Laureus Awards: Emma Raducanu jedna z sześciu brytyjskich nominowanych

Mistrzyni US Open, Emma Raducanu, jest jedną z sześciu brytyjskich gwiazd sportu nominowanych do nagrody Laureus World Sports Awards 2022.

Nurek Tom Daley i zawodniczka BMX Bethany Shriever, którzy oboje zdobyli złoto na zeszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, są również nominowani wraz z 13-letnią Sky Brown, która zdobyła brązowy medal na deskorolce.

Uznana jest również najbardziej utytułowana brytyjska paraolimpijka Sarah Storey.

Kolarz Mark Cavendish uzupełnia listę nominowanych w Wielkiej Brytanii.

36-latek osiągnął wynik 34 zwycięstw etapowych Tour de France w lipcu ubiegłego roku, aby wyrównać rekord ustanowiony przez wielkiego kolarza Eddiego Merckxa.

Jest pretendentem do nagrody Laureus World Comeback of the Year, wraz z Daleyem i Brownem.

Raducanu, który był nazwany Osobowością Sportową Roku BBC 2021 w grudniu jest jednym z nominowanych do nagrody Laureus World Breakthrough of the Year.

19-latka została pierwszą tenisistką, która wygrała tytuł Wielkiego Szlema w kwalifikacjach, kiedy we wrześniu pokonała Leylah Fernandez w Nowym Jorku.

Daley zakończył swoje długie oczekiwanie na złoty medal olimpijski, odnosząc zwycięstwo u boku Matty’ego Lee w zsynchronizowanej konkurencji na 10 m podestu mężczyzn w Tokio.

W wieku 13 lat i 28 dni Brown została najmłodszym medalistą olimpijskim w Wielkiej Brytanii wszech czasów, kiedy zajęła trzecie miejsce w finale skateboardingu kobiet na Igrzyskach w Tokio.

Nieco ponad rok przed igrzyskami złamała czaszkę i złamała kości w ramieniu podczas upadku podczas treningu.

Shriever jest nominowany do nagrody Laureus World Action Sports Award.

22-latka została pierwszą kobietą, która zdobyła złoto zarówno podczas Mistrzostw Świata BMX, jak i Igrzysk Olimpijskich, kiedy triumfowała w finale wyścigów BMX kobiet.

Storey znalazł się w Laureusie Sportowca Roku w kategorii Niepełnosprawności po zdobyciu trzech złotych medali na zeszłorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich.

Jej sukces w Tokio podniósł jej złoty medal do 17 – więcej niż jakikolwiek inny brytyjski paraolimpijczyk.

READ  Wiadomości bokserskie 2023, walka Tim Tszyu vs Jermell Charlo, kiedy to jest, wideokonferencja prasowa

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas wirtualnego pokazu nagród w kwietniu.