Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

List do redakcji: Wygląda na to, że pracował w Polsce

Pan Brunel pisze o historii wzrostu gospodarczego Polski od momentu wyzwolenia spod władzy sowieckiej w 1989 roku i wprowadzenia systemu wolnej przedsiębiorczości. Pan Brunel nie zauważa, że ​​Polska jest największym odbiorcą funduszy rozwojowych z Unii Europejskiej od czasu członkostwa w Unii Europejskiej w 2004 roku. Dotacje te znacząco wpłynęły na silny wzrost gospodarczy Polski. Pan Brunel nie wspomniał, że polska gospodarka otrzymała impuls z przyspieszeniem wzrostu w latach 2014-2017 z powodu zwiększonych wydatków polskiego rządu na programy socjalne i opiekę społeczną. To napędza wzrost napędzany przez konsumentów. Brunel pisze, że zwiększone zaangażowanie rządu prezydenta Bidena „nigdy nie działa”. Podobno zadziałało w Polsce.

Pan Brunel nie wspomniał również o niepokojących tendencjach antydemokratycznych w Polsce od czasu, gdy w 2014 roku Partia Prawa i Porządku w Polsce wybrała PiS do władzy większościowej. Ustawodawstwo PiS zwiększyło kontrolę polityczną nad systemem sądownictwa, osłabiło niezależność mediów i wprowadzono zmiany w systemie oświaty zmniejszyło dostępność szkolnictwa wyższego i skierowało więcej uczniów do techników. Polityka reformatorska PiS wzywa również do ograniczenia praw kobiet, praw LGBT i zakazu aborcji zgodnie z doktryną polskiego Kościoła katolickiego. Mam nadzieję, że populistyczne, twardogłowe, antydemokratyczne nastroje PiS nie przyciągną zwolenników w naszym kraju.

Beret Christiansen

pole bitwy

READ  Fińska firma Rens przetwarza odpady kawowe na buty sportowe i dąży do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla