Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lena Dunham występuje w filmie, w którym może pojawić się nazistowski duch?!

Lena Dunham występuje w filmie, w którym może pojawić się nazistowski duch?!

Chłopaki, być może żyjemy w epoce powrotu Leny Dunham.

Jeśli pamiętacie, wieloznaczna żydowska twórczyni była jedną z największych nazwisk w Hollywood od początku 2010 roku do mniej więcej 2018 roku dzięki swojemu programowi „Girls”. Potem kilka razy wypadła z łask publicznych. (Nie będę tu jednak wszystkiego parafrazować Możesz sprawdzić sekcję Kontrowersje na stronie Wikipedii Leny Dla siebie.) Ale przez ostatni rok słowo „dziewczyny” było obecne wszędzie – od opinii online po klipy na TikToku. Millenialsi tłumnie oglądają ten program, ponownie zastanawiając się, w jaki sposób „dziewczyny” stały się uosobieniem dwudziestki. I Pokolenie Z odkrywa to po raz pierwszy. Wszystko to nasuwa pytanie: czy zobaczymy więcej Leny Dunham?

Cóż, przynajmniej wkrótce zobaczymy Lenę Dunham w filmie o Żydówce z lat 90., która odkrywa historię swojej rodziny w czasie Holokaustu.

W tym tygodniu portal Deadline opublikował pierwszą zapowiedź filmu „Treasure” z Leną Dunham i Stephenem Fryem w rolach głównych. Film powstał na podstawie powieści Lily Britt Too Many Men z 2001 r. W premierze Dunham gra Ruth, amerykańską dziennikarkę muzyczną, która wraz ze swoim ojcem Edkiem (Fry), upartym ocalałym z Holokaustu, wyrusza w podróż do domu. Podczas gdy Ruth pragnie zrozumieć przeszłość swojej rodziny, Edek wyrusza w podróż z własnym planem.

W 48-sekundowym klipie Ruth i Edek właśnie wylądowali na warszawskim lotnisku. Sprawy od razu nie podobają się Ruth. Kiedy Ruth wyszła z łazienki, zobaczyła, że ​​jej ojciec porzucił torbę. Próbuje zapytać po angielsku obsługę łazienki, gdzie jest Edek, a on oferuje jej papier toaletowy po polsku. W końcu znalazła ojca na parkingu.

„Prosiłam, żebyś się nie ruszał, tato. To trochę trudny początek” – mówi zwięźle Ruth.

Jej ojciec odpowiada wesoło, przedstawiając ją swojemu „najlepszemu” przyjacielowi. [taxi] Kierowca w Warszawie.”

READ  Teraz Legia Warszawa dołącza do szaleństwa NFT po podpisaniu „przełomowego kontraktu” z brytyjską agencją - The First News

Krótki zwiastun niewiele mówi widzom o filmie – szczególnie o tym, czy za Edkiem i Rothem podąży duch nazistowskiego oficera Rudolfa Hössa. (Nie żartuję, tak właśnie dzieje się w książce.) Wpis IMDb dotyczący „Skarbu” jest obecnie pozbawiony aktora grającego komendanta Auschwitz, więc wygląda na to, że film może usunąć tę część. Jednak z tego krótkiego klipu udało mi się wynieść dwie rzeczy. Po pierwsze, Stephen Fry zachowuje się okropnie ze swoim polskim akcentem. Po drugie, podróż potomka Holokaustu przez fabułę Europy może być wyłaniającym się gatunkiem filmowym dla twórców żydowskich.

Na początku tego roku na festiwalu w Sundance odbyła się premiera filmu „A Real Pain” Jessego Eisenberga. „[‘A Real Pain’] „Opowiada o dwóch kuzynach, Davidzie (Jesse Eisenberg) i Benjim (Kieran Culkin), którzy wyruszają w podróż po Polsce, aby zobaczyć dawny dom ich niedawno zmarłej babci, która przeżyła Holokaust” – napisał Robin Baron dla Hey Alma. W prasie promującej film pt. Eisenberg oświadczył, że chce nakręcić film o Holokauście, który byłby „bardziej realistyczny, mniej zarozumiały, mniej obłudny i umożliwiający interweniowanie”. Inspiracją była żydowska historia jego rodziny w Polsce.

Dunham, który także wyprodukował „Skarb”, wydaje się mieć podobny związek z tworzeniem dziennika podróżniczego o Holokauście. W poście na Instagramie z kwietnia Lena Podzieliła się swoim zdjęciem z lokalizacji w Europie ze Stephenem Fryem. „Dziękuję Łodzi, Gerze, Halle, Berlinowi za pokazanie mi swoich najpiękniejszych miejsc – każdy nowy przystanek przybliża mnie do domu” – napisała w podpisie.

„Treasure” będzie miał premierę w USA 14 czerwca.