczyła 9 000, według obliczeń nadawcy publicznego NHK.

Gość w masce na twarz ogląda panoramę Tokio, gdy liczba przypadków COVID wciąż rośnie. Źródło: Getty

Więcej zgłoszeń nadzwyczajnych dla Japonii

Minister gospodarki Yasutoshi Nishimura, który kieruje reakcją na wirusa COVID-19 w Japonii, powiedział komisji parlamentarnej, że gubernatorzy trzech prefektur w pobliżu Tokio – Kanagawa, Chiba i Saitama – zwrócą się w czwartek do rządu o ogłoszenie stanu wyjątkowego w swoich regionach.

„Myślę, że weszliśmy w trend gwałtownego wzrostu liczby spraw, których najbardziej się obawiałem” – powiedział dziennikarzom gubernator Kanagawa Yuji Kuroiwa.

Tokio jest objęte czwartym stanem wyjątkowym, który ma trwać przez igrzyska olimpijskie, podczas gdy pozostałe trzy regiony wdrażają środki „półkryzysowe”.

Jednakże, podczas gdy wiele innych krajów narzucało czasami poważne blokady społeczne i gospodarcze, działania Tokio polegają głównie na wymaganiu, aby restauracje serwujące napoje alkoholowe były zamykane, a inne zamykały swoje drzwi do godziny 20:00.

Sprawy nasiliły się wraz z początkiem Igrzysk Olimpijskich w Tokio.  Źródło: NHK

Sprawy nasiliły się wraz z początkiem Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Źródło: NHK

Liczba przypadków COVID-19 na Igrzyskach Olimpijskich wzrosła do 169

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich zgłosili 16 nowych przypadków związanych z Igrzyskami, łącznie 169 przypadków od 1 lipca. Wszyscy sportowcy, personel i media muszą przestrzegać ścisłych zasad, w tym częstych testów, w ramach „bańki olimpijskiej”.

READ  NRL 2021: Moses Suli występuje w Manly Sea Eagles, aby pokonać Raiders Canberra

Wielu Japończyków jest zaniepokojonych rozprzestrzenianiem się infekcji od uczestników gier.

Suga we wtorek wezwał ludzi, aby jak najwięcej przebywali w domach i oglądali Igrzyska Olimpijskie w telewizji.

Ale wysoki rangą opozycyjny poseł Partii Demokratyczno-Konstytucyjnej John Azumi powiedział, że rząd jest zbyt optymistyczny.

Japoński system opieki zdrowotnej jest na skraju załamania

„O ile nie zmieni swojego poglądu na sytuację infekcji, po zakończeniu igrzysk olimpijskich nastąpi poważny kryzys krajowy, który wpłynie na życie ludzi, począwszy od załamania się systemu medycznego” – cytuje NHK Azumi.

Japonia uniknęła niszczycielskich epidemii, których doświadczyły inne kraje, takie jak Indie i Stany Zjednoczone, ale piąta fala epidemii obciąża szpitale.

Wielu Japończyków jest w dużej mierze zmęczonych dobrowolnymi ograniczeniami, a niektórzy eksperci twierdzą, że decyzja o rozpoczęciu igrzysk jest mylącą wiadomością i stanowi większe ryzyko niż jakiekolwiek bezpośrednie rozprzestrzenianie się przez uczestników olimpijskich.

Czy masz wskazówkę dotyczącą historii? e-mail: [email protected].

Możesz również nas śledzić Facebooki Instagram i Świergot Pobierz aplikację Yahoo News z Sklep z aplikacjami lub aplikacje Google.