Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Modelka i prezenterka telewizyjna Katie Price po raz drugi złożyła wniosek o upadłość z powodu niezapłaconego podatku o wartości 1,5 miliona dolarów.

Modelka i prezenterka telewizyjna Katie Price po raz drugi złożyła wniosek o upadłość z powodu niezapłaconego podatku o wartości 1,5 miliona dolarów.

Modelka i prezenterka telewizyjna Katie Price po raz drugi ogłosiła upadłość – poinformował dziś sąd.

Price była żoną australijskiego piosenkarza Petera Andre w latach 2005–2009 i mają razem dwójkę dzieci.

45-letnia brytyjska modelka, która nie stawiła się w sądzie, aby poznać swój los, ma niezapłacony podatek o wartości ponad 750 000 funtów (1,47 mln dolarów).

Wcześniej ogłosił upadłość w listopadzie 2019 r., a jej zadłużenie wynosiło 6,21 mln dolarów.

Price nawet nie wysłała prawnika na rozprawę, ostatnią z długiej kolejki dotyczącej jej problemów finansowych słońce.

Teraz grozi jej utrata wartego 3,88 miliona dolarów domu w Sussex w południowym Londynie, który nazywa „Mucky Mansion”, lub może spodziewać się, że komornicy przybędą, by odzyskać wszystko, co mogłoby pomóc w spłacie departamentu rządowego.

Na rozprawie ustalono, że jest winna HMRC – brytyjskiemu odpowiednikowi Australijskiego Urzędu Podatkowego – łącznie 761 194,05 funtów (1 476 704 dolarów).

Sędzia Sebastian Prentis powiedział, że Price nie odpowiedział HMRC na temat długów i ogłosił upadłość.

Powiedział: Nie było żadnej odpowiedzi ze strony dłużnika. Dokumenty są nienaruszone.

„Pani Price ma znaczne długi wobec HMRC, w związku z czym wydam postanowienie o upadłości”.

Katie (45 l.) przez wiele miesięcy unikała sądu, po tym jak od listopada 2021 r. sześciokrotnie wnoszono sprawę do sądu.

Gwiazda i modelka reality show stara się uratować swój dom w Sussex po rosnącym zadłużeniu.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, większość długu stanowi 535 700 funtów (1 039 249 dolarów) niezapłaconego podatku na ubezpieczenie społeczne lub podatku dochodowego, a także 40 000 funtów (77 599 dolarów) kar za zwłokę.

Ponadto jest winien ponad 140 000 funtów (271 597 dolarów) z tytułu podatku od wartości dodanej (GST) oraz prawie 10 000 funtów (19 399 dolarów) z tytułu dodatkowego podatku VAT.

READ  Reżyser dramatu imigracyjnego potępiony przez przywódców prawicy w związku z premierą filmu w Polsce

Uważa się, że roszczenie o wartości 1,47 mln dolarów dotyczy „kwoty upłynnionej”, co sugeruje, że w celu uwolnienia kapitału może być konieczna sprzedaż aktywów lub nieruchomości.

„Wniosek prawny na poparcie petycji został złożony osobiście 10 października” – powiedział sędzia.

„31 stycznia 2024 r. dłużnik nie otrzymał żadnej odpowiedzi, a dokumenty są w porządku. Pani Price ma znaczny dług wobec HMRC, dlatego o godzinie 12:03 złożę wniosek o ogłoszenie upadłości”.

Gwiazda reality show ma w przyszłym miesiącu składać zeznania przed sądem upadłościowym w Londynie w związku ze swoim pierwszym bankructwem.

Oczekuje się, że przedstawi sędziemu dowody na temat swoich dochodów, aby wykazać, w jaki sposób jest w stanie spłacić swoje długi.

W zeszłym miesiącu sąd orzekł, że nie zapłaciła żadnej z miesięcznych rat wynoszących 12 500 funtów (24 250 dolarów), które zgodziła się spłacać w kwietniu ubiegłego roku.

Według powierników porozumienie oznaczało, że Price miał dokonywać miesięcznych płatności w wysokości 24 250 dolarów przez trzy lata oprócz ryczałtu w wysokości 25 000 funtów (488,87 dolarów) w lipcu.

Mówi się jednak, że zalega z każdą płatnością.

Sędzia wydał orzeczenie sądowe, nakładając na stronę internetową dla dorosłych Only Fans, dwie firmy odzieżowe i agencję paparazzi obowiązek wpłacania 40 procent swoich dochodów na konto bankowe, do którego nie ma dostępu.

Sędzia orzekł, że od 12 kwietnia zacznie się pobierać procent jej dochodów.

Ta historia pojawiła się w słońce Jest powielana za zgodą.