Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Książę Harry wygrywa ostatnią rundę batalii prawnej z brytyjskimi gazetami

Książę Harry wygrywa ostatnią rundę batalii prawnej z brytyjskimi gazetami

Prawnicy Associated Newspapers (ANL) – wydawców „Daily Mail” i „Mail on Sunday” – stwierdzili, że roszczenia zostały złożone zbyt późno.

Jednak sędzia Matthew Nicklin nie zgodził się z pisemnym orzeczeniem, twierdząc, że sprawa może toczyć się dalej.

Orzeczenie to stanowi najnowszy rozdział w trudnych stosunkach Harry’ego z prasą, które według niego są odpowiedzialne za śmierć swojej matki, księżnej Diany, w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 r., podczas ucieczki przed fotografami.

Pozostali pretendenci to gwiazda muzyki pop Elton John i jego mąż David Furnish, aktorzy Liz Hurley i Sadie Frost, polityk Simon Hughes i Doreen Lawrence, której syn Stephen zginął w 1993 r. w rasistowskim morderstwie.

W swoim 95-stronicowym orzeczeniu sędzia stwierdził, że ANL „nie była w stanie zadać śmiertelnego ciosu roszczeniom żadnego z tych powodów”.

„Moim zdaniem każdy powód ma realną szansę udowodnienia, że ​​Associated… zataiła przed nim istotne fakty, na podstawie których można było postawić zasadny zarzut nielegalnego gromadzenia informacji” – napisał.

Harry i pozostali powodowie oskarżają ANL o stosowanie taktyk, takich jak zatrudnianie prywatnych detektywów, podsłuchiwanie i podszywanie się pod osoby w celu uzyskania informacji medycznych do artykułów.

Sądowi powiedziano, że zarzucane przestępstwa miały miejsce w 1993 r. i trwały do ​​końca 2018 r.

ANL odrzuciła zarzuty, twierdząc, że sprawa nie powinna trafić do sądu.

Harry (39 l.) i jego żona Meghan (42 l.) w 2020 roku zrezygnowali z obowiązków królewskich i przenieśli się do Kalifornii, częściowo obwiniając za tę przeprowadzkę uwagę mediów.

Książę, oficjalnie znany jako książę Sussex i najmłodszy syn króla Karola III, przyrzekł, że reformowanie brytyjskich mediów będzie jego życiową misją.

Sprawa jest jedną z wielu batalii prawnych, jakie toczy on z różnymi brytyjskimi gazetami w związku z obawami dotyczącymi prywatności.

har/phz/żel