Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zastępca marszałka lotnictwa w Królewskich Australijskich Siłach Powietrznych Catherine Roberts zostaje pierwszym australijskim kapitanem kosmosu

Starszy oficer w Królewskich Australijskich Siłach Powietrznych, Neil Armstrong, był jak dzieciństwo, który w przyszłym roku został pierwszym kapitanem Australii w kosmosie.

Zastępca marszałka lotnictwa Catherine Roberts, która obecnie jest Szefem Sił Powietrznych, od stycznia obejmie stanowisko szefa nowo utworzonej dywizji kosmicznej.

Wyszkolona Inżynier, która służyła w RAAF przez 35 lat, została odznaczona medalem Conspicuous Service Cross Medal za pracę nad wprowadzaniem głównych zdolności lotniczych.

Jej nominacja na głównego kapitana kraju w kosmosie następuje zaledwie kilka tygodni później Szef Sił Powietrznych Mel Hopfield ujawnił, że planowanie nowego wojskowego „dowództwa kosmicznego” jest w toku.

„Myślę, że spóźniliśmy się prawdopodobnie o trzy lub cztery lata, ponieważ wolę być w tej chwili, ale szybko nadrabiamy zaległości” – powiedział prezes ABC w wywiadzie z okazji stulecia RAAF.

Kobieta w okularach ma na sobie jasnoniebieską koszulę munduru Sił Powietrznych i włosy upięte w kok, rozmawiając za wykładem
Zastępca marszałka lotnictwa Roberts mówi, że patrzyła z podziwem, jak Neil Armstrong wzniósł się na Księżyc.(

Obrona: LAC Michael Green

)

Niedługo w zeszłym roku dyrektor ds. Kosmosu ujawniła swoją życiową pasję do Final Frontiers w przemówieniu wideo na Digital Women in Leadership Summit.

„W 1969 roku, kiedy miałem trzy lata, z podziwem patrzyłem, jak porucznik Armstrong zszedł po drabinie lądownika księżycowego i wypowiedział pierwsze słowa wypowiedziane na powierzchni Księżyca.

„To był wspaniały moment dla ludzkości i dla milionów początkujących inżynierów, którzy być może w tym momencie zostali stworzeni – nie byłem inny”.

Kobieta w czarnej kurtce i włosach upiętych do tyłu stoi przed nieostrym samolotem
Zastępca marszałka lotnictwa Catherine Roberts dołączyła do sił powietrznych w 1986 roku.(

Obrona: CPL Veronica O’Hara

)

Nową rolę wicemarszałka Robertsa potwierdził szef obrony, generał Angus Campbell, jako jedno z kilkudziesięciu nominacji i awansów dokonanych tuż przed Anzac Day.

Więcej niż jedna data w historii

Od przyszłego roku armia będzie miała również swoją pierwszą kobietę wiceprezydenta armii, stając się pierwszą kobietą w australijskich siłach zbrojnych, która mianuje kobietę na to wysokie stanowisko.

Generał Natasha Fox przejmie to stanowisko od stycznia, w deklaracji złożonej po raz pierwszy w armii tuż przed dniem Anzac.

Przebyła w Libanie, Syrii i Izraelu i była szefem sztabu połączonej grupy zadaniowej 633 na Bliskim Wschodzie, gdzie została odznaczona Medalem Australii za swoją służbę.

Kobieta w mundurze, w okularach, trzymająca mikrofon, uśmiecha się, patrząc w prawo
Generał dywizji Natasha Fox obejmie nowe stanowisko w styczniu przyszłego roku. (

Obrona: Megan Popelaire

)

Wyznaczono oficera do zajmowania się następstwami zbrodni wojennych

Ujawniając szereg nominacji i awansów wyższych rangą, generał Campbell potwierdził również, że admirał Brett Volsky rozpoczął już pracę jako przewodniczący grupy zadaniowej ds. Reagowania na dochodzenie w Afganistanie.

Starszy oficer marynarki formalnie rozpoczął pracę jako szef grupy zadaniowej w lutym, zanim Peter Dutton został mianowany sekretarzem obrony.

Grupa zadaniowa admirała Wolsky’ego to niewielki tymczasowy zespół utworzony w siedzibie Australijskich Sił Obronnych.

Jego głównym zadaniem jest przygotowanie Departamentu Obrony do przyjmowania i reagowania na dochodzenie Generalnego Inspektora Australijskich Sił Obronnych w sprawie domniemanych zbrodni wojennych w Afganistanie.

READ  Timaru, Nowa Zelandia: Lauren Dickson napisała o „pięknej” rodzinie przed domniemanymi morderstwami