Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Która aplikacja zabezpieczająca na Androida jest lepsza niż Google Play Protect — Bezpieczeństwo — Oprogramowanie

Długoterminowy test 15 aplikacji zabezpieczających dla systemu Android wskazuje, że Google Play Protect jest najgorszą alternatywą ochrony użytkowników popularnej platformy mobilnej przed zagrożeniami i złośliwym oprogramowaniem.

Niezależni analitycy bezpieczeństwa AV-TEST poddali 15 aplikacji zabezpieczających półrocznemu testowi warunków skrajnych i odkryli, że większość z nich dobrze chroni użytkowników.

Jednak wbudowana aplikacja zabezpieczająca Androida, Google Play Protect, uplasowała się najgorzej z dużym marginesem.

„Testy warunków skrajnych wykazały, że ta usługa nie zapewnia szczególnie dobrego bezpieczeństwa: każda inna aplikacja zabezpieczająca zapewnia lepszą ochronę niż Google Play Protect” Książki AV-TEST.

Podczas gdy Google Play Protect zdobył pełne sześć punktów za wydajność, AV-TEST ocenił aplikację jako mocną 0,0 zarówno pod względem ochrony, jak i łatwości użytkowania.

Według AV-TEST, w teście zdobyli aplikacje zabezpieczające Avast, AVG, Bitdefender, F-Secure, G DATA, Kaspersky, McAfee, NortonLifeLock i Trend Micro.

Nawet najniżej oceniana aplikacja zabezpieczająca innej firmy, Ikarus, ma ocenę 5,7 na 6,0 za ochronę.

Pięć aplikacji — Bitdefender, G DATA, McAfee, NortonLifeLock i Trend Micro — było w stanie wykryć tysiące próbek złośliwego oprogramowania i oprogramowania szpiegującego w ciągu sześciu miesięcy, zarówno w testach w czasie rzeczywistym, jak i w porównaniu z referencyjnym zestawem złośliwego oprogramowania.

Dla porównania, Google Play Protect uzyskał zaledwie 68,8 procent w testach w czasie rzeczywistym i 76,6 procent w teście porównawczym złośliwego oprogramowania, zauważył AV-TEST.

Google Play Protect miał również problemy z wykrywaniem nieszkodliwych aplikacji i generowaniem fałszywych alarmów.

AV-TEST powiedział, że Google Play Protect „nie powiodło się ponad 70 razy we wszystkich testach” i dlatego nie otrzymał żadnych punktów za ochronę.

W rezultacie AV-TEST zaleca użytkownikom, aby nie polegali na Google Play Protect i korzystali z dodatkowej aplikacji zabezpieczającej innej firmy, takiej jak bezpłatna aplikacja Avast lub AVG.