Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Liz Cheney: „Wielkie kłamstwo Trumpa” zatruwa demokrację w miarę narastania podziałów z Republikanami | Republikanie

Liz Cheney, republikanka z Wyoming, która zagłosowała za oskarżeniem Donalda Trumpa, jest ostrzeliwana przez członków swojej partii po tym, jak jej tweet, że były prezydent nie przegrał niesprawiedliwie wyborów. Spór ilustruje podział między Republikanie Pro-Trump i chętny do krytykowania byłego prezydenta.

„Wybory prezydenckie w 2020 roku nie zostały skradzione” – napisał Cheney na Twitterze. „Każdy, kto twierdzi, że szerzy wielkie kłamstwo, odwraca się od rządów prawa i zatruwa nasz system demokratyczny”.

Cheney, trzeci najwyższy rangą członek kierownictwa Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów, został ostrzelany przez swojego kolegę Republikanie W ostatnich miesiącach odpowiedziała na absurdalne twierdzenia Trumpa o kradzieży wyborów i głosowanie nad jej oskarżeniem.

Przedstawiciele zwolenników Trumpa w Kongresie domagają się, aby Cheney, republikański przewodniczący Izby Reprezentantów, został usunięty z tak potężnej pozycji, co można by osiągnąć, gdyby republikański przywódca Kevin McCarthy wezwał do głosowania w sprawie przyszłości Cheneya. Wkrótce po tym, jak zagłosowała za oskarżeniem Trumpa, Partia Republikańska w Wyoming również zagłosowała za jej winą.

Ale niektórzy republikanie bronili Cheneya. Senator Susan Collins z Maine powiedziała w ten weekend w CNN: „Liz Cheney jest silną i sumienną kobietą i zrobiła to, co uważała za słuszne, za co jej brawo”.

Napięcia między bardziej i mniej skrajnymi członkami Partii Republikańskiej wzrosły w ostatnich dniach po tym, jak Cheney – członek tej drugiej grupy – powiedział, że zwolennicy wyzwań Trumpa w sprawie ratyfikacji wyborów w 2020 roku powinni tak być. Nie może zostać kandydatem Partii Republikańskiej na 2024 r.

Jest mało prawdopodobne, aby ostatnia odmowa Cheneya kłamstwa była do zaakceptowania. Politico Wspomniałem w poniedziałek Dziś rano „skoordynowany wysiłek Kevina McCarthy’ego na boks”. [Cheney] Na zewnątrz”.