Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kryzys wynajmu mieszkań w Australii jest tak poważny, że pewna rodzina porzuciła kochający plażę styl życia na Złotym Wybrzeżu i przeprowadziła się do Kanady

Kryzys wynajmu mieszkań w Australii jest tak poważny, że pewna rodzina porzuciła kochający plażę styl życia na Złotym Wybrzeżu i przeprowadziła się do Kanady

Autor: Zak Wheeler dla Daily Mail Australia

06:11 16 lutego 2024 r., aktualizacja 07:47 16 lutego 2024 r.

Rodzina została zmuszona do opuszczenia swojego życia w Australii, ponieważ nie mogła znaleźć domu w obliczu chronicznego kryzysu czynszów w kraju.

Dominique Tetreault i jej mąż Scott Kennedy wyjechali w czwartek z Queensland do Quebecu w Kanadzie wraz z trójką dzieci w wieku 7, 12 i 13 lat.

Pani Tétrault przybyła do Australii 20 lat temu w charakterze podróżnika, ale wszyscy Kennedy i dzieci urodzili się w Australii.

Wyjechali w 2019 roku, aby podróżować po świecie z nadzieją, że wrócą na Złote Wybrzeże i znajdą nowy dom.

Rodzina sprzedała swój dom w Currumbin Waters rok przed wybuchem pandemii Covid – i zanim nastąpił wyraźny załamanie czynszów.

Od czasu powrotu w październiku „strasznie” zdali sobie sprawę, że w mieście, które nazywają, nie mogą znaleźć innego domu.

Dominique Tétrault, jej mąż Scott Kennedy i trójka dzieci (na zdjęciu) przeprowadzają się do Kanady, ponieważ nie mogą znaleźć mieszkania do wynajęcia w Australii

— spytała pani Tétrault Biuletyn Gold Coast „Próbowała wszystkiego”, aby znaleźć inny dom, ale pozostało jej tylko wyjechać.

„Po miesiącach badań i nieszablonowego myślenia wszystko było tak trudne i skomplikowane, że naprawdę się denerwowałam. Za kilka dni dla moich dzieci zaczynała się szkoła. Potrzebowałam dla nich dachu w bezpiecznym miejscu” – powiedziała.

„Wiedziałam, że jestem pod bardzo dużą presją i że sytuacja musi się radykalnie zmienić, bo przy trójce dzieci jest nie do zniesienia. Trzeba znaleźć miejsce dla rodziny. Porozmawiałam więc z mężem i zdecydowaliśmy się na wyjazd do Kanady .

Para zapisała swoje dzieci do szkoły na przedmieściach Gold Coast w Elanorze w oczekiwaniu na powrót do kraju, ale dopiero niedawno zorientowała się, że ceny wynajmu poszybowały w górę.

Planowali przejść od posiadania domu do wynajmu, ale patrząc wstecz, pani Tetro szacuje, że cena nieruchomości, którą sprzedała w 2019 roku, podwoiła się.

READ  Pilne ostrzeżenie dla Australijczyków dotyczące podatków

Doszła do wniosku, że „nie da się” nawet rozważyć zakupu kolejnego.

Pani Tétrault powiedziała, że ​​„próbowała wszystkiego”, aby znaleźć dom, ale bezskutecznie

Teraz rodzina daje Kanadzie „próbę”, ponieważ czynsz jest o połowę niższy, nawet wliczony w cenę prądu i mebli.

Kennedy pozostawił siostrę, matkę i 24-letniego syna, którzy mieszkają na Złotym Wybrzeżu. Jego walka o znalezienie domu nie była zaskoczeniem dla zarządcy nieruchomości w okolicy.

Anne Crary, dyrektor generalna ds. usług w zakresie nieruchomości w Little Real Estate, powiedziała gazecie, że nigdy wcześniej w swojej 25-letniej karierze nie doświadczyła takiego kryzysu.

Pani Crary powiedziała, że ​​najemcy są przepychani z Broadbeach do Pimpama, czyli 35 km różnicy, w związku z rosnącymi cenami wynajmu.

Rozwiązanie, które proponuję, jest takie, że rząd musi to zrobić – Stymulowanie inwestycji w wynajem w celu zwiększenia ich dostępności.

Wykonali świetną robotę sprzedając [the Gold Coast] „Jako miejsce do życia jesteśmy oczywiście świadkami dużej migracji, ale teraz potrzebujemy zachęt dla inwestorów” – stwierdziła pani Crary.

Przeczytaj więcej: Desperackie kroki, jakie Australijczycy podejmują w związku z kryzysem czynszów

W wyniku serii nieszczęść mieszkanka Queensland, Lurlene Hunt (na zdjęciu), została zmuszona do zamknięcia swojej kawiarni w Sunshine Coast w czerwcu zeszłego roku, a następnie 1 grudnia została eksmitowana z wynajmowanego domu.