Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Letni festiwal: książka, film i sushi

Letni festiwal: książka, film i sushi

Scena z filmu „Marzec ’68”, który zostanie pokazany w ramach wydarzenia „Summer Lovin’” w Tampa JCC i Federacji. Zdjęcie: Miguel Nieto/Minisha Films

Tampa JCCs & Federation planuje letni festiwal sztuki i kultury żydowskiej w niedzielę, 6 sierpnia w Shanna & Bryan Glazer JCC.

Wydarzenie „Summer Lovin’” obejmie trzy różne programy – dyskusję o książce z autorem, film oraz lekcje robienia sushi.

Pierwsza kawiarnia konwersacyjna o godz. Podczas tego osobistego wydarzenia autorka Jessica Schorsten opowie na żywo przez Zoom o swojej pierwszej książce, pamiętniku And Again, It’s You.

Wyobraź to sobie: najseksowniejszy chłopak, jakiego Jessica Schorsten kiedykolwiek widziała, zauważony w motelowej jadalni podczas nastoletniej wycieczki po Izraelu; Urzekający Izraelczyk, którego poznała podczas pracy w obozie nocnym i tajemniczy ciemnowłosy nieznajomy, który grał na gitarze w jej akademiku. Każde z nich było przypadkowym spotkaniem podczas formacyjnych momentów w życiu Jessiki i wszystkie w jakiś sposób trafiły do ​​jej przyszłości. Książka poruszy każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się, czy kiedykolwiek znajdziesz „tego jedynego”.

Jessica Schorsten (powyżej) i okładka jej wspomnień.

Jessica Schorsten (powyżej) i okładka jej wspomnień.

Churstein pochodzi z północno-wschodniej Pensylwanii i jest absolwentem New York University oraz American

Szkoła Prawa Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Wcześniej mieszkała w Izraelu, Nowym Jorku i Waszyngtonie, a obecnie mieszka w Jacksonville.

Bilety na to wydarzenie kosztują 10 USD i obejmują letnie napoje i desery. Podpisane książki są dostępne za 12 USD.

* * *

O godzinie 16.00 w popołudniowym programie Miłość po południu zostanie pokazany polski film „Marzec 1968”. W środku szalejącego kryzysu społecznego i politycznego w komunistycznej Polsce w latach 60. para zbuntowanych studentów zaślepionych miłością dowiaduje się, że wolność ma wysoką cenę. Hania i Canik są całkowicie obojętni na politykę. Jednak nawet gdy urocza warszawska para przyzwyczaja się do zamieszania wokół nich, nie można ignorować rosnącej cenzury rządowej i czystek antysemickich. Podczas gdy żydowska rodzina Hani ucieka w bezpieczne miejsce, a studenci demonstrujący brutalnie ścierają się z władzami, w brutalnym kulminacyjnym momencie dochodzi do wyboru stron. 117-minutowy film w języku polskim z angielskimi napisami. Bilety kosztują 10 dolarów.

* * *

O szóstej wieczorem nauczył się sztuki zwijania sushi. Podczas tej lekcji gotowania goście będą mogli zebrać się, aby zrobić, zrolować i zjeść sushi. Sushi w letnim stylu będzie zawierało mango, truskawki i inne letnie owoce. Koszt to 36 USD i obejmuje sushi, sake i deser.

Shanna & Bryan Glazer JCC znajduje się pod adresem 522 N. Howard Ave. Bilety, wejściówki i więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć na stronie JewishTampa.com/summerfestival