Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kylian Mbappe: Saudyjski klub złożył rekordową ofertę w wysokości 332 milionów dolarów za supergwiazdę

Sarah Messonnier/Reuters

Kylian Mbappe jest prawdopodobnie najlepszym męskim zawodnikiem na świecie.CNN

saudyjski Klub piłkarski Al-Hilal przedstawił a próba bicia rekordu świata Ponad 332 miliony dolarów (300 milionów euro) za napastnika Paris Saint-Germain (Paris Saint-Germain) Kyliana MbappeWedług wielu raportów w poniedziałek.

24-latek został pominięty w kadrze PSG na przedsezonowe tournée po Japonii, a klub postawił mu ultimatum, aby podpisał nowy kontrakt lub został sprzedany.

CNN skontaktowało się z przedstawicielami Paris Saint-Germain, Al Hilal i Mbappe w celu uzyskania komentarza.

Obecna opłata za rekord świata wynosi 262 miliony dolarów (222 miliony euro), kiedy Neymar przeniósł się z Barcelony do Paris Saint-Germain w 2017 roku.

Pomimo publicznych deklaracji chęci pozostania w Paryżu na nadchodzący sezon 2023/24, mówi się, że Mbappe jest nieszczęśliwy w stolicy Francji.

Według wielu doniesień z czerwca, Mbappe powiedział PSG, że nie skorzysta z opcji na trzeci rok swojego kontraktu, pozostawiając klubowi podjęcie decyzji – sprzedać swojego gwiazdora tego lata lub pozwolić mu odejść za darmo w 2024 roku.

Na początku tego miesiąca prezes PSG Nasser Al-Khelaifi wyjaśnił stanowisko klubu w sprawie przyszłości francuskiego zawodnika podczas konferencji prasowej zorganizowanej na powitanie nowego trenera zespołu, Luisa Enrique.

Nasze stanowisko jest bardzo jasne – bardzo jasne. Jeśli Kylian Mbappe chce zostać, chcemy, żeby został. Al-Khelaifi powiedział dziennikarzom, że musi podpisać nowy kontrakt.

Nie możemy pozwolić, aby najlepszy zawodnik na świecie odszedł za darmo. To niemożliwe. To francuski klub i jak sam powiedział, nie ma zamiaru odchodzić za darmo.

„Jeśli ktoś zmieni zdanie, to nie jest nasza wina. Nie pozwolimy jednemu z najlepszych graczy na świecie odejść za darmo. To jest bardzo jasne. ”

Francuskie media L’Equipe wspomniany W poniedziałek właściciele Paris Saint-Germain powiedzieli, że są gotowi zaakceptować ofertę Ala Hilala, która podobno obejmuje pakiet płacowy w wysokości 775 mln USD (700 mln EUR) dla Mbappe i pozwolił saudyjskiemu klubowi porozmawiać ze zwycięzcą Pucharu Świata.

READ  Wygląda na to, że kolejnym trenerem reprezentacji Polski zostanie Santos

Podczas gdy Paris Saint-Germain wydaje się być gotowy i chętny do sprzedaży francuskiej gwiazdy, Mbappe ostatecznie kontroluje klub, w którym gra, ponieważ ma kontrakt na ten rok i może sprzeciwić się każdemu ruchowi, jeśli nie spotka się on z jego aprobatą.

Hiszpańscy giganci Real Madryt byli blisko powiązani z Mbappe, odkąd prawie podpisali kontrakt z reprezentantem Francji przed sezonem 2022/23, i mówi się, że jest on idealnym miejscem do lądowania dla Francuza, gdyby miał opuścić Paryż.

Przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej byłaby poważnym impulsem dla ambicji tego kraju, by stworzyć konkurencyjną ligę piłkarską.

Nowy sezon SPL startuje 11 sierpnia. Al-Hilal w zeszłym sezonie dotarł do finału Klubowych Mistrzostw Świata FIFA i finału Ligi Mistrzów AFC.

Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych (PIF) ogłosił w zeszłym miesiącu, że Al-Hilal był jednym z czterech saudyjskich klubów, które zostały przekształcone w spółki, z których każdy był wcześniej własnością. pif i organizacje non-profit dla każdego klubu.

Fundusz Inwestycji Publicznych jest kontrolowanym przez rząd funduszem, który zarządza aktywami o wartości 650 miliardów dolarów, zgodnie z najnowszym zgłoszeniem. Chcą osiągnąć 1 bilion dolarów w ciągu kilku lat. Państwowy fundusz inwestycyjny, jakim jest Publiczny Fundusz Inwestycyjny, nie jest wyjątkiem. Według Sovereign Wealth Fund zajmuje dopiero siódme miejsce na świecie.

Podczas gdy niektóre z nich to fundusze emerytalne dla obywateli danego kraju lub pracowników sektora publicznego, inne, takie jak Fundusz Inwestycji Publicznych, działają tak, jak prywatna firma inwestycyjna, próbując zarabiać na zdywersyfikowanym portfelu inwestycyjnym.

Ale tym, co odróżnia Fundusz Arabii Saudyjskiej od tych prywatnych firm inwestycyjnych, jest to, że kraj ten spotyka się z powszechnym potępieniem za przestrzeganie praw człowieka, a jego inwestycje w sport i inne firmy rozrywkowe mogą być postrzegane jako „sport” – próba wypolerowania nadszarpniętej reputacji.

READ  Festiwal Polski w Seattle | 8 lipca