Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kupujący w Woolworths, Coles i ALDI domagają się odpowiedzi na temat brakujących codziennych zakupów w sklepach

Kupujący w Woolworths, Coles i ALDI domagają się odpowiedzi na temat brakujących codziennych zakupów w sklepach

Miłośnicy napojów bezalkoholowych w Australii przeżywają kryzys, a półki supermarketów wysychają z powodu braku kluczowego składnika.

Ciekły dwutlenek węgla (CO2) nadaje smak napojom bezalkoholowym i wodzie gazowanej, ale spragnieni klienci odczuwają obecnie problemy z zaopatrzeniem na wschodnim wybrzeżu.

BOC, jeden z głównych dostawców CO2 w kraju, obwinia przestoje z kilku źródeł krajowych, a także problemy wpływające na międzynarodową wysyłkę importowanych produktów CO2.

Streamuj lokalnie 7NEWS za darmo 7plus

„BOC priorytetowo traktuje dostawy do kluczowych klientów w obszarach opieki medycznej, bezpieczeństwa i uzdatniania wody” – stwierdziła w oświadczeniu brytyjska międzynarodowa firma.

„Współpracujemy z klientami, naszymi dostawcami CO2 i innymi interesariuszami z branży, aby zarządzać sytuacją”.

Inny duży dostawca, francuska firma Air Liquide, stwierdziła, że ​​w Australii, szczególnie w Nowej Południowej Walii, boryka się z poważnymi przestojami w wyniku planowanego przestoju konserwacyjnego w jednym z zakładów źródłowych.

„Air Liquide zaplanowała przewidywane zakłócenia i jak dotąd skutecznie minimalizuje wpływ na swoich klientów. Jednakże sytuacja w zakresie emisji CO2 pozostaje napięta, a Air Liquide w dalszym ciągu monitoruje swoje magazynowanie i łańcuch dostaw oraz zarządza nimi.

Nawet przemieszczanie się między sklepami nie rozwiąże problemu konsumentów, ponieważ wiele dużych sieci odczuwa tę sytuację.

Obecnie brakuje około 20 napojów bezalkoholowych marki Woolworths.

Rzecznik firmy powiedział: „Niedobór CO2 wpłynął na podaż niektórych napojów bezalkoholowych w naszych sklepach”.

„Pracujemy nad zarządzaniem tymi skutkami, a w miarę utrzymywania się niedoborów dla klientów dostępnych jest szereg alternatywnych produktów”.

Niedobór CO2 dotknął około 20 napojów bezalkoholowych Woolworths. kredyt: Amy Sinclair

Coles umieściła na półkach w dotkniętych sklepach znaki, aby informować klientów o niskim poziomie zapasów.

READ  Anna była gotowa kupić swój pierwszy dom — ale potem jej dane wyciekły w wyniku wycieku danych Optus i wszystko się zmieniło

Rzecznik Coles powiedział: „Współpracujemy z naszymi dostawcami, aby zminimalizować wpływ tej sytuacji na naszych klientów i mamy nadzieję, że produkty znajdą się z powrotem na naszych półkach tak szybko, jak to możliwe”.

„W międzyczasie zwiększyliśmy nasz asortyment napojów alternatywnych.”

7NEWS.com.au rozumie, że niemiecka sieć dyskontów Aldi również prowadzi rozmowy ze swoimi partnerami, aby zarządzać poziomami napojów, których dotyczy problem, zanim dostępność powróci do normy.

Nie jest jasne, kiedy dostawy CO2 zostaną zwiększone i jak zwykle uzupełnione zapasy na półkach.

Rzecznik Australijskiej Rady ds. Napojów powiedział 7NEWS.com.au, że spodziewają się, że niedobory będą „przez jakiś czas odczuwalne na półkach w całym kraju”, ale branża ciężko pracuje, aby przywrócić zapasy.

Klienci starali się zabezpieczyć swoje ulubione napoje w związku z poważnymi problemami z zaopatrzeniem. kredyt: Amy Sinclair

Sfrustrowani konsumenci szukali odpowiedzi na forach internetowych, gdy nigdzie nie można było znaleźć ich ulubionych napojów, a niektórzy zastanawiali się nawet, czy wycofano już napoje marek własnych.

„Dlaczego tak trudno kupić domowe napoje bezcukrowe? Woolworths, Aldi i Coles to ta sama historia. Na półkach nie ma żadnych bezcukrowych napojów własnej marki” – napisała jedna z osób Reddit.

Inny stwierdził, że produkty marek własnych jako pierwsze zostały przecenione podczas problemów produkcyjnych, ponieważ były najmniej rentowne.

BOC stwierdziło, że jest zaangażowane w zwiększanie niezawodności CO2 i jego dostaw do klientów.

„Obejmuje to budowę nowego zakładu przetwarzania CO2 w Wiktorii, którego uruchomienie ma nastąpić w drugiej połowie 2024 r.” – podała firma.

„Zakład ten będzie w stanie wyprodukować 60 000 ton ciekłego dwutlenku węgla do napojów rocznie”.

Nie oczekuje się, że obecne niepokoje będą miały wpływ na dostawy piwa.