Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Premier Anthony Albanese został nazwany „hipokrytą” po wizycie na Wyspach Pacyfiku, aby porozmawiać o zmianach klimatycznych

Premier Anthony Albanese został nazwany „hipokrytą” po wizycie na Wyspach Pacyfiku, aby porozmawiać o zmianach klimatycznych

Były starszy australijski dyplomata określił podróż premiera na wyspy Pacyfiku, aby porozmawiać o zmianach klimatycznych, jako „totalną hipokryzję”.

Gregory Andrews, który rzucił pracę zarabiającą 250 000 dolarów rocznie, aby zorganizować strajk głodowy na trawnikach parlamentu w Canberze, chce, aby Anthony Albanese porzucił swoją biurokratyczną retorykę i zajął się rosnącymi obawami dotyczącymi globalnego ocieplenia.

„Uważam, że to porządny człowiek, ale muszę przyznać, że hipokryzją jest, że nasz premier przebywa na Pacyfiku i mówi o bezpieczeństwie, podczas gdy największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na Pacyfiku są zmiany klimatyczne” – powiedział Andrews.

Protest Andrewsa, który nic nie jadł od dziewięciu dni, ma miejsce w czasie, gdy premier bierze udział w trzydniowym spotkaniu przywódców Forum Wysp Pacyfiku na Wyspach Cooka, którego celem jest negocjowanie porozumień w sprawie bezpieczeństwa z przywódcami w regionie.

W piątek ogłoszono nowe porozumienie zapewniające mieszkańcom Tuvalu specjalną wizę, aby mogli pracować, mieszkać i studiować w Australii ze względu na skutki zmiany klimatu.

W swoim wcześniejszym przemówieniu Andrews powiedział, że twierdzenia premiera, że ​​chce chronić interesy bezpieczeństwa na Pacyfiku, są „żartem”, biorąc pod uwagę historię wzrostu emisji paliw kopalnych przez Australię.

„Ostatnim razem, gdy globalne temperatury były o dwa stopnie wyższe niż na początku rewolucji przemysłowej, poziom mórz był o 50 metrów wyższy. Oznacza to, że wielu naszych braci i sióstr na wyspach Pacyfiku nie będzie już miało własnych narodów”.

Andrews (56 l.) planuje głodować na czas nieokreślony lub do czasu, gdy rząd Albanii podejmie działania ograniczające eksport paliw kopalnych.

Powiedział, że kilka miesięcy temu napisał do Kancelarii Premiera i otrzymał list od jednego ze swoich doradców, zawierający listę „kopiowanych, wycinanych i wklejanych rządowych punktów dyskusji”.

Ojciec dwójki dzieci powiedział: „Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, ale co ważniejsze, ustalenia przyjęte przez rząd nie uchronią nas przed niebezpieczną zmianą klimatu”.

READ  Oddzielnie adoptowani brat i siostra odkrywają, że przez cały czas byli ze sobą związani

Andrews z niecierpliwością oczekuje teraz na powrót polityków do Canberry w przyszłym tygodniu na przedostatni tydzień posiedzenia parlamentu w roku.

Były australijski wysoki komisarz ds. Afryki Zachodniej, który obozował w suchym popołudniowym upale ze swoim psem Fredem, powiedział, że czuje się „silniejszy niż kiedykolwiek”, mimo że od zeszłego czwartku schudł ponad 5 kg. Powiedział, że od początku swojej działalności otrzymał od ludzi tysiące wiadomości ze wsparciem.

„Czuję się naprawdę silny. Wiem, że może ci się to wydawać trudne do uwierzenia, ale planowałem to przez około trzy miesiące. Wiem, że muszę to wytrzymać na dłuższą metę”.

Przeczytaj powiązane tematy:Antoni Albańczyk