Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Łazik NASA VIPER przygotowuje się do ostatecznego wyzwania kosmicznego

Łazik NASA VIPER przygotowuje się do ostatecznego wyzwania kosmicznego

Artystyczna koncepcja ukończonego projektu statku kosmicznego NASA Volatile Investigation of Polar Exploration Orbiter, w skrócie VIPER. VIPER uzyska zbliżony obraz lokalizacji i koncentracji lodu oraz innych zasobów na południowym biegunie Księżyca, co przybliży nas do ostatecznego celu NASA, jakim jest długoterminowa obecność na Księżycu – ostatecznie umożliwienie eksploracji To. Mars i nie tylko. Źródło zdjęcia: NASA/Daniel Rutter

NASAZespół VIPER firmy Viper nie tylko buduje księżycowy łazik na biegunie południowym, ale także przygotowuje się do jego testów środowiskowych. Testy te mają na celu symulację ekstremalnych warunków podróży kosmicznych i operacji na Księżycu, aby upewnić się, że pojazd jest gotowy do swojej misji.

Podczas gdy zespół VIPER NASA skupiał się na budowie pojazdu latającego, który poleci na południowy biegun Księżyca, przygotowywał się także do testów środowiskowych pojazdu.

W kwietniu zespół VIPER przeszedł przegląd gotowości systemu do testów, sprawdzając gotowość obiektów, procedur i personelu do przejścia łazika VIPER do testów obciążeniowych.

Inżynierowie testują koła łazika VIPER

Inżynierowie testują ruch kół i obrót łazika VIPER w czystym pomieszczeniu w Johnson Space Center NASA w Houston. Źródło zdjęcia: NASA/Helen Aras Vargas

Te testy środowiskowe są ważne, ponieważ zmuszają nasz łazik do przeżycia warunków, jakie zastanie podczas startu i lądowania, a także w środowisku termicznym podczas działania na biegunie południowym Księżyca. W szczególności testy akustyczne będą symulować surowe, wstrząsające wrażenia „koncertu rockowego” podczas startu, podczas gdy testy próżni termicznej wystawią VIPER na najwyższe i najniższe temperatury, jakie doświadczy podczas misji, a wszystko to podczas działania w próżni kosmicznej. To ciężka praca, ale musimy się upewnić, że jesteśmy na nią przygotowani.

Dziękuję temu zespołowi za jego niestrudzone wysiłki na rzecz osiągnięcia tego ważnego etapu gotowości do misji!

READ  NASA aktualizuje swoje narzędzie do wizualizacji „Oczy na Układ Słoneczny”

Przejdź do Vibera!

– Dan Andrews, kierownik projektu VIPER