Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

L’Oréal ma urządzenie, które pomaga osobom o ograniczonej sprawności ruchowej nakładać szminkę

Na targach CES 2023 firma L’Oréal zaprezentowała dwa nowe urządzenia, które rozwiązują bardzo różne problemy.

HAPTA to urządzenie, które pomaga osobom o ograniczonej mobilności dłoni i ramion w nakładaniu szminki, a L’Oréal Brow Magic to elektroniczny aplikator do makijażu brwi, który w ciągu kilku sekund umożliwia uzyskanie niestandardowego wyglądu brwi.

Guive Balooch, główny innowator i szef inkubatora technologii w L’Oréal, powiedział Mashable na targach CES 2023, że maszyna HAPTA jest porównywalna z maszyną HAPTA. Łyżeczki pomagają osobom o ograniczonej sprawności ruchowej w samodzielnym jedzeniu.

Zobacz też:

CES 2023: Wszystko, co musisz wiedzieć

„Ludzie, którzy nie mogą jeść samodzielnie, mogą jeść samodzielnie” – powiedział Baloch. i ich społeczność [wanted] Coś podobnego do użycia w makijażu. Wiele razy w mojej karierze robiłem rzeczy, które pchają, ale ta była naprawdę magiczna”.

HAPTA to inteligentny, ręczny aplikator do makijażu, który zapewnia osobom o ograniczonych zdolnościach motorycznych możliwość konsekwentnego nakładania szminki w domu przy użyciu technologii stworzonej przez Verily Life Sciences. Działa poprzez połączenie sterowania ruchem i konfigurowalnych nasadek, aby samodzielnie ustawić i spłaszczyć szminkę, gdy użytkownik zbliża ją do ust. HAPTA – która była pilotowana przez firmę Lancôme należącą do L’Oréal – jest wyposażona w mocowanie magnetyczne, wbudowaną baterię i możliwość obracania szminki przez użytkownika o 360 stopni.

„Dla L’Oréal przyszłość piękna jest inkluzywna. A ta przyszłość stanie się bardziej dostępna dzięki technologii” – powiedział Nicholas Hieronymus, dyrektor generalny Grupy L’Oréal w komunikacie prasowym. „Dwie technologie konsumenckie, które zaprezentujemy w tym roku na targach CES, odzwierciedlają prawdziwy cel naszej firmy: tworzenie piękna, które porusza świat”.

Tymczasowe tatuaże na brwi.
Źródło: L’Oreal

L’Oréal przedstawił również Brow Magic na targach CES 2023, piękny i innowacyjny produkt, który zawiera zupełnie inny zestaw technologii niż HAPTA. Brow Magic, opracowany przez L’Oréal i Brinkera, to podręczne urządzenie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby uzyskać idealne brwi. Możesz go użyć, skanując swoją twarz w aplikacji L’Oréal Brow Magic, wybierając kształt brwi, grubość i pożądany efekt, nakładając podkład L’Oréal Brow Magic na brwi, przesuwając urządzeniem po skórze, a następnie nałożenie top coatu, aby całość wykończyć. Ma dwa stożkowe elementy — jeden trzymasz, a drugi przyciskasz do twarzy — które wykorzystują 2400 maleńkich dysz do drukowania brwi w ciągu kilku sekund. Zasadniczo jest to nietrwały tatuaż, który można usunąć po dniu lub dwóch za pomocą środka do demakijażu.

READ  Pixel 6a już wycieka i pokazuje duży przełom dla telefonów klasy średniej Google

Oczekuje się, że HAPTA i Brow Magic zostaną wprowadzone na rynek w 2023 roku.